Karadağ Vizesi için Pasaport Özellikleri

Karadağ Vizesi için Pasaport Süresi ve Diğer Kriterler

Karadağ vize başvurusunda bulunacak kişilerin ilgili ülke tarafından kabul edilen, vize işlenebilir durumda olan geçerli pasaportu diğre Karadağ vizesi için gerekli evraklar listesinde yer alan tüm belgeleri eksiksiz şekilde teslim etmesi gerekmektedir.

Yabancılar için Karadağ vize başvurusu için: 0850 241 1868

Karadağ Vize Başvurusu için Pasaport Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Karadağ vize başvurusu için pasaportun öngörülen vize bitiş tarihinden en az 3 ay daha geçerliliği olması gerekmektedir.

Karadağ vize başvurusu için teslim edilen pasaportun hasar görmemiş olması ve içerisindeki bilgilerin güncel olması gerekmektedir. Uzun süreli ve kısa süreli Karadağ vizesi için pasaport gereklilikleri aynıdır.

Montenegro Vize Başvurusu için Geçerli Pasaport Türleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 güne kadar olan kısa süreli seyahatler için vize almadan sadece en az 3 ay daha geçerli pasaportları ile Karadağ’a gidebilir.

Yabancı Pasaport İle Karadağ Vizesi

Yabancı pasaport ile Türkiye’den Karadağ vizesine başvurmak mümkündür ancak geçerli yabancı ülke vatandaşlarının TC oturma izni olması gerekmektedir; başvuru esnasında pasaport, ve Türk oturma izni sunulmalıdır.

Farklı ülkelerin çifte vatandaşlığına sahip kişiler eğer vizeye tabi ise Türkiye’den Karadağ vizesine başvurmak için Türkiye’de geçerli oturma izninin olması gerekmektedir.

Karadağ Vize İşlemleri için Pasaportun Teslim Edilmesi Gerekir Mi?

Evet, Karadağ vize işlemleri için pasaportun başvuru sahibi tarafından şahsen teslim edilmesi gerekmektedir.

Karadağ Vize Başvurusu için Pasaport Nereye Teslim Edilmelidir?

Türkiye’den yapılan Karadağ vize başvurularının, başvuru sahibinin ikamet adresine göre Karadağ Ankara Büyükelçiliği’ne ya da Karadağ İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılması gerekmektedir; vize başvurusu için pasaport ilgili dış temsilciliğe başvuru dosyası ile birlikte başvuru günü şahsen teslim edilmelidir.

Karadağ Vizesi için Teslim Edilen Pasaport Ne Zaman Geri Alınabilir?

Karadağ vizesi için teslim edilen pasaport, Karadağ vize başvurusu sonuçlandıktan sonra başvurunun tamamlandığı dış temsilcilikten teslim alınmaktadır.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: