Karadağ Vize Fotoğrafı Özellikleri

Karadağ Vize Fotoğraf Ölçüsü, Arka Fonu ve Diğer Kriterler

Karadağ vize fotoğrafı, Karadağ vize başvuru işlemleri için sunulması gereken belgelerden biridir.

Karadağ vize fotoğrafının ve gerekli evrakların uygunluk kontrolü akredite acente Vizem.net danışmanlığı alınarak yapılan Türkiye’de oturumu bulunan yabancı uyruklı vatandaşlar için Karadağ vizesi başvurularında uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Karadağ Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Ne Zaman Çekilmiş Olmalıdır?

Karadağ vizesi için biometrik fotoğraf, vize başvuru işlemlerinin yapıldığı tarihten önceki son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Karadağ Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?

Karadağ vize fotoğrafının ölçüsü, 35 mm genişlik ve 45 mm uzunluk ölçülerinde olmalıdır.

Karadağ vize başvuruları için ibraz edilmeye uygun bir biyometrik fotoğraf örneği aşağıda verilmiştir.

Karadağ Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?
Karadağ Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?

Montenegro Vize Fotoğrafının Arka Fonu Nasıl Olmalıdır?

Montenegro vize fotoğrafının arka fonu açık renkli olmalıdır.

Karadağ Vize Fotoğrafı Renkli Mi Olmalıdır?

Evet, Karadağ vize fotoğrafı renkli olmalıdır. Karadağ vize başvurusu için siyah beyaz fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Karadağ Vizesi için Biyometrik Fotoğrafta Nasıl Giyinilmelidir?

Karadağ vizesi için biyometrik fotoğrafta giysiler arka planla zıt olmalı ve kişiler beyaz tişört giymemelidir.

Karadağ Vize Başvuru Fotoğrafında Gözlük Takılabilir Mi?

Karadağ vize başvuru fotoğrafında gözlük takılabilir ancak bu durumda belirli şartların sağlanması gerekir. Vize başvurusu için ibraz edilen fotoğrafta, kişinin taktığı gözlükten flaş yansıması olmaması ve gözlüklerin renkli cama sahip olmaması gerekir.

Karadağ vize başvuru fotoğrafında başvuru sahibinin gözlerinin net bir biçimde görünür olması gerekir. Mümkün olduğu durumlarda biyometrik vize başvuru fotoğrafları için ağır çerçeveli gözlükler yerine hafif çerçeveli gözlüklerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Biyometrik Karadağ vizesi başvuru fotoğrafında, gözlük çerçevesinin kişinin gözlerini kapatmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Karadağ için Vize Fotoğrafında Başörtüsü Takılabilir Mi?

Karadağ vize fotoğrafında başörtüsü takılabilir. Karadağ vize başvurusunda ibraz edilecek olan biyometrik fotoğraflarda yalnızca dini nedenlerle takılan başörtülerine izin verilmektedir. Karadağ biyometrik vize fotoğrafında başvuru sahibinin alnı, çenesi ve elmacık kemikleri görünür olmalıdır.

Karadağ Biyometrik Vize Fotoğrafı Nereye Teslim Edilir?

Karadağ vize başvuruları, Türkiye Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren Karadağ Büyükelçiliğine ya da Karadağ Başkonsolosluğuna şahsen yapılır.

Karadağ biometrik vize fotoğrafı ve gerekli olan diğer vize evraklarının Karadağ Konsolosluğu bünyesinde görev yapan vize memuruna, vize randevusu esnasında teslim edilmesi gerekir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: