Karadağ Vize Ücretleri

2023 Karadağ Vize Ücreti ve Harç Masrafları

Karadağ vizesi için uygulanacak ücretlendirme her yıl Türkiye Karadağ Büyükelçiliği tarafından duyurulmaktadır. Ücretlendirme ile ilgili gerekli uygulamalar Türkiye Cumhuriyeti ve Karadağ arasında yapılan anlaşma gereğince Türkiye Karadağ Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 90 günden daha kısa süreli seyahatlerde Karadağ vizesinden muaftırlar ancak 90 günden uzun sürecek seyahatlar için yapılacak vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Karadağ vizesi için yapılacak başvurularda danışmanlık ücreti vize türüne göre değişmektedir. Karadağ kısa süreli vizesi için başvuru yapacak yabancı ülke vatandaşları vize başvuru ve danışmanlık ücreti 160 Euro olarak belirlenmiştir.

Karadağ Vize Harcı Ne Kadar?

Türkiye Karadağ Büyükelçiliği tarafından 2021 yılı için belirlenen Karadağ vize harcı kısa süreli vize başvuruları için 60 euro, uzun süreli vize başvuruları için de 100 Euro olarak duyurulmuştur. Karadağ vize harçlarının değiştirilme hakları konsolosluk tarafından saklı tutulmaktadır.

Karadağ Vize Başvuru Ücreti Nereye Yatırılır?

Karadağ vize başvurusu yapacak vatandaşlar vize ücretini Karadağ dış temsilciliğinden yaptırmaları gerekmektedir. Vize başvuruları vizem.net danışmanlığında gerçekleştirilen vizeler için tüm Karadağ vize başvuru ücreti başvuran kişi adına yatırılmaktadır.

Karadağ Vize Harcı Nereye Yatırılır?

Karadağ vize harcını uzun dönem öğrenci, oturum, yatırım, çalışma vize başvurusu için yatırması gereken T.C. vatandaşları, vize başvuru ücretlerini konsolosluğun hesabına yaptırmalıdırlar.

Karadağ Uzun Süreli Vize Ücreti Ne Kadardır?

Karadağ uzun süreli vize başvuruları için ödenmesi gereken ücret başvurulan vize türüne göre değişmektedir. Karadağ D tipi vize başvuru ücreti 120 Euro ile 490 Euro arasında değişmektedir. Ödemeler Euro veya TL para birimi olarak tahsil edilebilmektedir. Karadağ uzun süreli vizeler için ödenmesi gereken tutarda oluşan farklılıklar vize türü ve alınacak hizmetler kapsamında değişiklik göstermektedir.

Karadağ Öğrenci Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Karadağ eğitim vizesi için ödenmesi gereken ücret aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetÜcret
Karadağ eğitim vizesi harcı100 EUR
Dilekçe ve başvuru formu70 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti60 EUR
Toplam270 EUR

Karadağ’da yurt dışı eğitimi almak isteyen öğrencilerin öğrenci vizesine başvurmaları gerekmektedir. Karadağ öğrenci vizesi için başvuracak kişilerin Karadağ’da bulunan herhangi bir üniversiteden kabul davetiyesini almış olmaları gerekmektedir.

Karadağ Aile Birleşimi Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Karadağ aile birleşimi vizesi için ödenmesi gereken ücret aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetÜcret
Karadağ aile birleşimi vizesi harcı100 euro
Dilekçe ve başvuru formu60 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti100 EUR
Toplam300 EUR

Aile birleşimi bazı nedenlerden bölünmüş ailelerin tamamının veya ailenin yalnızca belirli üyelerinin ülkeye göç etmesine olanak sağlamaktadır. Karadağ aile birleşimi vizesi, evlilik nedeniyle gerçekleşen göçleri de kapsamaktadır.

Karadağ Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Karadağ çalışma vizesi ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetÜcret
Karadağ çalışma vizesi harcı100 euro
Dilekçe ve başvuru formu60 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti80 EUR
Toplam280 EUR

Gerekli belgelerin sunulması ve Karadağ çalışma vizesi ücretinin ödenmesi ile başvuru tamamlanabilmektedir.

Karadağ Yatırımcı Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Karadağ yatırımcı vizesi için ödenmesi gereken ücret aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetÜcret
Karadağ yatırımcı vizesi harcı100 euro
Dilekçe ve başvuru formu80 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti200 EUR
Toplam420 EUR

2019 yılında başlatılan yatırım yoluyla Karadağ vatandaşlığı programı sayesinde başvuru sahipleri hükümet hükümet tarafından onaylanmış birkaç gayrimenkul geliştirme projesinden birine yatırım yaparak Karadağ vatandaşı olabilmektedirler. Montenegro golden visa Karadağ vatandaşlık programından yararlanmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: