Yeni Zelanda Seyahat Sağlık Sigortası

Yeni Zelanda Seyahat Sağlık Sigortası 2023 Fiyatları

Seyahat sağlık sigortası, yurt dışı seyahatleri sırasında meydana gelebilecek tıbbi giderlerin tamamen veya kısmen karşılanabilmesi için yaptırılan bir sigorta türüdür. Yeni Zelanda sadece belirli vize türleri için seyahat sağlık sigortası şartı aramaktadır; istisnalar haricinde Yeni Zelanda seyahatleri için sağlık sigortası zorunluluğu yoktur. Yeni Zelanda seyahatleri için her ne kadar bazı vize türleri için sağlık sigortası zorunluluğu olmasa da seyahat sırasında meydana gelebilecek beklenmedik durumlara karşı seyahat sağlık sigortası yapılması önerilmektedir.

Türkiye'den Yeni Zelanda'ya seyahat edecek kişilerin Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları en iyi fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yeni Zelanda Vize Başvurusu için Seyahat Sağlık Sigortası Şart Mıdır?

Yeni Zelanda vize başvurusu için seyahat sağlık sigortası, sadece öğrenci vizesi ve working holiday vizesi için şarttır. Seyahat sağlık sigortası zorunluluğu bulunan vize türleri için başvuru esnasında seyahat sağlık sigortası poliçesi ibraz edilmesi zorunludur; aksi halde sigorta poliçesi sunulmadan yapılan öğrenci ve working holiday vize başvuruları reddedilmektedir.

Yeni Zelanda’ya yapılan turistik, eğitim veya çalışma amaçlı tüm seyahatlerde yaşanan beklenmedik sağlık sorunlarında sağlık harcamaları kamu sağlık hizmetleri tarafından karşılanmadığından; tüm Yeni Zelanda seyahatlerinde zorunlu olmasa dahi seyahat sağlık sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Yeni Zelanda Working Holiday Vizesi için Sağlık Sigortası Gerekli Midir?

Yeni Zelanda working holiday vizesi için sağlık sigortası gereklidir.

Working holiday vizesi 18-30 yaş aralığındaki kişilerin 12 aya kadar yurt dışında iş deneyimi sağlamasına olanak tanıyan bir vize türüdür. Yeni Zelanda’ya working holiday vizesi ile gidecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat sağlık sigortası yaptırması zorunludur; sağlık sigortası poliçesinin sunulmaması halinde Yeni Zelanda working holiday vizesi almak mümkün değildir.

Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi için Sağlık Sigortası Gerekli Midir?

Yeni Zelanda öğrenci vizesi için sağlık sigortası gereklidir.

Yeni Zelanda’da eğitim görecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tüm eğitim süresini kapsayan ve Yeni Zelanda şartlarına uygun bir sağlık sigortası yaptırmalıdır. Uluslararası öğrencilerin yapacakları sigortanın, Code of Practice for the Pastoral Care of International Students olarak adlandırılan uluslararası öğrenciler için eğitim uygulama esasları kapsamındaki gereksinimleri karşılaması ve eğitim alınacak kurum tarafından onaylanması gerekmektedir. Yeni Zelanda’daki okullar, öğrencileri kabul etmeden önce sigorta poliçesini talep edebilmektedir; bu durumun eğitim kurumu ile iletişim kurularak teyit edilmesi gerekir.

Vize başvuru evrakları ile birlikte zorunlu olan sigorta poliçesinin ibraz edilmemesi halinde, Yeni Zelanda öğrenci vizesi başvurusu reddedilmektedir.

Yeni Zelanda Turist Vizesi için Sağlık Sigortası Gerekli Midir?

Yeni Zelanda turist vizesi için sağlık sigortası gerekli değildir. Her ne kadar turist vizesi için sağlık sigortası şartı aranmasa da seyahat sağlık sigortası yaptırmak, olası tıbbi sorunların yaratacağı maddi yükü azaltacağından ötürü tavsiye edilmektedir.

Yeni Zelanda Seyahati için Sağlık Sigortası Neden Yaptırılmalı?

Yeni Zelanda seyahati için sağlık sigortası, öğrenci vizesi ve working holiday vizesi başvurularında zorunlu olduğu için mutlaka yaptırılmalıdır. Seyahat sağlık sigortası şartı aranmayan vize türlerinde ise bagaj kaybı, acil tıbbi yardım, hava koşulları nedeniyle uçuş rötarı veya iptal,, zarar gören veya çalınan pasaport ve hırsızlık gibi beklenmedik durumlara karşı ortaya çıkan masrafların tamamen veya kısmen karşılanması için gereklidir.

Yeni Zelanda Seyahat Sağlık Sigortasının Kapsadığı Durumlar Nelerdir?

Yeni Zelanda seyahat sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Tıbbi acil durumlar
 • Acil tahliye veya ülkeye iade durumları
 • Seyahat iptali ve değişikliği
 • Kaza sonucu ölüm, yaralanma ve sakatlanma halleri
 • Yurt dışı cenaze masrafları
 • Kayıp, çalıntı veya hasarlı kişisel eşyalar ile seyahat belgelerinin karşılanması
 • Bagajın gecikmesi
 • Hava koşulları sebebiyle uçak bileti değişikliği veya iptali
 • Hava yolu şirketi kaynaklı olarak aktarma uçuşunun kaçırılması
 • Gasp

Seyahat sağlık sigortası kapsamı sigorta şirketleri ve alınan sigorta poliçesine göre değişiklik göstermektedir.

Türkiye'de Yaptırılan Özel Sağlık Sigortaları Yeni Zelanda'da Geçerli Midir?

Türkiye'de yaptırılan özel sağlık sigortaları Yeni Zelanda'da, sigorta poliçesinde yurt dışı geçerliliği olması halinde geçerlidir. Yeni Zelanda’da için de geçerli olan yurt dışında geçerlilik maddesi içeren seyahat sigortaları; Acıbadem Sigorta, Allianz Sigorta, Anadolu Sigorta, Axa Sigorta veya Generali Sigorta gibi acenteler üzerinden yaptırılabilmektedir.

Yeni Zelanda Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Yeni Zelanda vizesi için seyahat sağlık sigortası Türkiye’de veya Yeni Zelanda’da hizmet veren sigorta şirketleri üzerinden ya da akredite kuruluşlar vasıtasıyla yaptırılabilir.

Yeni Zelanda seyahat sağlık sigortaları, acenteler üzerinden yapılabileceği gibi, online seyahat sağlık sigortası olarak da yaptırılabilmektedir.

2022'de Yeni Zelanda sağlık sigortası için en uygun fiyatlar Vizem.net sigorta birimi tarafından sunulmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Yeni Zelanda Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

Yeni Zelanda seyahat sağlık sigortası fiyatları sigortanın süresi, başvuran kişinin yaşı, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. 1 günlük Yeni Zelanda seyahat sağlık sigortası fiyatı 8,5 ile 13 euro arasında değişmektedir.

1 Aylık Yeni Zelanda Sağlık Sigortası Fiyatı Ne Kadardır?

1 aylık Yeni Zelanda sağlık sigortası ücretleri; başvuran kişinin yaşı, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. 1 aylık Yeni Zelanda seyahat sağlık sigortası fiyatı 12,6 ile 19,2 euro arasında değişmektedir.

1 Yıllık Yeni Zelanda Sağlık Sigortası Fiyatı Ne Kadardır?

1 yıllık Yeni Zelanda sağlık sigortası ücretleri, başvuran kişinin yaşı, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişine göre değişebilmektedir. 1 yıl süreli Yeni Zelanda seyahat sağlık sigortası fiyatı 63,2 ile 107,4 euro arasındadır.

Yeni Zelanda'da Sağlık Hizmetleri Nasıldır?

Yeni Zelanda'da sağlık hizmetleri Yeni Zelanda Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. Yeni Zelanda sağlık sistemi oldukça kompleks bir yapı ile işlemektedir; her bölge kendi sağlık hizmetlerini kendisi düzenlemekte ve kendi sağlık sistemini Sağlık Bakanlığı’na bağlı kalarak yönetmektedir.

Yeni Zelanda’daki sağlık kurumları devlet hastaneleri, özel hastaneler ve halk sağlığı birimleri olarak sıralanabilmektedir. Yeni Zelanda sağlık sistemi her ne kadar karmaşık bir sisteme sahip olsa da tüm kurumların ortak çalışıyor oluşu Yeni Zelanda sağlık hizmetlerinin kolaylıkla geniş kitlelerce kullanılmasına imkan tanımaktadır.

Kimler Yeni Zelanda Sağlık Hizmetlerinden Yararlanabilir?

Yeni Zelanda'da kamu tarafından finanse edilen sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek kişiler aşağıda listelenmiştir.

 • Kalıcı Yeni Zelanda oturma iznine sahip kişiler
 • Yeni Zelanda vatandaşları
 • En az 2 yıl Yeni Zelanda’da yaşamış veya yaşamayı planlayan Avustralya vatandaşları veya kalıcı Avustralya oturma iznine sahip kişiler
 • En az 2 yıl süreyle Yeni Zelanda çalışma vizesi bulunan kişiler
 • Koruyucu ailesi veya ebeveyni bulunan 17 yaşında veya daha küçük kişiler
 • Interim vizesi hamilleri
 • Resmi Kalkınma Yardımı (ODA) fonu alan Yeni Zelanda yardım programı öğrencileri
 • İngiliz Milletler Topluluğu bursuna sahip öğrenciler
 • Yabancı dil öğretim görevlileri
 • Mülteciler, sığınmacılar, mülteci ve sığınmacı olarak başvuranlar ve insan ticareti suçu mağdurları
Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: