Avusturya Vizesi için Banka Hesabı Özellikleri

Avusturya Vizesi için Banka Hesabı Özellikleri

Avusturya vize başvurularında, başvuru sahiplerinin seyahat masraflarını karşılayabilecek yeterlilikte finansal kaynağa sahip olduklarını kanıtlayabilmek için şahsi banka hesap dökümlerini ibraz etmeleri istenmektedir.

Başvuru sahibinin Avusturya seyahatini karşılayacak yeterli mali gücü bulunmuyor ise Avusturya vizesi için sponsor eşliğinde başvuru yapması gerekir.

Avusturya Vizesi Almak İçin Hesapta Ne Kadar Para Bulunmalı?

Avusturya Dışişleri Bakanlığı’nın Avusturya vizesi almak için bankada bulunması gereken para miktarı ile ilgili kesin bir şartı bulunmamaktadır. Her vize başvurusu, kişinin finansal yeterliliği açısından kendi koşulları içerisinde ayrı ayrı değerlendirilir.

Avusturya Vize İşlemleri İçin Banka Hesap Dökümü Kriterleri

Avusturya vize işlemleri için son 3 ayın hareketlerini gösteren banka hesap dökümü veya hesap cüzdanının aslı ve kopyası, banka imza sirküleri ile birlikte sunulmalıdır. Banka şubenizden temin edeceğiniz tüm belgelerin imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir.

Avusturya vize başvurularının değerlendirme sürecinde, banka hesabına yakın tarihte yatırılan yüksek meblağların dikkate alınmadığını göz önünde bulundurmalısınız.

Avusturya Cumhuriyeti Öğrenci Vizesi İçin Banka Hesabı

Avusturya öğrenci vizesi başvurularında 24 yaşın altındaki başvuru sahiplerinin banka hesabında aylık 569,11 euro; 24 yaş üzerindeki kişilerin ise aylık 1030,49 euro bulunması gerekir.

Avusturya’da eğitim süresince ödenmesi öngörülen konaklama bedeli aylık 309,93 euroyu aşıyor ise aradaki farkın da Avusturya öğrenci vizesi başvurusu için banka hesabında gösterilmesi gerekir.

Finansal Kaynağı Bulunmayan Kişiler İçin Banka Hesap Dökümü

Düzenli bir gelire sahip olmayan ev hanımları, öğrenciler veya çalışmayan kişiler eşlerine ya da ebeveynlerine ait banka hesap dökümü sunmalıdır.

Avusturya seyahat masraflarını karşılamayı üstlenen kişi başvuru sahibi dışında biri ise noter tasdikli taahhütname başvuruya eklenmelidir. Alternatif olarak Avusturya vizesi için elektronik taahhüt beyanı da sunulabilir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: