Avusturya Onaylanmış Vize

Avusturya Onaylanmış Vize Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Avusturya oturma izni için İstanbul Avusturya Başkonsolosluğuna veya Ankara Avusturya Büyükelçiliğine başvuru yapan ve başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler, Avusturya’da bulunan yetkili makamlardan oturma izni kartı almalıdır. Avusturya’ya oturum kartı almak amacıyla giriş yapacak oturma izni sahiplerinin tek girişli bir D tipi vize türü olan Avusturya onaylanmış vize almaları gerekmektedir.

Vizem.net akredite danışmanlık şirketi, Avusturya oturma izni bulunan T.C. vatandaşlarının onaylanmış vize başvurularında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Avusturya Onaylanmış Vize Nedir?

Avusturya onaylanmış vize, Avusturya Başkonsolosluğuna Avusturya oturum izni başvurusunda bulunan ve başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin Avusturya’daki ilgili makamlardan oturma izni kartı almak için başvurduğu tek girişli D tipi vizedir.

Avusturya Onaylanmış Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Avusturya onaylanmış vize başvurusu, Avusturya oturma izni alındıktan sonraki 3 ay içerisinde yapılmalıdır.

Avusturya Onaylanmış Oturum İzni Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya onaylanmış oturum izni vizesi almak için, Avusturya oturma iznine başvuran kişilerin başvurularının olumlu sonuçlandığında dair bilgilendirme alması ve daha sonra onaylanmış oturma izni vizesi için gerekli evrakları hazırlaması gerekmektedir.

Avusturya onaylanmış oturma izni vizesi başvurusu için yetkili aracı kurum üzerinden vize randevusu oluşturulmalıdır. Vize başvuru merkezinden randevu alan Avusturya oturma izni onaylanmış kişilerin, randevu sırasında vize evraklarının teslimi, biyometri işlemleri ve vize ücretinin ödenmesi işlemlerini yerine getirdikten sonra başvuru işlemleri tamamlanmaktadır.

Avusturya Onaylanmış Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Avusturya onaylanmış vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda sıralanmaktadır.

  • Pasaport: Başvuru tarihinden sonra en az 16 ay daha geçerliliği olan pasaportun veriliş tarihi 10 yılı aşmamalıdır.
  • Avusturya onaylanmış vize başvuru formu: Avusturya onaylanmış vize başvuru formunun elde ve büyük harflerle veya bilgisayarda doldurulması, eksiksiz ve gerçeğe uygun doldurulmuş olması ve vize başvuru sahibi tarafından ıslak imza ile imzalanmış olması gerekmektedir.
  • Biyometrik fotoğraf: Avusturya onaylanmış vize başvurusu için 2 adet yeni çekilmiş renkli ve 3,5 cm x 4,5 cm boyutlarında biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Biyometrik fotoğrafın arka planı aydınlık olmalı, kişinin yüzü, alnı, başörtüsü olanlar hariç kulağı ve boynu açık ve net bir şekilde görünmelidir. Biyometrikfotoğraf başvuru formunun sağ üst köşesine yapıştırılmalıdır.
  • Uçak rezervasyonu: Avusturya onaylanmış vize başvurusu için oturma kartını teslim almak üzere tek girişli D tipi vize verilmektedir ve seyahat uçak ile yapılmaktadır; bu yüzden kişilerin araba ile seyahat etmesi mümkün değildir.
  • Avusturya seyahat sağlık sigortası: En az 2 ay süreli,tüm Schengen ülkeleri için geçerli ve en az30.000 Euro teminat tutarına sahip bir seyahat ve kaza sağlık sigortası sunulmalıdır.
  • Pasaport fotokopisi: Avusturya onaylanmış vize başvurusu için başvuru sahibinin pasaportunun fotokopisi gerekmektedir.

Avusturya Onaylanmış Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Avusturya onaylanmış vizesi için başvuru formu, el ile büyük harflerle veya bilgisayarda, eksiksiz ve gerçeğe uygun doldurulmuş olmalıdır. Avusturya onaylanmış vize başvuru formunun başvuru yapan kişi tarafından ıslak imza ile imzalanmış olması gerekmektedir.

Aşağıda Avusturya vize başvuru formu görseli verilmiştir.

Avusturya Onaylanmış Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Avusturya Onaylanmış Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Avusturya Onaylanmış Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? #2
Avusturya Onaylanmış Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? #2
Avusturya Onaylanmış Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? #3
Avusturya Onaylanmış Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? #3

Onaylanmış Avusturya Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Onaylanmış Avusturya vize harcı 150 eurodur ve ödeme işlemi başvuru esnasında nakit ve Euro cinsinden yapılmaktadır; bu yüzden Euro dışında başka para birimi kabul edilmemektedir ve ödemelerde kredi kartı geçersizdir.

Avusturya vizesi masrafları 2022 yılı için tüm vize harcı, seyahat sigortası, otel ve ulaşım rezervasyonları, gerekli durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil ortalama 185 Euro tutmaktadır.

Avusturya Onaylanmış Vize İşlem Süresi Kaç Gündür?

Avusturya onaylanmış vize işlem süresi 2 iş günüdür.

Avusturya Onaylanmış Oturum İzni D Vizesi Alındıktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Avusturya onaylanmış oturum izni D vizesi alındıktan sonra, Avusturya’da bir konuta taşınan her kişinin en geç 3 gün içerisinde ilgili resmi makamlara ikamet adresini bildirmesi zorunludur.

Avusturya Onaylanmış Vize Başvurusu için Danışmanlık Hizmeti Nereden Alınır?

Avusturya onaylanmış vize başvurusu için danışmanlık hizmeti akredite acentelerden alınabilmektedir.

Türkiye’den yapılan Avusturya onaylanmış vize başvurularında Avusturya vize danışmanlık hizmeti veren Vizem.net, vize başvurularında vize evraklarının uygunluğunu kontrol etme, vize randevusu alma ve vize takibi gibi vize işlemlerinin tamamını kapsayan bir hizmet sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: