Avusturya Vize Randevu İşlemleri

Avusturya Vize Randevu İşlemleri ve Kabul Saatleri

Avusturya vize başvurusu için başvuru sahiplerinin evrak teslimi, biyometri işlemleri ve vize ücretinin ödenmesi için randevu alması gerekmektedir. Avusturya vizesi randevu işlemleri yetkili aracı kurumun online sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Avusturya vize başvurularında vize randevusu, başvuru sahibi adına danışmanlar tarafından alınmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Avusturya Vize Başvurusu için Randevu Nereden Alınır?

Avusturya vize başvurusu için randevular VFS Global aracı kurumunun resmi internet sitesi üzerinden online olarak alınmaktadır. VFS Global Avusturya randevu için https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/aut sitesinin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

Avusturya Başkonsolosluğu İstanbul Vize Randevusu Verir Mi?

Hayır, Avusturya Konsolosluğu İstanbul vize randevu işlemi gerçekleştirmemektedir. Avusturya vize randevuları yetkili aracı kurum üzerinden alınmaktadır.

Ankara Avusturya Konsolosluğu Vize Randevusu Verir Mi?

Hayır, Ankara Avusturya Konsolosluğu vize randevu için işlem yapmamaktadır. Ankara Avusturya Büyükelçiliği, vize ve konsolosluk işlemleri için yetkili değildir.

VFS Global Üzerinden Avusturya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global üzerinden Avusturya vize randevusu almak için ilk olarak web sitesi üzerinden kişisel bir profil oluşturulması gerekmektedir. Başvuru yapılacak vize türü, vize başvuru merkezi, randevu tarihi ve saati seçilmelidir.

VFS Global Avusturya vize randevu için tarih alındıktan sonra, randevu mektubu ile birlikte randevu onayını içeren e-posta gönderilmektedir. Avusturya VFS Global web sitesi üzerinden alınan randevular için referans numarası verilmektedir.

Avusturya vizesi için aracı kurumun web sitesinden randevu alınacak ekran görseli aşağıda paylaşılmıştır.

VFS Global Üzerinden Avusturya Vize Randevusu Nasıl Alınır?
VFS Global Üzerinden Avusturya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Avusturya Vizesi için En Erken Randevu Saati Kaçtır?

Avusturya vizesi için en erken randevu saati 08:30’dur.

Avusturya Vize Randevu Saatleri Kaçtır?

Avusturya vize randevu saatleri hafta içi 08:30 - 17:00 arasındadır.

Avusturya Vize Randevusu Ne Zaman Alınmalıdır?

Avusturya vize randevusu en erken, planlanan Avusturya seyahatinden önce 6 ay içerisinde alınabilmektedir. En geç Avusturya vize randevusu alma işlemi, planlanan seyahat tarihinden 15 iş gününden önce gerçekleştirilmelidir.

Tavsiye edilen Avusturya vize randevusu, planlanan seyahat tarihinden 3 hafta öncesinden alınmalıdır. Avusturya vize işlemleri için planlanan seyahat başlangıç tarihinden önce yeterli bir süre olmasına dikkat edilmelidir.

Avusturya Vize Randevu Tarihi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Avusturya vize randevu tarihi değiştirme işlemi Vizem.net aracılığıyla, randevu tarihi daha ileri bir tarihte olacak şekilde güncellenerek yapılmaktadır. Diğer kurumlar üzerinden Avusturya vize başvurusu için randevu tarihi değişikliği ilk alınan randevu tarihinden 24 saat öncesinden yapılabilmektedir.

Avusturya Vizesi için Randevu İptal İşlemi Yapılır?

Avusturya vizesi için alınan randevuların iptal işlemi, aracı kurumun randevu sistemine giriş yapılarak gerçekleştirilmektedir.

Vizem.net üzerinden yapılan başvurularda randevu iptal ve değişiklik işlemleri, uzman danışmanlar tarafından sağlanmaktadır. Avusturya vize randevu işlemleri için alınan tarihler değiştirilebilmekte ya da iptal edilebilmektedir.

Avusturya Vize Randevu Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya vize randevu alma işlemleri için herhangi bir ücret uygulaması bulunmamaktadır. Avusturya vize randevusu için herhangi bir ücret talebinde bulunan kişi ve kurumlara itibar edilmemesi gerekmektedir.

Avusturya Vize Başvuru Randevusuna Geç Kalınırsa Ne Olur?

Avusturya vize başvuru randevusuna geç kalma süresi 15 dakikadır. Randevu saatine 15 dakikadan fazla geç kalan başvuru sahipleri için randevular iptal edilmektedir.

Avusturya Vize Randevusuna Gidilmezse Ne Olur?

Avusturya vize randevusu alınmasına rağmen gidilmemesi durumunda randevu iptal edilmektedir. Avusturya için yeni bir vize başvurusu yapabilmek adına tekrar randevu alınması gerekmektedir.

Paylaş: