Avusturya Kültürel Etkinlik Vizesi

Avusturya Kültürel Vize İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Avusturya Cumhuriyeti’nde organize edilen performans, yarışma veya konferans gibi ticari kazanç sağlamayan kültürel, sportif ya da bilimsel bir etkinlikte katılımcı ya da görevli olarak yer almak için istiyorsanız Avusturya etkinlik vizesi almanız gerekmektedir.

Avusturya kültürel ve sportif etkinlik vizesi, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile Avusturya ve Schengen bölgesinde bulunma hakkı sağlayan Avusturya Schengen vizesi alt türlerinden biridir.

Avusturya Kültürel Etkinlik Vizesi Başvuru Süreci

Avusturya kültürel etkinlik vizesi almak için aşağıda listelenen adımları izlemelisiniz.

  1. Avusturya’daki organizasyondan etkinlik davetiyesi alın.
  2. Schengen vize formunu doldurun ve imzalayın.
  3. Kültürel vize için gereken evrakları tamamlayın.
  4. Aracı kurum merkezinden online vize randevusu alın.
  5. Randevuda başvuru ücretini ödeyin ve biyometri bilgilerinizi verin.

Avusturya Etkinlik Vizesi İçin Hazırlamanız Gereken Evraklar

Avusturya kültürel vize başvurusu için gerekli evraklar başvuru sahibinin yaşına ve çalışma durumuna göre değişmektedir. Tüm kültürel etkinlik vizesi başvurularında ortak olarak sunulması gereken evrak Avusturya'daki kurum tarafından yollanmış vize davetiyesidir.

Avusturya etkinlik vizesi için sunulması gereken açıklamalı evrak listesine Avusturya vizesi için gerekli belgeler sayfasından ulaşabilirsiniz.

Etkinlik Vizesi İçin Davetiye

Avusturya etkinlik vize için davetiye, etkinliği düzenleyen kurum tarafından Almanca veya İngilizce olarak yazılmalıdır. Avusturya kültürel vize davetiyesinde etkinliğin başlangıç ve bitiş tarihi, adres, etkinlik kapsamı gibi detaylı bilgilere yer verilmelidir.

Avusturya Etkinlik Vizesi İçin Randevu Alma İşlemi

Avusturya kültürel etkinlik vizesi için randevu alma işlemi yetkili aracı kurum VFS Global’in web sitesi üzerinden gerçekleşmektedir. VFS Global üzerinden kullanıcı hesabı oluşturduktan sonra randevu adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Avusturya Kültürel Vize Ücreti Ne Kadardır?

2023 yılı için Avusturya kültür vizesi masrafları; vize harcı, seyahat sağlık sigortası, rezervasyon işlemleri ve danışmanlık hizmeti gibi harcama kalemleri ile birlikte ortalama 185 euro tutmaktadır.

Avusturya ücretsiz vize bilgi hattı: 0850 241 1868

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: