Avusturya Vize Dilekçe Örneği

Avusturya Vize Talep Dilekçesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Avusturya vize talep dilekçesi; başvuru sahiplerinin Avusturya'ya yapacakları seyahatin amacı ve detaylarının dış temsilcilik görevlisine doğrudan açıklanabilmesi amacıyla yazılan bir dilekçedir.

Vize talep dilekçesi, standart Avusturya vize belgeleri listesinde bulunmamakla birlikte, başvuru sahibinin vize uygunluk şartlarını karşıladığını açıklamak amacıyla yazılabilmektedir.

Akredite kuruluş Vizem.net aracılığı ile yapılan Avusturya vizesi başvurularında vize dilekçesi, kişisel durumunuz göz önünde bulundurularak uzman danışmanlar tarafından yazılmaktadır.

Ücretsiz Avusturya vize bilgi hattı: 0850 241 1868

Avusturya Vize Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Avusturya vizesi başvuru dilekçesi, vize başvurusunun yapılacağı ilgili Avusturya dış temsilciliğine hitaben resmi bir dil kullanılarak yazılmalıdır. Başvuru dilekçesi elde veya bilgisayarda yazılabilir ancak her iki durumda da başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı olmalıdır. Avusturya vize dilekçesi İngilizce veya Almanca olarak yazılabilmektedir.

Avusturya vize niyet dilekçesinde seyahat amacına, konaklama planına, seyahat süresine, varsa birlikte seyahat edilen kişilere dair bilgiler yer almalıdır. Vize talep dilekçesinde aktarılan bilgilerin, başvuru dosyasına eklenen otel ve uçak rezervasyonları, çalışma evrakları gibi diğer belgelerde verilen bilgilerle çelişmemesi gerekir.

Avusturya Vize Dilekçe Örneği (İngilizce)

İngilizce dilinde yazılmış Avusturya vize dilekçe örneği aşağıda verilmiştir.

İngilizce Avusturya Vize Dilekçe Örneği
İngilizce Avusturya Vize Dilekçe Örneği

Avusturya Vize Dilekçe Örneği (Almanca)

Almanca Avusturya vize dilekçe örneği aşağıda verilmiştir.

Almanca Avusturya Vize Dilekçe Örneği
Almanca Avusturya Vize Dilekçe Örneği

Avusturya Vize Başvuru Dilekçesinde Hangi Bilgiler Yer Almalıdır?

Avusturya vize başvuru dilekçesinde yer vermeniz gereken bilgiler aşağıda listelenmiştir.

  • Avusturya’ya seyahat etme nedeniniz
  • Avusturya’ya giriş ve çıkış tarihleriniz
  • Öngörülen seyahat planınız
  • Konaklamayı planladığınız yerlere dair detaylar
  • Ziyaret etmeyi planladığınız diğer ülkeler ve seyahat detayları
  • Çalışma ve meslek durumunuza dair bilgiler
  • Eksik belge beyan etmeniz halinde, ilgili belgenin ibraz edilmeme nedeni

Avusturya Öğrenci Vizesi İçin Talep Dilekçesi

Öğrenciler için Avusturya vize dilekçesi içeriğinde; Avusturya'da eğitim alınacak kurumun ve programın adı, eğitim programı başlangıç ve bitiş tarihleri ve öğrenciye ait kişisel bilgiler yer almalıdır. Aynı zamanda öğrencinin finansal durumuna dair; bloke hesap detayları, sponsor bilgileri ve varsa burs bilgilerinin verilmesi gerekmektedir.

Avusturya vize dilekçesi talep edildiği biçimde yazıldıktan sonra Avusturya öğrenci vizesi başvuru dosyası içerisinde diğer gerekli belgeler ile birlikte ibraz edilmelidir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: