Avusturya Şoför Vizesi

Avusturya Şoför Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Avusturya şoför vizesi; Türkiye'de kayıtlı araçlar ile Avusturya'ya uluslararası kargo ve yolcu taşımacılığı amacıyla seyahat edecek kişilerin alması gereken vize türüdür.

Şoför vizesi, kısa süreli Avusturya C tipi vize kapsamında verilir ve hamiline Schengen bölgesinde 180 gün içinde en fazla 90 gün kalma izni vermektedir.

Avusturya Tır Şoförü Vizesi Başvuru Adımları

Avusturya şoför vizesi aşağıdaki adımlar takip edilerek alınabilmektedir.

  1. Avusturya C tipi vize formunu doldurun.
  2. Şoför vizesi için gerekli evrakları hazırlayın.
  3. Avusturya aracı kurum vize merkezinden randevu alın.
  4. Randevuda biyometri bilgilerinizi verin ve başvuru ücretini ödeyin.

Avusturya Şoför Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Avusturya şoför vizesi almak için, standart başvuru belgelerine ek olarak seyahat rotası, uluslararası sürücü belgesi, taşımacılık belgeleri ile Avusturya’daki firma tarafından hazırlanmış elektronik taahhüt beyanı (EVE veya GVE belgeleri) sunulmalıdır.

Avusturya Şoför Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya şoför vizesi başvuru harç ücreti 80 eurodur. Avusturya şoför vizesi masrafları seyahat sağlık sigortası, vize harcı, tercüme ve noter işlemleri gibi masraflar ile beraber 2023 yılı için 170-185 euro arasında tutmaktadır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: