Avusturya Vizesi için Uçak Rezervasyonu

Avusturya Vizesi için Uçak ve Diğer Ulaşım Rezervasyonları

Avusturya vize başvurularında, Avusturya’ya hangi yolla ve tarihlerle gideceğinizi gösteren ulaşım rezervasyonlarını sunmanız gerekmektedir. Ulaşım rezervasyonu, vize türü fark etmeksizin tüm Avusturya vize başvuruları için talep edilen bir evraktır.

Avusturya vize başvuru dosyasında beyan edilen tüm ulaşım belgelerinizin geçerli ve planlanan seyahat tarihleriniz ile uyumlu olması gerekmektedir.

Avusturya Vize Başvurusu İçin Ulaşım Rezervasyonu Gereklilikleri

Avusturya vizesi başvurularında öngörülen uçak, özel araç, otobüs ve tren gibi ulaşım araçları için rezervasyon yaptırıldığını veya bilet alındığını gösteren belgeler sunulmalıdır. Tüm rezervasyon belgelerinde vize başvuru sahibinin tam adı ile gidiş ve dönüş tarihleri görünmelidir. Avusturya’dan başka bir ülkeye gidilecekse vize başvurusunda diğer uçuş bilgileri de sunulmalıdır.

Uçak rezervasyon belgelerinde PNR numarasının bulunması zorunludur. Avusturya’ya özel aracı veya motosiklet ile seyahat edecek kişilerin ayrıca; uluslararası sürücü belgesi, araç ruhsatı ve yeşil sigorta poliçesi vize başvurusunda beyan edilmelidir.

Ulaşım rezervasyonu tarihleri, başvuruda sunulan Avusturya vizesi için otel rezervasyonu tarihleri ile tutarlı olması gerekmektedir.

Avusturya Vizesi İçin Uçak Bileti Satın Alınmalı Mı?

Avusturya vize işlemleri için uçak biletinin satın alınması gerekmemektedir. Avusturya vize başvurusunun reddedilme durumunda başvuru sahibinin finansal kayıp yaşamaması adına uçak bileti yerine uçak rezervasyonu yaptırılması önerilir.

Avusturya Öğrenci Vizeleri İçin Uçak Rezervasyonu Nasıl Olmalı?

Avusturya'dan dönüş tarihi için uçak rezervasyonu, öğrenci vizesi sahiplerinin ders sürelerinin bitiminden en geç 10 gün sonrasına yaptırılmalıdır.

Avusturya Vizesi Almak için Sahte Uçuş Rezervasyonu Beyanı

Avusturya vize başvurunuzda ulaşım planının diğer evraklarla çelişmesi ya da sahte veya iptal edilmiş uçak biletleri sunmanız, başvurunun dış temsilcilik tarafından 12. madde gerekçesi ile reddedilmesine yol açabilir.

Ulaşım planındaki eksiklikler nedeniyle Avusturya vize reddi alan kişiler, geçerli bir ulaşım rezervasyonu belgesi ile yeniden başvuru yapabilir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: