Avusturya Vize Başvuru Formu

Avusturya Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avusturya vize başvuru formu; başvuru yapılan Avusturya vize türü fark etmeksizin tüm vize işlemleri için ibraz edilmesi gereken bir evraktır. Avusturya vize formunu, aracı kurumun veya Avusturya konsolosluklarının web sitelerinden indirebilirsiniz.

Başvuru sahibi tarafından doldurulup imzalanan vize formunda verilen tüm bilgilerin, diğer Avusturya vize evrakları ile tutarlı olması gerekmektedir.

Avusturya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Avusturya vize formu doldurma işlemi için öncelikle başvurulacak vizenin türüne göre Avusturya Schengen vize başvuru formu ya da Avusturya ulusal vize başvuru formu indirilir. Form İngilizce, Türkçe ve Almanca dillerinde doldurulabilir.

Avusturya vize başvuru formunda bulunan tüm alanları eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız ve ilgili yerleri ıslak imza ile imzalamanız gerekir. Vize başvurusunu aile üyeleri eşliğinde veya bir grup olarak yapacaksanız her bir başvuru sahibi için ayrı formlar doldurmanız gerekmektedir.

Avusturya Schengen Vize Başvuru Formu

Avusturya Schengen vize başvuru formu; turistik, ticari, kısa süreli eğitim, aile ve arkadaş ziyareti gibi C tipi Avusturya vize başvuru işlemlerinde doldurulması gereken formdur.

Avusturya Schengen vizesi başvuru formu örneği aşağıda verilmiştir.

Avusturya Schengen Vize Başvuru Formu Örneği
Avusturya Schengen Vize Başvuru Formu Örneği

Avusturya Schengen vize başvuru formunun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Avusturya Ulusal Vize Başvuru Formu

Avusturya ulusal vize başvuru formu; aile birleşimi, çalışma, uzun süreli eğitim gibi Avusturya D tipi vize başvuru işlemlerinde doldurulması gereken formdur.

Schengen vize formundan farklı olarak öngörülen ülkeye giriş ve çıkış tarihleri ulusal vize formunda istenirken, formda yer alan seyahat amaçlarına dair kısım da C tipi vize formundan farklıdır.

Avusturya ulusal vize başvuru formu örneği aşağıdaki gibidir.

Avusturya Ulusal Vize Başvuru Formu Örneği
Avusturya Ulusal Vize Başvuru Formu Örneği

Avusturya ulusal vize başvuru formunun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Avusturya Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Evet, Avusturya vize formu doldurulduktan sonra ön sayfanın sağ üst kısmındaki ilgili yere bir adet fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

Başvuru formuna eklenecek Avusturya vize fotoğrafı ICAO ölçülerinde ve uygun kriterlerde çektirilmiş olmalıdır.

Avusturya Vize Formu Doldurma Hizmeti

Avusturya vize formu doldurma hizmeti, Avusturya vize başvuruları için yetkilendirilen VFS Global aracı kurumundan ek hizmet olarak alınabilir. Aracı kurum hizmet bedeli dışında 7 euro ek hizmet bedelinin ödenmesi ile VFS Global Avusturya vize başvuru formu doldurma hizmeti satın alınabilir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Avusturya vize başvurularında başvuru formu, danışmanlık hizmeti kapsamında uzman ülke danışmanları tarafından doldurulmaktadır.

Avusturya vizesi danışmanlık hizmeti için: 0850 241 1868

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: