Avusturya Vize Ücreti

2022 Yılı Avusturya Vize Ücreti ve Harç Masrafları

Avusturya vize fiyatları ve harç masrafları, başvuru sahibinin yaşına ve başvurulan vize türüne bağlı olarak değişmektedir. Avusturya vizesi ücreti her yıl Türkiye'deki Avusturya dış temsilciliği tarafından duyurulmaktadır.

Türkiye'den başvurulan Avusturya vizeleri için danışmanlık hizmeti sunan akredite acente Vizem.net, başvuru harcına ek olarak verdiği danışmanlık hizmeti kapsamında başvuru formu doldurma işleminden vize takibine kadar tüm süreç yer almaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Avusturya Vize Harç Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya vize harç ücreti, Schengen vize harcı için 80 eurodur. Ulusal vize için Avusturya vize harcı 150 eurodur.

Avusturya Schengen (C Tipi) Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya Schengen (C Tipi) vizesi ücreti, 12 yaşından büyük kişiler işin 80 euro, 6- 12 yaş arası çocuklar için 40 eurodur. 6 yaş ve altındaki çocuklar için Avusturya Schengen vize ücreti bulunmamaktadır.

Avusturya Turist Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya turist vizesi ücreti, 12 yaşından büyük kişiler için 80 euro, 6- 12 yaş arasındaki çocuklar için 40 eurodur ve 6 yaş altındaki çocuklar için ücretsizdir.

Avusturya Ulusal (D Tipi) Vize Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya ulusal (D tipi) vize ücreti 150 euro, 6 yaşını doldurmamış çocuklar için 75 eurodur.

Avusturya Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

2022 yılında Avusturya çalışma vizesi ücreti harcı 150 eurodur.

Avusturya Öğrenci Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya öğrenci vize başvuru ücreti, 25 yaş altı öğrenciler için ücretsiz, 25 yaş üstü öğrenciler için 150 eurodur.

Avusturya Erasmus Vizesi için Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya Erasmus vizesi için başvuru ücreti, 25 yaşının altındaki öğrenciler için ücretsiz, 25 yaş üstündeki öğrenciler için 150 eurodur.

Avusturya'ya Erasmus programı kapsamında gidecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenciler Avusturya Konsolosluğu tarafından belirlenen Avusturya Erasmus vizesi için gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde ibraz etmelidir.

Avusturya Dil Okulu Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya dil okulu vizesi başvuru ücreti 90 günden kısa eğitimler için 80 Euro 90 günden uzun eğitimler için 150 eurodur.

Dil eğitimi için Avusturya'ya gidecek olan bordo pasaport sahibi kişilerin Avusturya dil okulu vizesi alması gerekmektedir. Yeşil pasaporta sahip olan öğrenciler Avusturya’da, 90 güne kadar vize almadan dil eğitimi alabilmektedir.

Sanatçılar için Avusturya Vize Ücreti Ne Kadardır?

Sanatçılar için Avusturya vize ücreti 150 eurodur.

Avusturya Konsolosluğu; sanat, spor vb. dalları kültürel vize kategorisinde değerlendirmektedir. Avusturya sanatçı vizesi için başvurular Avusturya vize başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir.

Avusturya Transit Vize Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya transit vize ücreti, 6- 12 yaş arasındaki çocuklar için 40 euro, 12 yaş ve üzerindeki kişiler için 80 eurodur.

6 yaş ve altı çocuklar için Avusturya transit vize ücreti bulunmamaktadır.

Kimler Avusturya Vize Ücretinden Muaftır?

Avusturya vize ücretinden muaf olan kişiler aşağıda listelenmiştir.

  • 6 yaşından küçük çocuklar
  • Aile bireyi Avusturya veya AB vatandaşı olan kişiler
  • 25 yaşın altındaki öğrenciler

Avusturya Vize Başvuru Ücreti Nereye Ödenir?

Avusturya vize başvuru ücreti, yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezinde yapılan vize randevusu sırasında, yetkili memura nakit ve Euro cinsinden ödenmelidir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda vize ücreti başvuru sahibi adına saha danışmanı tarafından ödenmektedir.

Avusturya Vizesi Randevu Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya vizesi randevu ücreti bulunmamaktadır. Avusturya vize randevusu için ücret talep eden kişi ve kurumlara itibar edilmemelidir.

VFS Global Avusturya Vize Ücreti Ne Kadardır?

VFS Global Avusturya vize ücreti, başvuru merkezlerinden yapılan her başvurudan, vize ücretinin yanı sıra KDV dahil 31.10 Euro hizmet harcı olarak ödenmektedir.

VFS Avusturya vize ücreti sadece Euro cinsinden ve nakit olarak kabul edilmektedir. Avusturya VFS vize işlemleri için geçerli tüm ücretler geri ödemesizdir.

Avusturya Vize Başvurusu için Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardır?

Avusturya vize başvurusu için danışmanlık ücretleri, kısa süreli vizeler için 25- 90 euro, uzun süreli vizeler için 70- 160 eurodur.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak başvurulan Avusturya vizeleri için toplam masraflar; vize harcı, Avusturya vize danışmanlık hizmeti, biyometri işlemleri, seyahat sağlık sigortası ve gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ücreti dahil olmak üzere 2022 yılı için ortalama 205 Euro tutmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: