Avusturya Vizesi için Otel Rezervasyonu

Avusturya Vizesi için Otel Rezervasyonu ve Konaklama Planı

Avusturya seyahatiniz boyunca bir aile üyesi veya arkadaşınızın evinde konaklamayacaksanız, vize başvurusu esnasında otel, kiralık ev, hostel veya yurt gibi konaklama seçeneklerine göre uygun rezervasyon belgesini sunmanız gerekir.

Otel rezervasyonu ve konaklama planı, diğer Avusturya vizesi için gerekli evraklar ile uyumlu şekilde düzenlenmiş olmalı ve sahte otel rezervasyonu sunulmamalıdır.

Avusturya Vize Başvurusu İçin Otel Rezervasyonu Nasıl Olmalıdır?

Avusturya’da otelde kalacak olmanız durumunda, vize başvurusunda sunulan otel rezervasyonunun Avusturya'da bulunulacak tarihler için geçerli olması gerekmektedir. Rezervasyon belgesinde; tam adınız, otelin adı, adresi ve yer almalıdır.

Otel giriş-çıkış tarihlerinin Avusturya uçak biletleri veya rezervasyonları ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Seyahat planınızda Avusturya dışındaki Schengen ülkeleri de bulunuyorsa, konaklayacağınız diğer ülkeler için de yaptırılmış otel rezervasyonlarını sunmanız istenir.

Avusturya Öğrenci Vizeleri İçin Konaklama Planı

Avusturya öğrenci vizeleri için konaklama planı eğitim alınacak sürenin tamamını kapsamalıdır. Avusturya öğrenci vizesi başvurusunda aşağıda verilen konaklama belgeleri sunulabilir.

  • Yurt veya OEAD (Agency for Education and Internationalisation) onayı
  • Kira sözleşmesi veya tapu fotokopisi
  • Otel rezervasyonu
  • Bir şahıs yanında konaklanacaksa ev sahibinden dilekçe, kimlik/pasaport fotokopisi, kira kontratı/ tapu fotokopisi ve ikamet belgesi

Avusturya Ziyaret Vizeleri İçin Konaklama Planı

Avusturya seyahatinde bir akraba veya arkadaşının evinde kalacak kişilerin konaklama planlarında; ev adresini, ev sahibinin iletişim bilgilerini ve hangi tarihlerde ilgili kişinin evinde kalacaklarına dair bilgileri vermesi gerekir.

Avusturya ziyaret vizesi için ayrıca evinde kalınacak kişilerden alınmış ve başvuru sahibinin belirtilen tarihlerde evlerinde konaklayacağını onaylayan Avusturya vize davet mektubu ibraz edilmelidir.

Avusturya Vizesi İçin Sahte Konaklama Planı Sunulması

Avusturya vizesi için sahte veya iptal edilmiş konaklama planı sunmak, başvurunun 12.madde gerekçesiyle reddine yol açmaktadır.

12. madde nedeniyle Avusturya vize reddi alan kişilerin geçerli bir otel rezervasyonu ile tekrar vize başvurusu yapmaları mümkündür.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: