Avusturya Dil Okulu Vizesi

Avusturya Dil Okulu Vizesi Bilgi İşlem Merkezi

Avusturya dil okulu vizesi Avusturya’da 90 günden uzun süre ile dil eğitimi alacak yabancı vatandaşlara verilen D tipi vize türüdür.

Almanca, Macarca, Hırvatça ve Slovence konuşulan Avusturya’da bu dillere ait dil okulları bulunmaktadır ve özellikle Almanca dil okulları ile Avusturya sıkça tercih edilmektedir.

Vizem.net, Avusturya'da dil eğitimi alacak kişilerin dil okullarına kayıt işlemlerinden vize başvurularına kadar olan tüm süreç için danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Avusturya için Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya için dil okulu vizesi, öncelikle Avusturya’daki bir eğitim kurumuna başvurarak ve bu kurum tarafından kabul edilerek alınmaktadır. Avusturya dil okulu vizesi işlemlerinin başlayabilmesi için kişinin bir aracı kurum üzerinden vize randevusu alması gerekmektedir.

Avusturya dil okulu için vize randevusu alındıktan sonra eğitim kurumundan alınan kabul mektubu ve diğer vize evrakları ile birlikte randevu tarihinde vize başvuru merkezine gidilmelidir; evrakların teslimi, biyometri işlemleri ve vize ücretinin ödenmesinin ardından başvuru işlemleri tamamlanmaktadır.

Avusturya Dil Kursu Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Avusturya dil kursu vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: 10 yıldan eski olmaması gereken pasaportun Avusturya seyahat bitimi sonrasında 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir.
 • Avusturya dil okulu vizesi başvuru formu: El veya daktilo ile yazılan form eksiksiz ve gerçeğe uygun olmalı, başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
 • Biyometrik f otoğraf: 3,5 x 4,5 cm boyutlarında 2 adet güncel, renkli biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • Avusturya dil okulu kayıt belgesi: Dil öğrenimi için dil okulu kayıt belgesi ve dil okuluna yapılan ödemenin makbuzu gerekmektedir.
 • Ulaşım belgeleri : Özel araçlı seyahatlerde ruhsat fotokopisi, uluslararası sürücü belgesi ve yol güzergahının detaylı beyanı gerekmektedir.
 • Rezervasyon belgesi: Uçak, tren veya otobüs seyahatlerinde gidiş ve dönüş rezervasyon belgesi gerekmektedir.
 • Avusturya s eyahat ve kaza sigortası: Tüm Schengen ülkelerinde geçerli olan ve her tür tıbbi gereksinimi karşılaması için en az 30.000 Euro teminatlı seyahat ve kaza sigortası gerekmektedir.
 • Konaklama belgeleri: Seyahat süresinin tamamını kapsayacak şekilde konaklama yerine dair belgeler beyan edilmelidir.
 • Öğrenci belgesi: Başvuru sahibi öğrenci iseQR kodluöğrenci belgesi gerekmektedir.
 • Mali durum belgeleri: Avusturya dil okulu vizesi için seyahat masraflarının karşılanacağını temin eden banka hesap dökümü gibi belgeler gerekmektedir.
 • Askerlik belgesi: Askerlik durumunun belirtildiği askerlik belgesi beyan edilmelidir.
 • Pasaport ve vize fotokopileri: Başvuru sahibine ait eski ve güncel tüm pasaportların ve vizelerin fotokopileri ibraz edilmelidir.

Avusturya Dil Eğitimi Vizesi için Niyet Mektubu Nasıl Yazılır?

Avusturya dil eğitimi vizesi için niyet mektubu Almanca veya İngilizce olarak yazılmalıdır. Konsolosluğa hitaben resmi bir dille yazılması gereken Avusturya niyet mektubunun içinde başvuru sahibinin kişisel bilgileri, eğitim alacağı kurumun bilgileri, dil eğitim programının başlangıç ve bitiş tarihleri, Avusturya’da dil eğitimi alınmasının sebebi, gelecek planları, finansal kaynaklar ve konaklanacak yer ile ilgili bilgilere yer verilmelidir.

Avusturya dil eğitimi vizesi için niyet mektubu örneği aşağıda verilmiştir.

Avusturya Dil Eğitimi Vizesi için Niyet Mektubu Nasıl Yazılır?
Avusturya Dil Eğitimi Vizesi için Niyet Mektubu Nasıl Yazılır?

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak başvurulan Avusturya dil okulu vize başvuruları için niyet mektubu İngilizce olarak ve başvuru sahibinin özel koşulları değerlendirilerek uzman ülke danışmanı tarafından yazılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Avusturya Dil Kursu Vizesine Başvurmak için Banka Hesabı Nasıl Olmalıdır?

Avusturya dil kursu vizesine başvurabilmek için banka hesabında olması gereken miktar 24 yaş altındaki kişiler için 569,11 Euro/ay ve 24 yaş ve üstü için 1030,49 Euro/ay olarak belirlenmiştir.

Avusturya’da konaklama bedelinin 309,93 euroyu aşması durumunda aradaki farkın banka hesabında bulundurulması gerekmektedir.

Avusturya Dil Okulu Vizesi için Fotoğraf Ölçüleri Nasıldır?

Avusturya dil okulu vizesi için fotoğraf ölçüleri 3,5 cm genişliğinde ve 4,5 cm yüksekliğinde olmalıdır. Avusturya dil okulu vizesi için fotoğrafların 6 aydan daha kısa süre önce çekilmiş olması, normal fotoğraf kağıdına renkli olarak basılmış olması, kişinin yüz hatlarının net olarak görülmesi gerekmektedir.

Avusturya dil okulu vizesi için örnek fotoğraf görseli aşağıda verilmiştir.

Avusturya Dil Okulu Vizesi için Fotoğraf Ölçüleri Nasıldır?
Avusturya Dil Okulu Vizesi için Fotoğraf Ölçüleri Nasıldır?

Avusturya'da Dil Eğitimi için Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Avusturya dil eğitimi vize başvurusu yetkili aracı kurumun başvuru merkezine şahsen veya akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir.

Avusturya Dil Kursu Vizesi için Randevu Nereden Alınır?

Avusturya dil kursu vizesi almak için yetkili aracı kurumun resmi internet sitesine başvuru yapılmalıdır. Avusturya dil kursu vizesi için VFS Global resmi sitesi üzerinden kullanıcı hesabı oluşturulup randevu alma seçeneği ile vize başvuru merkezi seçilerek randevu alınmaktadır.

Avusturya Dil Kursu Vize Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya dil kursu vize ücreti 150 Euro’dur. Avusturya vizesi için ödeme, başvuru esnasında nakit ve Euro cinsinden yapılmaktadır; Avusturya dil kursu vizesi için farklı bir para birimiyle veya kredi kartıyla ödeme yapılması kabul edilmemektedir.

2022 yılı için tüm vize harcı, seyahat sigortası, otel ve ulaşım rezervasyonları, gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil Avusturya vizesi masrafları ortalama 265 Euro tutmaktadır.

Avusturya Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya dil okulu vizesi genellikle 6- 15 gün içerisinde çıkmaktadır; konsolosluğun yoğunluğuna göre veya eksik evrak olması durumunda işlem süreci uzayabilmektedir.

Dil Okulu Vizesi Avusturya Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Dil okulu vizesi Avusturya takip ve sorgulama işlemi yetkili aracı kurumun online takip sistemi üzerinden randevu sırasında verilen referans numarası ve soyisim bilgileri ile yapılmaktadır. Akredite acenteler aracılığı ile yapılan Avusturya dil okulu vize başvuruları için takip işlemi, danışmanlık hizmeti kapsamına girmektedir.

VFS Global Avusturya vize takip ekran görseli aşağıda verilmiştir.

Dil Okulu Vizesi Avusturya Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
Dil Okulu Vizesi Avusturya Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Avusturya Dil Okulu Vize Ret Nedenleri Nelerdir?

Avusturya dil okulu vize ret nedenleri aşağıda verilmiştir.

 • Geçmiş veya mevcut suçlar
 • Eksik veya geçersiz seyahat belgeleri
 • Seyahatin amacının ve durumunun yetersiz şekilde anlatılması
 • Hasarlı pasaport
 • Geçersiz pasaport beyanı
 • Seyahat güzergahının geçersiz veya belirsiz olması
 • Geçersiz referans mektubu
 • Yeterli finansal kaynağa sahip olmamak
 • Geçersiz doğum veya evlilik sertifikası
 • Geçersiz seyahat sigortası
 • Yetersiz veya geçersiz konaklama yeri beyanı

Avusturya Dil Okulu Vizesi Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

Avusturya dil okulu vizesi başvurusunun reddedilmesi durumunda, ret kararını takip eden 4 hafta içerisinde itiraz dilekçesi yazılarak kararın tekrar değerlendirilmesi talep edilebilmektedir.

Avusturya dil okulu vizesi için itiraz dilekçesinde başvuru sahibinin kişisel bilgileri, ilk başvuru tarihi ile vize ret mektubu, vizenin reddedilme gerekçesi, vizenin reddedilmesine yönelik itiraz sebebi ve talebi yer almalıdır. Avusturya dil okulu vizesi için ikinci bir karar alınması 12 ay sürebilmektedir.

Avusturya Dil Eğitimi Vizesi Schengen Özellikli Midir?

Evet, Avusturya dil eğitimi vizesi Schengen özelliklidir.

Schengen bölgesinde seyahat etme imkanı sağlayan Avusturya dil okulu vizesi ile Schengen ülkeleri 180 gün içinde 90 gün süre ile ziyaret edilebilmektedir.

Avusturya Dil Kursu Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Avusturya dil kursu vizesi, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla tüm Schengen ülkelerine gidebilme fırsatı tanımaktadır. Avusturya dil kursu ile gidilebilecek Schengen ülkeleri; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’dır.

Dil Okulu Vizesi ile Avusturya'da Çalışılabilir Mi?

Dil okulu vizesi ile Avusturya’da çalışmak mümkün olmamaktadır.

Avusturya’da faaliyet gösteren bir şirket tarafından işe alınma durumunda Avusturya’da çalışma izni başvurusu yapılarak ülkede çalışma imkanı bulunmaktadır.

Avusturya'da Dil Eğitimi için En İyi Okullar Hangileridir?

Avusturya’da dil eğitimi için en iyi okullar aşağıda verilmiştir.

 • ActiLingua Dil Okulu (Viyana)
 • DIG Deutch Dil Okulu (Graz)
 • IFU Sprachschulung Dil Okulu (Viyana)
 • Edu Stream Dil Okulu (Viyana)
 • Ariana Zeefeld Dil Okulu (Seefeld)

Avusturya dil okulları başta Almanca ve İngilizce olmak üzere birçok dil için eğitim imkanı sağlamaktadır. Avusturya dil okulu ücretleri 400 Euro ile 2800 Euro arasında değişmektedir.

Paylaş: