Bulgaristan Eş Vizesi

Bulgaristan Eş Vizesi Başvuru Süreci 2023

Bulgaristan eş vizesi Bulgaristan vatandaşı olan eş, 18 yaş altı çocuklar ve 18 yaş altında olan eşin çocukları gibi aile fertlerini ziyaret etmek ya da arkadaş ziyareti için ve Bulgaristan’ı sınırlı bir süre için ziyaret edecek olan yabancı ülke vatandaşlarına hazırlanmaktadır. Bulgaristan eş vizesi genellikle 1 yıllık uzun süreli olarak düzenlenmektedir ancak Bulgaristan eş durumundan vize başvurusunda bulunan Bulgaristan eş vizesi hamillerine Bulgaristan’da 180 günlük periyot içerisinde en fazla 90 gün konaklama hakkı tanınmaktadır.

Vizem.net Bulgaristan eş vize başvurularında danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluştur. Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bulgaristan Aile Ferdi Vize Şartları Nelerdir?

Bulgaristan aile ferdi vize şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Vize başvuru merkezlerinden Bulgaristan aile ferdi vize başvurusu yapacak olan kişiler bir Bulgaristan vatandaşı ile evli olmalıdır.
 • Bulgaristan aile ferdi vize başvurusu sahipleri bu kategoriye girdiklerini kanıtlar nitelikte belgeleri ibraz etmelidir.
 • Anne veya babası Bulgaristan vatandaşı olan 18 yaş altı kişiler geçici pasaport (PASAVAN) için Bulgaristan Konsolosluğuna başvuruda bulunmalıdır.
 • Anne veya babası çocuk doğduktan sonra Bulgaristan vatandaşlığı almış olan kişilerin Bulgaristan vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Bulgaristan Eş Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan eş vizesi başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Bulgaristan eş vizesi başvuru formu: Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulup imzalanmış olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: 6 aydan eski olmamak şartıyla biyometrik özellikte olmalıdır.
 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki adet boş sayfa içermelidir.
 • Evlilik kayıt örneği: Hem Türkiye’den hem Bulgaristan’dan alınmış orijinali ve fotokopisi olmalıdır.
 • Bulgaristan vatandaşları için vatandaşlığını kanıtlar nitelikte belgeler: Bulgaristan pasaportu ve Bulgaristan kimlik kartı orijinal ve fotokopi olarak sunulmalıdır.
 • Banka hesap hareketleri dökümü: Seyahat boyunca masrafların nasıl karşılanacağını göstermelidir. Son üç aylık hesap hareketlerini göstermeli ve güncel olmalıdır. Banka hesabının seyahat boyunca günlük en az 50 Dolar bütçesi olmalıdır.
 • Aile bağlarını kanıtlar nitelikte belge: Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi Bulgaristan’da aile bağlarının olduğunu gösterir belge gereklidir. Ayrıca eğer nüfus kayıt örneği ikamet adresi göstermiyorsa ayrıca ikamet belgesi sunulmalıdır.
 • İsim denklik belgesi: Bulgaristan vatandaşı olan kişinin isim farklılığı var ise gereklidir.
 • Bulgaristan seyahat sağlık sigortası: Bulgaristan’da geçerli tüm seyahat süresini kapsayan en az 30.000 Euro bütçeli seyahat sağlık sigortası gerekmektedir.

Başvuru sahibinin çalışma durumuna göre gerekli evraklar farklılık gösterebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan eş vizesi başvurularında gerekli evraklar Bulgaristan Konsolosluğuna iletilmeden önce Bulgaristan vize danışmanları tarafından kontrol edilmektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Eşten Dolayı Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Bulgaristan eşten dolayı vize başvurusu Bulgaristan vize başvuru merkezi olan VFS Global ofislerine öncelikle randevu alınarak yapılmaktadır. İkamet iline göre başvuru yapılacak VFS Global ofisi değişiklik göstermektedir. 18 yaşından küçük çocuklar için Bulgaristan vize başvuruları ikamet iline göre yetki alanındaki Bulgaristan dış temsilciliğine yapılmaktadır. Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan eşten dolayı vize başvurularında kişinin bizzat gelmesi gerekmeksizin yalnızca gerekli evrakların merkez ofisine gönderilmesi yeterli olmaktadır.

Eş Üzerinden Bulgaristan Vizesi Ücreti Nedir?

Eş üzerinden Bulgaristan vizesi ücreti için form, dilekçe hizmetleri, danışmanlık hizmeti, yeminli tercüme ve noter masrafları toplam ortalama 80 Euro tutmaktadır. Bulgaristan eş vizesi başvuru sahipleri vize harcı ödemesinden muaftır.

Bulgaristan Eş Vizesi Ne Kadar Süreliğine Düzenlenir?

Bulgaristan eş vizesi genellikle 6 ay veya 1 yıllık süreyle multi özellikli olarak düzenlenmektedir. Bulgaristan eş vizesi hamilleri bu süre boyunca 180 gün içerisinde en fazla 90 gün Bulgaristan’da ikamet etme hakkına sahiptirler.

Bulgaristan vizesinin multi özellikli olması hamiline vizenin geçerli olduğu süre boyunca Bulgaristan’a sınırsız giriş hakkı tanımaktadır. Bulgaristan çok girişli vize ile Bulgaristan üzerinden Romanya’ya, vize D tipi uzun süreli ise Hırvatistan ve Kıbrıs Cumhuriyeti’ne giriş mümkündür.

Bulgaristan Eş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan eş vizesi çıkma süresi gerekli evrakların tamamlandığı ve teslim edildiği andan itibaren 3 aya kadar sürebilmektedir. Teslim edilen evrakların kontrolü aşamasında istisnai durumlarda bu süre uzayabilmektedir.

Bulgaristan Vatandaşı Eşi Vize ile Oturum İzni Alınabilir Mi?

Bulgaristan vatandaşı eşi vize ile oturum izni alınamamaktadır. Oturum izninin alınabilmesi için kişinin Bulgaristan aile birleşimi vizesine başvuru yapması gerekmektedir.

Bulgaristan Eş Vizesi ile Aile Birleşimi Vizesinin Farkları Nelerdir?

Bulgaristan eş vizesi ile aile birleşimi vizesinin temel farkı eş vizesinin C tipi kısa süreli vize olması, aile birleşimi vizesinin ise uzun süreli D tipi vize olmasıdır. Ayrıca Bulgaristan aile birleşimi vizesi için oturum izni alınabilmektedir.

Bulgaristan eş vizesi başvurularında kişi vize harcından muaftır. Bulgaristan aile birleşimi vizesi başvurularında ise vize harcı 100 eurodur.

Sık Sorulan Sorular

Bulgaristan eş vizesi başvurularında sıklıkla sorulan sorular aşağıdaki alanda verilmiştir.

Bulgaristan Vatandaşı Eşi için Schengen Vizesi Kolaylığı Var Mıdır?

Bulgaristan vatandaşı eşi için Schengen vizesi kolaylığı veya herhangi bir muafiyet bulunmamaktadır. Vize harcı Bulgaristan Schengen vizesi için standart olarak uygulanmaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

Eşim Bulgaristan Vatandaşı Ben Nasıl Vize Alırım?

Eşi bulgaristan vatandaşı olan kişiler C tipi vize başvurularını ikamet iline göre yetkili VFS Global ofislerine şahsen gerçekleştirebilirler.

Vizem.net danışmanlığında yapılacak başvurular için gerekli evrakların gönderilmesi yeterli olmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Bulgaristan Vatandaşı Eş ile Vizesiz Gidilebilecek Ülke Var Mıdır?

Bulgaristan vatandaşı eşlerine özel olarak herhangi bir vize muafiyeti bulunmamaktadır.

Paylaş: