Bulgaristan Geçiş Vizesi

Bulgaristan Geçiş Vizesi Başvuru ve Takip İşlemleri

Bulgaristan geçiş vizesi; yeşil (hususi) pasaport veya Schengen, Hırvatistan, Romanya, Bulgaristan vizesi olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Bulgaristan üzerinden farklı bir ülkeye geçme hakkı tanıyan transit vizesi türüdür.

Vizem.net, Bulgaristan transit vize başvuruları için hizmet veren akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bulgaristan Geçiş Vizesi için Nereye Başvurulur?

Bulgaristan geçiş vizesi başvurusu, ikamet iline göre VFS Global Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Edirne vize merkezi ofislerinden yapılmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan transit vize başvurular için gerekli evrakların vize başvuru merkezine gönderilme yeterlidir. Başvuru için gönderilen gerekli evraklardan sonraki tüm süreç Bulgaristan vize danışmanları tarafından tamamlanmaktadır.

Bulgaristan Geçiş Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bulgaristan geçiş vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport
 • Bulgaristan transit vize başvuru formu
 • Bulgaristan transit vize başvuru harcı dekontu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Adli sicil kaydı
 • Gidilecek ülke vizesinin kopyası
 • Gidilecek ülkeye seyahat amacını gösteren belgeler
 • Hesap döküm belgesi
 • Finansal yeterliliği kanıtlayan belgeler
 • Bulgaristan Cumhuriyetinde geçerli seyahat sağlık sigortası

Bulgaristan transit vize başvurusu için gerekli evrak listesi başvuru sahibinin seyahat amacına, mesleki durumuna ve başvuru yaptığı ile göre değişiklik göstermektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan’dan Geçiş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan geçiş vizesi başvuruları, gerekli evrakların eksiksiz ve şahsen ibraz edildiği tarihten sonra ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Vizem.net’in 2021 yılındaki Bulgaristan transit vize başvurularının onaylanma süresi, gerekli evrakların merkez ofisine ulaşmasından sonra 6 iş günü sürmüştür.

Bulgaristan’dan Geçiş Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

2022 yılı itibariyle Bulgaristan transit vize başvurusu için danışmanlık hizmeti, başvuru formu ve dilekçe hazırlanması ve başvuru merkezi hizmet bedeli toplamı ortalama 180 Euro olarak hesaplanmıştır.

Geçiş vizesi için Bulgaristan vize harcı, 2022 yılı itibariyle 80 Euro tutmaktadır.

Bulgaristan’a Giriş Yapılabiliyor Mu?

Evet, Bulgaristan’a giriş yapıldığı andan itibaren; en fazla 72 saat önce yapılmış ve Latince karakterle negatif yazılmış bir PCR testi, 48 saat önce yapılmış negatif COVID-19 hızlı antijen testi, en az 14 gün önce yapıldığı yazılan COVID-19 aşı sertifikası, en az 11 ve en fazla 180 gün önce alınmış pozitif COVID-19 PCR testi veya hızlı antijen testi gerekmektedir.

Aşı sertifikasında kabul edilen aşılar, AstraZeneca (Vaxvezira), Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac ve Sputnik V’dir.

Bulgaristan PCR Testi İstiyor Mu?

Evet, Bulgaristan PCR testi istemektedir.

COVID-19 PCR testi hakkında minimum test süresi gibi bilgiler ve güncel Bulgaristan giriş şartları için detaylı bilginin Konsolosluktan alınması gerekmektedir.

Paylaş: