Bulgaristan'a Gitmek için Ne Kadar Para Gerekir?

2022'de Bulgaristan'a Gitmek için Ne Kadar Para Gerekir?

Bulgaristan vize başvurusu sırasında, başvuru sahibinin Bulgaristan’da yapacağı harcamaları için yeterli bir kaynağa sahip olduğunu belgelemesi gerekmektedir. Schengen ülkelerine yapılan vize başvuruları sırasında, başvuru yapacak kişinin finansal durumunu belgelemesi, ziyaret ettiği ülkenin yaşam standartlarına uyduğunu ve finansal yeterliliğe sahip olduğunu kanıtlaması için gereklidir.

Bulgaristan vize başvurusu sırasında kişinin finansal yeterliliğini kanıtlayabilmesi için kişisel giderlerini gösterdiği bir banka hesap özetine ihtiyaç duyulmaktadır. Bulgaristan’a gitmek için gerekenler arasında, kişinin vize başvuru sürecinde Bulgaristan’da yapacağı harcamaları karşılayabileceğini kanıtlayan belgenin sunulması şartı bulunmaktadır.

Bulgaristan Vizesi için Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalıdır?

Bulgaristan vizesi alabilmek için başvuracak kişinin konaklaması sırasında yapacağı harcamaları karşılayabileceğini kanıtlaması gerekmektedir. Bulgaristan vize başvurusunda bulunacak kişi, finansal yeterliliğini banka hesap özetleri yoluyla kanıtlayabilmektedir.

Bulgaristan vizesine başvuracak kişi, günlük en az 50 Euro olacak şekilde finansal yeterliliğe sahip olmalıdır, kişinin seyahate giderken hesabında olması gereken para ise 500 euronun altında olmamalıdır. Bulgaristan vizesi hesapta paranın yeterli olması ve gerekli diğer şartların karşılanması durumunda alınabilmektedir.

Bulgaristan’a Yapılacak 1 Aylık Olan Seyahatlar için Bankada Ne Kadar Para Olmalıdır?

Bulgaristan vize başvurusunda bulunacak kişinin, 1 aylık bir seyahat için banka hesabında 1.500 EUR olması gerekmektedir. Bulgaristan’a vize almak isteyen kişi, vize işlemleri sırasında bu tutarı banka hesabında gösterebiliyor olmalıdır.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Vizesi için Banka Hesap Hareketleri Nasıl Olmalıdır?

Bulgaristan vizesi için banka hesap hareketlerinin en az üç aydır aktif olması ve düzenli kullanıldığının görülmesi gerekmektedir. Hesap hareketlerini gösteren belge banka şubesinden alınmış, kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirkülerini içeriyor olmalıdır. Bulgaristan vize başvurusunda bulunacak kişinin banka hesabına vize başvurusundan hemen önce para girişi bulunmaması önerilmektedir, bu durum vize reddine yol açabilmektedir. Bulgar vizesi için kişinin banka hesabındaki para girişlerinin kaynağı açıklanabiliyor olmalıdır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan vize başvurularında kişinin banka hesap hareketleri Bulgaristan vize danışmanları tarafından incelenmekte ve olağan dışı görülen hareketler için başvuru sahibi bilgilendirilmektedir.

Bulgaristan Vizesi için Banka Hesabı Kaç Aylık Olmalıdır?

Bulgaristan vizesi almak isteyen kişi, seyahat süresi boyunca giderlerini karşılayabilecek bir finansal yeterliliğe sahip olmalı ve bunu kanıtlamalıdır. Bulgaristan vize başvurusunda bulunacak kişi, finansal yeterliliğini banka hesabı ile kanıtlayabilmektedir. Bulgaristan vizesi için banka hesabı ve hesap hareketleri son üç aya ait olmalıdır.

Banka Hesap Hareketleri Olmadan Bulgaristan Vizesi Alınabilir Mi?

Banka hesap hareketleri olmadan Bulgaristan vizesi alınabilmektedir. Bulgaristan vizesine başvurmak isteyen kişi, mali yeterliliği olmaması durumunda sponsorlu başvuru yapabilmektedir.

Bulgaristan vizesi almak için sponsorlu başvuru yapmaya uygun adaylar, Vizem.net aracılığıyla Bulgaristan’daki firmalardan sponsorluk talep edebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığı hakkında bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Bulgaristan’a Gitmek için Yapılacak Diğer Masraflar Nelerdir?

Bulgaristan’a gitmek için yapılacak diğer masraflar aşağıda listelenmektedir.

  • Bulgaristan vize başvuru masrafı: Bulgaristan Schengen vize başvuru ücreti 2022 yılı için 80 EUR şeklindedir.
  • Bulgaristan seyahat sağlık sigortası: Bulgaristan için 7 güne kadar olan seyahatlerde sağlık sigortası 8 euro, 15 güne kadar olan seyahatlerde sağlık sigortası 10 euro, 1 aya kadar olan seyahatler için ise 18 Euro olmaktadır.
  • Bulgaristan yeşil sigorta masrafı: Yeşil kart sigortası, Bulgaristan’a motorlu taşıt ile seyahat edecek kişinin, seyahati sırasında ortaya çıkabilecek bir kaza durumunda zararları karşılayan sigorta türüdür. Bulgaristan yeşil sigorta ücreti şahsi araçlar için; 15 günlük bir seyahat ise 47,25 EUR, 1 aylık bir seyahat ise 59,06 EUR, 2 aylık bir seyahat ise 82,69 EUR, 3 aylık bir seyahat ise 106,31 EUR, 4 aylık bir seyahat ise 129,94 EUR, 5 aylık bir seyahat ise 153,56 EUR, 6 aylık bir seyahat ise 177,19 EUR, 1 yıllık bir seyahat ise 236,25 EUR olarak belirlenmiştir.
  • Ulaşım ve konaklama masrafları: Bulgaristan vize başvurusunda bulunacak kişinin tercih ettiği ulaşım yöntemlerine ve konaklama yerlerine göre ücretler değişiklik göstermektedir.

Bulgaristan Vize Başvurusu için Kimler Finansal Kaynak Göstermek Zorunda Değildir?

Bulgaristan vize başvurusunda bulunmak isteyen kişi, seyahati boyunca giderlerini karşılayabilecek finansal yeterlilikte olduğunu banka hesabı ile kanıtlamalıdır. Bulgaristan vize başvurusunu sponsor eşliğinde olan adaylar ise kişisel bir finansal kaynak göstermek zorunda değildir, fakat başvuru sahiplerinin sponsorlarına ait finansal belgeleri sunmaları gerekmektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan’a Gitmek için Toplamda Ne Kadar Gereklidir?

Bulgaristan’a gitmek için toplamda kişinin en az 5.000 TL bakiyeli bir banka hesap cüzdanına sahip olması gerekmektedir. Bulgaristan vizesine başvuru sürecinde diğer kalemler için toplam tutar 2022 yılında ortalama 250 EUR olmaktadır. Belirtilen tutarlara vize sahibinin Bulgaristan’da yapacağı harcamalar dahil değildir.

Paylaş: