Bulgaristan Çok Girişli Multi Vize

Bulgaristan Çok Girişli Multi Vize Nasıl Alınır?

Bulgaristan çok girişli multi vize hamiline vizenin geçerli olduğu süre boyunca Bulgaristan’a sınırsız giriş hakkı tanır. Vize başvuruşlarında alınan vizenin multi özellikli verilip verilmeyeceği konusunda Bulgaristan Konsoloslukları ve Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurmaktadır.

 1. Pasaportta daha önce alınmış Bulgaristan vizesi bulunuyor mu?
 2. Seyahat programında birbiriyle çelişkili bilgiler var Mı?
 3. Pasaportta daha önce alınmış Schengen vizesi bulunuyor mu?
 4. Daha önce alınan vizelerde vize ihlali yapılmış Mı?
 5. Seyahat sağlık sigortası kapsamı ve geçerlilik süresi?
 6. Başvuru toplu olarak (genellikle tur organizasyonları için) yoksa bireysel olarak mı yapıldı?
 7. Başvuru sahibinin Bulgaristan’da bağı bulunuyor mu?
 8. Bulgaristan’a birden fazla giriş gerektirecek seyahat planı bulunuyor mu?
 9. Başvuru sahibinin gelir düzeyi ve varlık dökümü yeterli Mi?

Tüm bu koşulların değerlendirilmesi sonucu kişi Bulgaristan çok girişli multi vize almaya uygun görülürse ilgili Konsolosluk tarafından multiple entry visa (MEV) vize düzenlenmektedir. 2019 ve 2020 yılları için Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında multi özellikli Bulgaristan vize oranı daha önceden alınmış bir Schengen ülke vizesi bulunuyorsa %94 bulunmuyorsa %78’dir.

Bulgaristan Multi Vize Başvuru Formu

C tipi vize başvuru formu tek tiptir ve Bulgaristan multi vize başvuru formu adında farklı bir form bulunmamaktadır.

Vize başvuru formu doldurma esnasın form üzerinde aşağıdaki görselde gösterilen çok girişli alanı seçilirse vizenin multi özellikle talep edildiği anlamına gelir. Ancak bu alanın işaretlenmiş olması vizenin 100% multi özellikli çıkacağı anlamı taşımaz. Başvuru multi vize için gerekli belgelerle desteklenmeli ve başvuru aşamasındaki püf noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bulgaristan Multi Vize Başvuru Formu

Vize Ön Başvuru Formu

Sık Sorulan Sorular

Vize merkezlerimize Bulgaristan çok girişli vizelerle ilgili sorulan soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Bulgaristan Multi Vizesi ile Gidilebilecek Ülkeler Hangileridir?

C tipi Bulgaristan multi vizesi ile Bulgaristan üzerinden Romanya’ya gitmek mümkündür. Eğer vize türü D tipi (uzun süreli) ise Hırvatistan, ve Kuzey Kıbrıs’a da bu vize ile giriş yapılabilmektedir. Bulgaristan Çok Girişli Vize En Uzun Ne Kadar Süre ile Düzenlenir?

5 yıl süre geçerliliği bulunan Bulgaristan çok girişli C vizesi almak mümkündür. Ancak bu durum başvuru sahibinin Bulgaristan’da şirket sahibi ya da ortağı olması gibi özel durumlarda geçerli olmaktadır.

Bulgaristan Multi Vize Ücreti

Bulgaristan C tipi vize ücreti 100 Euro’dur. Alınan vizenin multi özellikli olup olmaması bu tutarı etkilemez. D tipi vizeler için Bulgaristan multi vize ücreti 175 Euro’dur.

Bulgaristan Multi Transit Vize

Bulgaristan multi transit vizesi yoktur. Özellikle Bulgaristan üzerinden hava yolu aktarması ile farklı ülkeye seyahat edip aynı güzergah üzerinden Türkiye’ye dönmeyi planlayan kişiler dönüş yolcukları için ayrıca Bulgaristan transit vizesine başvurmalıdır. Dönülen ülke Schengen ülke birliğinde ise transit vize alınmasına gerek yoktur.

Bulgaristan’a Vize Nasıl Alınır?

Bulgaristan’a vize aşağıdaki prosedürleri izleyerek en hızlı şekilde alınabilmektedir.

 1. Gerekli evraklar vizem.net merkez ofisine gönderilir
 2. Evraklar Bulgaristan vize danışmanı tarafından dosyalanır gerekli form ve dilekçeler başvuru sahibi adına doldurulur
 3. Saha ekibinden bir personel ilgili Bulgaristan dış temsilciliğine başvuran adına evrak beyanında bulunur ve başvuruyu tamamlar
 4. Başvuru onayını takip eden iş günü onaylanmış Bulgaristan vizesi pasaport ile birlikte başvuru sahibine tekrar gönderilir

Vizem.net danışmanlığında Bulgaristan’a vizenin nasıl alınacağı yukarıda verilmiştir.

Başvuru sahibi şahsen başvuru yapmak istiyorsa öncelikle VFS global aracı kurumundan randevu almalıdır. Başvuru formu ve gerekli dilekçeleri doldurarak vize harç dekontunun aslı ile başvuruyu kendisi gerçekleştirebilir. Bu durum başvuru sahibine birçok evrak trafiği ve bizzat başvuru merkezine gidilmesi gerektiğinden zaman kaybı yarattığından akredite acenteler üzerinden başvuru yapılması gereksiz zaman ve maddi kayıpların önüne geçer.

Bulgaristan Multi Vize Başvuru Formu

VFS Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nereden İndirilebilir?

2021 yılına ait VFS Bulgaristan vize başvuru formu buradan indirilebilir. İlk defa başvuru yapacak kişiler form doldurma ve dilekçe hazırlama işlemleri için vizem.net üzerinden sadece başvuru doldurma ve randevu alma hizmetinden faydalanabilir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: