Japonya Seyahat Sağlık Sigortası

2022'de Japonya Sağlık Sigortası En Ucuz Nasıl Yaptırılır?

Japonya, başka ülke vatandaşlarının Japonya’ya girişinde seyahat sağlık sigortasını zorunlu kılmaktadır. Japonya seyahat sağlık sigortası, vizem.net üzerinden uygun fiyatlarla yaptırılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için 0850 241 1868 numaralı telefondan iletişime geçilebilmektedir.

Japonya Vize Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Evet, Japonya vize sağlık sigortası zorunludur.

Japonya Sağlık Sigortasının Teminatı Ne Kadar Olmalıdır?

Japonya sağlık sigortası teminatı için kesin bir miktar yoktur fakat genelde 30.000 Euro teminatlı sigorta yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Japonya Sağlık Sigortasının Kapsadığı Durumlar Nelerdir?

Japonya sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

  • Sağlık harcamaları
  • Seyahat iptali veya kalınacak olan sürenin kısaltılması
  • Uçuşta gerçekleşen gecikmeler veya uçuş kaçırma durumları
  • Devam eden tıbbi tedaviler nedeniyle ülkeye geri dönüş
  • Kayıp veya çalıntı bagaj (pasaport dahil)
  • Şahsi mesuliyet

Japonya Seyahat Sağlık Sigorta Ücreti Ne Kadardır?

Japonya seyahat sağlık sigorta ücreti sigorta süresi, yaş, Covid geçmişi ve aşı geçmişine, ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. 15 günlük seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 5-11,5 Euro arasında değişmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

1 Yıllık Japonya Seyahat Sigortası Ücreti Nedir?

1 yıllık Japonya çıkış sağlık sigortası ücreti yaş, Covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 31,2 Euro ile 56 Euro arasında değişmektedir.

Japonya Ulusal Sağlık Sigortası Nedir?

Japonya ulusal sağlık sigortası, Japonya’da bir yıldan fazla konaklayacak olan kişilerin yaptırması zorunlu olan bir sigortadır. Bu sigorta, sigorta priminin ödenebileceği en yakın yerde yapılabilmektedir. Sigorta yaptırıldıktan sonra aylık ödenilmesi gereken tutar her ay düzenli olarak ödenmelidir. Japon sağlık sigortası yıllık yaklaşık 20.000 Japon yenidir. Japonya sağlık sigortasına kayıt yaptırıldıktan sonra, öğrencilerin toplam tıbbi durumlarda harcanan ücretin sadece %30’unu ödemesi gerekecektir. Yaralanma veya hastalık tedavisi alırken, indirimli ödemeden yararlanabilmek için Japonya sigorta kartının gösterilmesi gerekmektedir.

Öğrencilerin de yararlanabileceği ulusal sağlık sigortası, Japonya’da üniversite okumak isteyen kişiler için garanti sağlamaktadır.

Japonya Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Japonya seyahat sağlık sigortası Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılabilmektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında Japonya sağlık sigortası başvuru sahibi adına tarafından en uygun fiyatlarla yaptırılmaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti en uygun fiyatlarla vizem.net sigorta departmanından alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Japonya’da Sağlık Hizmetleri Nasıldır?

Japonya’da sağlık hizmetlerindeki ücretlendirme, kişi başı ortalama yıllık ödenen sağlık harcamasına bakıldığında, Amerika, Almanya ve İskandinav ülkelerine göre daha uygundur. Sağlık hizmetlerinde ücretlendirme Amerika’da 11.000 USD iken, Almanya’da 6645 USD, İskandinav ülkelerinde ise 5000 USD’dir. Japonya’da sağlık hizmet ücretlendirmesi ise 4800 USD’dir. Japonya’da özel hastaneler ve devlet hastanelerine erişim herkes için eşit olsa da, özel hastane ücretlendirmeleri daha fazladır.

Herkes için en iyisini ve en ulaşılabilirliği hedefleyen Japonya sağlık sistemi, dünyadaki en iyi sağlık sistemlerinden birine sahiptir.

Paylaş: