Norveç Seyahat Sağlık Sigortası

Norveç Vize Başvurusu İçin Seyahat Sağlık Sigortası ve Ücretler

Norveç vizesi için seyahat sağlık sigortası turistik, ticari ve aile ziyareti gibi amaçlarla yapılan kısa süreli (Schengen, C tipi) Norveç vizesi başvurularında sunulması gereken bir evraktır.

Türkiye'den yapılacak Norveç vize başvurusu için ibraz edeceğiniz seyahat sağlık sigortasının belirlenen şekil, süre ve teminat kriterlerine uygun hazırlanması gerekmektedir.

Norveç Schengen Vizesi İçin Seyahat Sigortası Kriterleri

Norveç Schengen vizesi için kestireceğiniz seyahat sigortası aşağıdaki kriterlere uygun olmalıdır.

  • Gerekli tıbbi tedavileri ve acil hastane tedavilerini kapsamalıdır.
  • Hastalık, sakatlık veya ölüm sebebiyle ülkeye geri dönüş masraflarını kapsamalıdır.
  • En az 30.000 euro teminatlı olmalıdır.
  • Tüm Schengen bölgesinde geçerli olmalıdır.
  • Norveç’te veya Schengen bölgesinde kalışın planlandığı tüm süre için geçerli olmalıdır.

Norveç Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamına COVID-19 Dahil Olmalı Mı?

Hayır, Norveç seyahat sağlık sigortası kapsamında COVID-19’un dahil olmasına ilişkin bir zorunluluk yoktur; başvuru sahipleri istemeleri halinde COVID-19 nedeniyle meydana gelebilecek durumları da kapsayan şekilde seyahat sağlık sigortası yaptırabilir. COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası yaptırmak isteyenlerin sigorta yaptırırken bu durumu özellikle bildirmeleri gereklidir.

Norveç Seyahat Sağlık Sigortası Ne Kadar Süre Geçerli Olmalıdır?

Norveç seyahat sağlık sigortası, planlanan seyahat süresinin tamamını kapsamalıdır. Vizem.net danışmanları olarak başvuru sahiplerinin herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için planlı gidiş tarihinden 1 gün önce ve planlı dönüş tarihlerinden 1 gün sonrasını kapsayacak şekilde sigorta yaptırmasını tavsiye etmekteyiz.

Sık Sorulan Sorular

Norveç seyahat sağlık sigortası hakkında sigorta birimimize en fazla sorulan soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Norveç Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

Norveç seyahat sağlık sigorta ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Sigorta SüresiÜcretler
1 hafta9-18,5 euro
1 ay20-25 euro
3 ay30-45 euro
1 yıl55-80 euro

Norveç seyahat sağlık sigortası ücretleri; sigorta süresi, ve yaşa göre değişiklik göstermektedir.

Norveç Vizesi İçin Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Norveç vizesi için seyahat sağlık sigortası, Türkiye'de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılabilir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında sağlık sigortası, başvuru sahibi adına Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyatlarla yaptırılır ve ayrıca isteğe bağlı olarak sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti en uygun fiyatlarla Vizem.net üzerinden alınabilir. Detaylı bilgiye 0850 241 1868 numaralı çağrı merkezinden ulaşılabilir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: