18 Yaş Altı Bulgaristan Vizesi

18 Yaş Altı Bulgaristan Vizesi: Öğrenciler ve Çocuklar

18 yaş altı Bulgaristan vizesi almak için standart vize prosedüründen farklı olarak anne ve babanın noter onaylı muvafakatname teslim etmesi gerekmektedir.

Bebek için Bulgaristan Vizesi Gerekli Midir?

Evet, bebekler için Bulgaristan vizesi gerekmektedir.

Bulgaristan bebek vizesi, 18 yaş altı çocuklar için uygulanan prosedüre dahil tutulmaktadır. Bulgaristan bebek vizesi için anne ve babadan muvafakatname alınması gerekmektedir.

18 Yaş Altındaki Kişiler için Vize Başvurularını Kendi Yapabilir Mi?

Hayır, 18 yaş altındaki kişiler vize başvurularını kendileri yapamamaktadır. 18 yaş altındaki kişilerin vize başvuruları, anne ve babanın imzalı vekaletnamesi yoluyla yapılmaktadır.

Anne ve babadan herhangi birinin başvuru sırasında bulunmaması halinde, 18 yaş altı kişinin vize başvurusuna gelmeyen ebeveynin vekaletname doldurarak başvuru evrakları içinde teslim etmesi gerekmektedir. 18 yaş altı kişinin vize başvurusuna ebeveynlerden her ikisinin gelmemesi halinde, vekaletnamenin her iki ebeveyn tarafından doldurulması ve imzalanması gerekmektedir.

18 Yaş Altı Bulgaristan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

18 yaş altı Bulgaristan vize işlemleri için öncelikle yetkili vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. 18 yaş altı kişiler için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra, randevu tarihinde başvuru merkezinde bulunarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilmektedir.

18 yaş altı Bulgaristan vize başvurusu anne ve baba tarafından yapılmaktadır. Bulgaristan vizesi için gerekli olan standart evraklara ek olarak, 18 yaş altı kişinin anne ve babası tarafından noter onaylı muvafakatname gerekmektedir. 18 yaş altı Bulgaristan vize işlemleri için başvuru formu anne ve baba tarafından imzalandıktan ve evraklar eksiksiz teslim edildikten sonra vize başvuru merkezi başvuruyu, yetkili Bulgaristan dış temsilciliklerine göndermektedir.

Bulgaristan Çocuk Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan çocuk vizesi için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir.

  • Çocuklar için Bulgaristan vize başvuru formu
  • 6 aydan eski olmayan 1 adet biyometrik fotoğraf
  • Güncel ve en az 2 sayfası boş olan pasaport
  • En az 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
  • Ulaşım ve konaklama belgeleri
  • Ebeveynler tarafından alınmış noter onaylı muvafakatname

Bulgaristan çocuk vizesi için başvuru formunun her iki ebeveyn tarafından imzalanmış olması gerekmektedir. Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler arasında çocuğun yurt dışında seyahat edebilmesi için ebeveynlerin izin verdiğine dair resmi bir muvafakatname bulunmaktadır.

Bulgaristan Vizesi için Muvafakatname Nedir?

Bulgaristan vizesi için muvafakatname, 18 yaş altındaki kişilerin Bulgaristan’a seyahat etmek için anne ve babaları tarafından yazılı ve resmi izin alındığını gösteren belgedir. Bulgaristan vizesi için muvafakatname noterden temin edilmektedir.

Çocuklara Bulgaristan Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Çocuklara Bulgaristan vizesi dilekçe örneği, resmi bir dille konsolosluğa hitaben yazılması gerekmektedir. Çocuklar için Bulgaristan vizesi dilekçe örneğinde seyahat amacının ve gidiş dönüş tarihlerinin doğru bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir. Çocuklar için Bulgaristan vize dilekçe örneği anne ve baba tarafından doldurularak imzalanmak durumundadır.

Vizem.net üzerinden yapılan başvrularda vize başvuru dilekçesi kişinin özel durumuna uygun olarak danışmanlar tarafından yazılmaktadır.

Bulgaristan Çocuk Vizesi Almak Zor Mudur?

Bulgaristan çocuk vizesi almak, anne ve babanın onayı alındıktan ve muvafakatname teslim edildikten sonra zor bir süreç değildir.

Bulgaristan D Tipi Vize Başvurusu Çocuklar için Nasıl Yapılır?

Bulgaristan D tipi vize başvurusu çocuklar için ikamet edilen şehre göre Bulgaristan dış temsilcilikleri üzerinden yapılmaktadır.

Vizem.net, 81 ilde ikamet eden T.C vatandaşları için danışmanlık hizmeti vermektedir. Vizem.net danışmanlığında çocuklar için yapılan D Tipi vize başvuru onay oranının tüm Schengen ülkeleri için son 5 yıl ortalaması %98,6’dir.

Bulgaristan sınırından Geçerken 18 Yaşının Üstünde Mi Olmak Gerekir?

Hayır, Bulgaristan sınırından geçerken 18 yaşının üstünde olma zorunluluğu bulunmamaktadır. 18 yaşın altındaki kişiler anne ve babaları ile birlikte seyahat etmiyorlarsa noter onaylı muvafakatname ile Bulgaristan sınırından geçebilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: