Bulgaristan Ankara Vize İşlemleri

Ankara Bulgaristan Vizesi Başvuru ve Takip Merkezi

Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşların, Bulgaristan vizesi almaları gerekmektedir. Bulgaristan vize başvuruları, Ankara’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Ankara Bulgaristan vize başvuru merkezleri üzerinden ya da akredite acenteler danışmanlığı ile yapılabilmektedir. Vize başvurusunda bulunan kişiler, Bulgaristan vize takip Ankara işlemlerini aracı kurumun internet sitesi üzerinden yapabilmektedir.

Vizem.net, Bulgaristan vize başvuruları için Ankara’da danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0312 963 1473

Bulgaristan Vize Başvurusu Ankara’dan Nasıl Yapılır?

Ankara’dan Bulgaristan vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, öncelikle Bulgaristan vizesi için gerekli belgeleri hazırlamaları gerekmektedir. Bulgaristan vizesi için gerekli belgeleri hazırlayan ve vize başvuru formunu dolduran başvuru sahipleri, aracı kurumun Bulgaristan vizesi Ankara şubesi için online randevu almalıdır. Belirlenen randevu tarihinde, Bulgaristan vize başvurusu Ankara vize merkezine şahsen gidilerek tamamlanmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılacak vize başvuruları, merkez ofisine gerekli evrakların gönderilmesi ile yapılabilmektedir. Bulgaristan vize işlemlerinde parmak izi gerekmediği için, başvuru sahibinin vize ofisine şahsen müracaat etmesine gerek kalmamaktadır.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan vize başvurularında, vize başvuru formu ve Bulgaristan vize talep dilekçesi uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu Ankara’da Var Mıdır?

Evet, Ankara’da Bulgaristan Konsolosluğu bulunmaktadır ve büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir.

Bulgaristan Konsolosluğu, Ankara’dan yapılan vize başvurularının değerlendirildiği kurumdur. Ankara Bulgaristan Konsolosluğu, vize işlemlerinde başvuru sahiplerinin danışmanlık hizmeti alabilmeleri için aracı kurum olarak VFS Global’i yetkilendirmiştir. Ankara Bulgaristan Konsolosluğu vize işlemleri, vize başvuru dosyası aracı kurum tarafından konsolosluğa iletildikten sonra değerlendirmeye alınmaktadır.

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Nerededir?

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği; Atatürk Bulvarı, No: 124, Kavaklıdere, Çankaya, Ankara adresinde yer almaktadır.

Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara’dan Vize Randevusu Alınabilir Mi?

Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara adresinden; C tipi (kısa süreli) vizeler için randevu almak mümkün değildir, ancak D tipi (uzun süreli) vize başvuruları için randevu alınabilmektedir. Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği’nden D tipi vize randevuları, vize için gerekli belgelerin hazırlanmasının ardından, kurum ile iletişim kurularak alınabilmektedir. Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği ile Embassy.Ankara@mfa.bg mail adresi üzerinden iletişim kurularak, vize randevusu oluşturulabilmektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Ankara’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Bulgaristan Aracı Kurumu Hangisidir?

Ankara’da ikamet eden kişiler için, Bulgaristan vizesi yetkili aracı kurumu VFS Global’dir. VFS Global tarafından yalnızca vize başvurusu için gerekli evraklar toplanmakta ve Bulgaristan Büyükelçiliği’ne iletilmektedir. Bulgaristan vize başvuruları için, değerlendirme ve karar verme süreçlerinde yetkili tek merci Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği’dir.

İdata Ankara Vize Merkezi Üzerinden Bulgaristan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İdata Ankara vize merkezi üzerinden Bulgaristan vize başvurusu yapmak mümkün değildir.

Bulgaristan Ankara Vize Merkezi Adresi Nedir?

VFS Ankara Bulgaristan vizesi işlemleri; kurumun İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No: 57/A, Regnum Sky Tower, Çankaya adresinde yer alan başvuru merkezinde yapılabilmektedir.

Ankara Vize Merkezi Üzerinden Bulgaristan Vatandaşlığı Başvurusu Yapılabilir Mi?

Ankara vize merkezi üzerinden, Bulgaristan vatandaşlık başvurusu işlemleri yapmak mümkün değildir.

VFS Global Ankara vize merkezi üzerinden yalnızca vize işlemleri yapılabilmektedir. Bulgaristan vatandaşlığı başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, Bulgaristan Adalet Bakanlığı’na bağlı olan Vatandaşlık Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Ankara Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

VFS Global’in Ankara Bulgaristan vize başvuru merkezi çalışma saatleri; hafta içi her gün 8:30 - 12:00 ve 13:00 - 17:00 saatleri arasıdır.

VFS Ankara Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS Ankara Bulgaristan vize başvuru merkezi için, kurumun internet sitesi üzerinden randevu alınabilmektedir. VFS Global’n internet sitesinde hesap oluşturan başvuru sahipleri, hesap bilgileri ile giriş yaparak sitede yer alan ‘şimdi randevu al’ kısmından, Ankara Bulgaristan vize başvuru merkezi için randevu işlemlerini tamamlayabilir. VFS Ankara vize başvuru merkezinden, hafta içi her gün 08:30 - 12:00 ile 13:00 - 16:30 saatleri arasında randevu alınabilmektedir.

Ankara’dan Yapılacak Başvurular için Bulgaristan Vizesi Gerekli Belgeleri Nelerdir?

Ankara’dan yapılacak başvurular için Bulgaristan vizesi gerekli belgeleri aşağıda listelenmiştr.

 • Geçerli pasaport: Vize başvuru sahibine ait, Bulgaristan seyahatinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği olan, en az 2 sayfası boş olan ve 10 yıldan eski olmayan bir pasaport bulunması gerekmektedir. Başvuru dosyasında sunulacak pasaport eski tipte ise, bu pasaportun son sayfasınına ait fotokopi başvuru dosyasında yer almalıdır.
 • Bulgaristan vizesi başvuru formu: Bulgaristan vizesi başvuru formu, başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir biçimde doldurulmalı ve ıslak imzalı olarak ibraz edilmelidir. Başvuru formunda yer verilen tüm bilgiler, pasaporttaki bilgiler ve destekleyici evraklarda yer alan bilgiler ile uyumlu olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Başvuru sahibine ait, arka fonu beyaz olan, 3,5 cm x 4,5 cm ölçülerine sahip, son 6 ay içerisinde çekilmiş ve biyometrik standartlara uygun 1 adet renkli vesikalık fotoğrafın başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Ulaşım rezervasyonu belgeleri: Vize başvuru dosyasına, Bulgaristan seyahati için başvuru sahibi adına düzenlenmiş ulaşım rezervasyonu evraklarının ve ulaşım planının eklenmesi gerekmektedir.
 • Konaklama rezervasyonu belgeleri: Başvuru sahibinin Bulgaristan seyahati boyunca konaklayacağı yeri gösteren, otel gibi kurumlardan alınmış rezervasyon belgeleri başvuru dosyasında sunulmalıdır. Bulgaristan seyahatinin toplam konaklama bedelinin %30’luk kısmının önceden ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Finansal duruma dair belgeler: Vize başvuru sahibinin düzenli geliri olduğunu gösterir nitelikte, son 3 aylık maaş bordrosu gibi finansal belgeler vize başvurusunda ibraz edilmelidir. Başvuru dosyasında, kişinin Bulgaristan seyahatinin masraflarını karşılayabileceğini gösteren, son 3 aylık para hareketlerini gösteren ve ülkede kalınacak her gün için 50 Euro bakiye bulunduran bir banka hesap dökümü sunulmalıdır.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: Başvuru sahibinin bütün aile bireylerine yer verilen, e- devlet sistemi üzerinden alınabilecek tam tekmil vukuatlı nüfüs kayıt örneğinin, başvuru dosyasında teslim edilmesi gerekmektedir.
 • İkametgah belgesi: Bulgaristan vizesine Ankara’dan başvuracak kişilerin, vize başvuru işlemlerini en az 15 iş gün önceden yapmaları ve başvuru dosyasına güncel ikametgah belgesini eklemeleri gerekmektedir.
 • Bulgaristan seyahat sağlık sigortası: Vize başvuru sahibi adına düzenlenmiş, Bulgaristan Cumhuriyeti’nde geçerli olan, en az 30.000 Euro teminat tutarı bulunan ve tüm seyahat süresini kapsayan bir sağlık sigortası poliçesi başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Bulgaristan vize harç ücreti dekontu: Bulgaristan Büyükelçiliği adına, Garanti Bankası’na yatırılması gereken vize harç ücretinin ödenmiş olduğunu gösteren dekont başvuru dosyasında sunulmalıdır. Bulgaristan vize harç ücreti dekontunda, başvuru sahibinin adı, soyadı ve pasaport numarasının yer alması gerekmektedir.

Vize başvuru sahibinin çalışma durumu, Bulgaristan’a gidiş amacı ve konaklama durumu gibi değişkenlere bağlı olarak, Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği’nin talep ettiği Bulgar vizesi başvuru evrakları değişiklik gösterebilmektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Ankara’dan Bulgaristan Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Ankara’dan Bulgaristan vizesi almak, randevu tarihinde yapılan biyometri işlemleri tamamlandıktan sonra, normal şartlar içerisinde ortalama 15 gün sürmektedir.

Bulgaristan Vize Takip İşlemleri Ankara’dan Nasıl Yapılabilir?

Bulgaristan vize takip işlemleri Ankara’dan C tipi vizeler için aracı kurum olan VFS Global’in internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Kısa süreli Bulgaristan vizesi başvurularının sonuçlanma bilgisi, başvuru sahibine VFS Global tarafından e- posta yoluyla iletilmektedir. VFS Global’in internet sitesinde, vize başvurusu sırasında verilen makbuzdaki referans numarası ve başvuru sahibinin soyadı bilgileri girilerek Bulgaristan Konsolosluğu Ankara vize takip işlemleri yapılabilmektedir.

D tipi Bulgaristan vizesi başvuruları için takip işlemleri online olarak yapılamamaktadır. Başvuru sahipleri, uzun süreli vizelerin değerlendirme sürecinin sonlanmasının ardından, e- posta yolu ile bilgilendirilmektedir.

Bulgaristan Vizesi Danışmanlık Hizmeti Ankara’da Nereden Alınabilir?

Bulgaristan vizesi danışmanlık hizmeti, Ankara’da Vizem.net üzerinden alınabilmektedir. Vizem.net Ankara’da; Çankırı Caddesi Vakıf İşhanı, No: 67 Kat: 5 Daire: 8, Altındağ adresinde hizmeti vermektedir. Vizem.net Ankara Bulgaristan vize merkezi telefon numarası, 0312 963 1473’tür.

Ankara Dışındaki Bulgaristan Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Ankara dışındaki Bulgaristan vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • Bulgaristan vize işlemleri İstanbul
 • Bulgaristan vize başvuru merkezi İzmir
 • Bulgaristan vize başvuru merkezi Gaziantep
 • Edirne Bulgaristan vize başvuru merkezi
 • Bulgaristan vizesi Antalya
Paylaş: