Bulgaristan Antalya Vize Başvuru İşlemleri

Bulgaristan Vizesi için Antalya'dan Başvuru Yapmak 2023

Bulgaristan vizesi Antalya’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Ankara Bulgaristan vize başvuru merkezleri üzerinden ya da akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilir. Vizem.net Bulgaristan vizesi için Antalya’da danışmanlık hizmeti veren, son 3 yıl içerisinde başvuru onay oranı en yüksek akredite kuruluştur. Bulgaristan vizesi bilgi ve başvuru için 0850 241 1868 numarasından iletişim sağlanabilir.

Vize randevusu almak için ilk olarak hangi vize türünün alınacağı bilinmelidir. Vize türü belirlendikten sonra Bulgaristan vize işlemleri için ilk olarak vize başvuru merkezlerinden ya da akredite acentelerden randevu almak gereklidir. Vize randevusu aldıktan sonra Bulgaristan vize işlemleri başlatılmış olmaktadır. VFS Global üzerinden Bulgaristan vize takip Antalya’da ikamet eden kişiler tarafından yapılabilmektedir.

Antalya’dan Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Antalya’dan Bulgaristan vizesi başvurusu yapmadan önce ilk olarak Bulgaristan vizesi için istenilen evrakların hazırlanması ve daha sonra vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Bu işlemler yapıldıktan sonra Gaziantep ya da Antalya’daki aracı vize kurumundan vize randevusu alınmaktadır. D tipi uzun süreli vizeler için Bulgaristan Ankara Büyükelçiliğinden vize işlemlerinin yapılması gereklidir. Vizem.net danışmanlığı ile yapılan başvurularda vize başvuru formu ve Bulgaristan vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmaktadır. Aynı zamanda vizem.net danışmanlığı ile yapılan Bulgaristan vize başvurusu parmak izine gerek duyulmadığı için başvuru sahibinin ofislere gelmesine gerek yoktur. Vize için istenilen evrakların vizem.net ofislerine gönderilmesi ile birlikte vize başvuru süreci başlamaktadır. Bulgaristan vizesi Antalya ilinde ikamet eden kişilerin evrakları göndermesinin ardından işleme koyulmaktadır. Bulgaristan vize başvurusu Antalya ilinde ikamet eden kişiler VFS Global üzerinden başvurularını yapacaklar ise VFS Gaziantep ya da VFS Ankara ofislerinden yapmaları gereklidir.

Bulgaristan Konsolosluğu Antalya’da Var Mıdır?

Hayır, Bulgaristan Konsolosluğu Antalya’da bulunmamaktadır. Antalya’da ikamet eden kişiler D tipi vizeler için Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği başvuru yapmaları gereklidir.

Vize Ön Başvuru Formu

Antalya’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Bulgaristan Aracı Kurumu Hangisidir?

Antalya’da ikamet eden kişiler için yetkili Bulgaristan aracı kurumları VFS Gaziantep ve Ankara olmaktadır. VFS Antalya ofisinden Bulgaristan vizesi için başvuru yapılamamaktadır. Başvuru merkezlerine yapılan vize başvurularında yalnızca evraklar toplanarak Konsolosluğa iletilmektedir. Bulgaristan vizesinin onaylanması için yetkili tek merci Edirne Konsolosluğu olmaktadır.

Bulgaristan Antalya Vize Merkezi Adresi Nedir?

Bulgaristan Antalya vize merkezinden Bulgaristan vize başvurusu yapılmamaktadır. Antalya’dan Bulgaristan için vize başvurusu yapmak için VFS Gaziantep ve Ankara ofislerinden yapılması gereklidir. VFS Gaziantep ofisi İncili Pınar Mahallesi, 36007. Sokak Kaplama İş Merkezi Altı No: 2, 27090 Şehitkamil/Gaziantep adresinde yer almaktadır. VFS Ankara ofisi ise İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:57/A, 06530 Çankaya/Ankara adresinde bulunmaktadır.

Antalya Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Antalya Bulgaristan vize başvuru merkezi çalışma saatleri 08:30 - 17.00 olmaktadır.

VFS Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS Bulgaristan vize başvuru merkezi üzerinden randevu almak için ilk olarak sistem üzerinden bir hesap oluşturulmalıdır. Hesap oluşturmak için bir e-posta adresi ve şifre gereklidir. VFS Global’de hesap oluşturulduktan sonra randevu alma işlemleri yapılabilmektedir. Bulgaristan vize randevusu alırken vize başvuru merkezi, vize başvuru kategorisi ve vize alt kategorisi seçilmektedir. Tüm seçimler yapıldıktan sonra sistem bir vize randevu günü vermektedir. Vize randevu gününe kadar Bulgaristan vizesi için tüm belgeler hazırlanmalı ve randevu gününde VFS ofislerine teslim edilmelidir. VFS Global üzerinden vize randevusu hafta içi 08:30 - 17:00 saatleri arasında alınmaktadır.

Antalya’dan Yapılacak Başvurular için Bulgaristan Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Antalya’dan yapılacak başvurularda Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Bulgaristan vize başvuru formu: Başvuru sahibinin doldurduğu ve imzaladığı Bulgaristan vize başvuru formu gereklidir.
 • Biyometrik fotoğraf: 1 adet 6 aydan eski olmayan 35 mm genişlik 45 mm yükseklik ölçülerinde biyometrik fotoğraf gereklidir.
 • Pasaport: En az 2 sayfası boş olan geçerli bir pasaport gereklidir.
 • Uçak rezervasyonu: Bulgaristan’a gidiş ve dönüşü gösteren uçak bileti rezervasyonunun fotokopileri gereklidir.
 • Otel rezervasyonu: Bulgaristan seyahati boyunca kalınacak otelin rezervasyon bilgilerinin olması gereklidir.
 • Maddi kanıt: Bulgaristan seyahatinin karşılanabilirliğini gösteren banka hesap dökümü gibi maddi kanıtların sunulması gereklidir. Otel ve uçak masraflarının yanı sıra günlük en az 50 Euro gerekmektedir.
 • Düzenli geliri gösteren belgeler: Son 3 aylık maaş bordrosu gibi düzenli bir gelirin olduğunu gösteren belgelerin olması gereklidir.
 • Nüfus kayıt örneği: Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gereklidir.
 • Başvuru sahibinin çalışan, çiftçi ya da işveren olmasına bağlı olarak ek belgeler: Başvuru sahibi çalışan ise izin belgesi, SGK bildirgesi gereklidir. Başvuru sahibi çiftçi ise bağlı bulunduğu ziraat odası tarafından verilen bir çiftçi belgesi gereklidir. Başvuru sahibi şirket sahibi ya da işveren ise imza sirküleri ve sahibi olduğu şirketin ticaret odasındaki kaydı sunulmalıdır.
 • Bulgaristan seyahat sağlık sigortası: Bulgaristan seyahatini kapsayan bir seyahat sağlık sigortası yaptırılmaldır.
 • Vize harç dekontu: Vize harcının yatırıldığına dair banka dekontunun da istenilen belgelerin arasında sunmak gereklidir.

Bulgar vizesi başvuru evrakları çalışma durumu, konaklama yeri ve gidiş amacına göre değişkenlik göstermektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Vize Takip İşlemleri Antalya’dan Nasıl Yapılabilir?

Bulgaristan vize takip işlemleri Antalya’dan VFS Global üzerinden online olarak, e-posta ile ya da SMS ile yapılabilmektedir. VFS Global üzerinden vize başvurusunu takip etmek için başvuru merkezi tarafından verilen fatura yada makbuz üzerinde yazan referans numarası kullanılmalıdır. D tipi vizeler için Bulgaristan Konsolosluğu Antalya vize takip yapılamamaktadır. Vize takibi yalnızca C tipi kısa süreli vize türlerinde yapılabilmektedir. D tipi vizelerin başvuru onayından sonra Ankara Büyükelçiliği mail göndermektedir.

Paylaş: