Bulgaristan Bebek Vizesi

Bulgaristan Bebek Vizesi Başvuru Süreci 2023

Bulgaristan bebek vizesi başvurusu ebeveynler tarafından yapılmalıdır.

Bulgaristan vize başvurularında 0-12 yaş arası çocuklar için vize harcı istememektedir. Bebekler ve 18 yaş altı için Bulgaristan vizesi başvurusu yapılırken, vize türüne göre istenen evrakların eksiksiz şekilde hazırlanmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılacak başvurularda, ebeveynlerden alınan muvafakatname ve diğer başvuru belgeleri gönderilmesi durumunda başvuru sahiplerinin gelmesine gerek kalmadan başvuru yapılabilmektedir.

Bulgaristan Bebek Vizesi için Başvuru Evrakları Hazırlanmalı Mıdır?

Bulgaristan bebek vizesi için başvuru evraklarının hazırlanması gerekmektedir. Yetişkin veya çocuk olan her Bulgaristan vize başvuru sahibi için ayrı belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Çocuğun bilgileri ebeveynlerinin pasaportunda yer alsa da almasa da veya kendine ait pasaportu olsa da olmasa da, reşit olmayan çocuklar için ayrı davetiye ve diğer belgelerin bulunması zorunludur. Bulgaristan vize başvuruları için alınan ücretin de ödenmesi gerekmektedir.

Bulgaristan Bebek Vize Başvurularında Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan bebek vize başvurularında başvuru formunu her iki velinin de imzalaması gerekmektedir. Bulgaristan vizesi başvuru evraklarını sadece anne ya da baba getirecekse, diğer ebeveynden alınan noter tasdikli muvafakatname gerekmektedir. Muvafakatnamede vize işlemlerinin gerçekleştirilebilir olduğu ibaresinin bulunması zorunludur.

Vizem.net danışmanlığında yapılan ve anne veya babanın gelmeden tamamlanacak vize başvuruları için, 18 yaşından küçük her çocuk için her iki ebeveynin de imzasının bulunduğu noter onaylı muvafakatname gerekmektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Bebek Vize Ücreti Ne Kadardır?

Bulgaristan bebek vize ücreti, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bulgaristan C tipi vize başvurularında bebekler 80 euroluk vize harcı ücretinden muaf tutulmaktadır.

Bulgaristan bebek vize ücreti, 2022 yılında danışmanlık, form ve dilekçe doldurma hizmetleri dahil tüm işlemler ortalama 875 Euro tutmaktadır.

Bulgaristan Bebek Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan bebek vizesi için gerekli olan başvuru formunda her iki ebeveynin imzasının bulunması gerekmektedir. Bulgar vizesi başvuru formunda her iki velinin imzasının olmadığı durumlarda, imzası olmayan ebeveynden noter onaylı muvafakatname alınması gerekmektedir. Muvafakatnamede vize işlemlerinde kullanılabilir olduğuna dair ibarenin yer alması gerekmektedir.

18 yaşından küçük çocuk, tek başına bir ebeveyn ile veya yasal koruyucuyla seyahat edecekse ebeveynlerden alınan noter onaylı ve vize işlemlerinde kullanılan muvafakatnamenin diğer belgelerle birlikte Bulgaristan vize başvurusunda sunulması gerekmektedir. Ebeveynlerden birinin çocuğu görebilme yetkisi bulunmuyorsa, ilgili mahkeme kararı belgeleri başvuru evraklarına eklenmelidir. Bulgaristan bebek vizesi başvurusu sırasında, bir ebeveynin çocuğu görme yetkisinin olmadığına dair belgenin sunulması durumunda muvafakatnameye gerek duyulmamaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Bebek Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan bebek vizesi başvurularının ortalama sonuçlanma süresi 8 iş günüdür.

Paylaş: