Bulgaristan E-Vize

Bulgaristan E-Vize Nedir, Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan e-vize sistemi, vatandaşların online olarak vize başvurusu yapabildiği bir sistemdir ve genellikle turistik vize başvurularında yapılabilmektedir. E-vize sistemi ABD, Yeni Zelanda, Kamboçya, Bahreyn, Kuveyt, Singapur, Zambiya ve Zimbabve gibi ülkelerde bulunmaktadır. E-vize uygulaması uzun süren bürokratik süreçleri kolaylaştırarak vize başvurularının daha kısa bir sürede yapılabilmesine olanak sağlamakta ve havalimanlarında kapıda verilen vizelere bir alternatif oluşturmaktadır.

Bulgaristan E- Vize Uygulaması Var Mıdır?

Hayır, Bulgaristan e-vize uygulaması yoktur.

Bulgaristan Kapıda Vize Uygulaması Var Mıdır?

Bulgaristan kapıda vize uygulaması T.C. vatandaşları için yoktur. Yeşil (hususi) pasaport hamilleri turistik amaçlı seyahatlerde Bulgaristan’a giriş yapılan ilk günden itibaren 180 gün içinde 90 gün süreli kalışlarda vizeden muaftır, gri (hizmet) pasaport hamilleri Bulgaristan’a yapılan 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerde vizeden muaftır.

Transit geçişler için de sınır kapılarında Bulgaristan kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır.

En Hızlı Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

En hızlı Bulgaristan vizesi Vizem.net danışmanlığı ile alınabilmektedir. Bulgaristan vize başvurularında Vizem.net danışmanlık hizmeti başlıca vize için gerekli evrakların düzenlenmesi, başvuru formu ve dilekçe hazırlanması gibi hizmetleri kapsamaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

En hızlı Bulgaristan vizesi başvurusu için gerekli evrakların Vizem.net merkez ofisine gönderilmesi veya elden bırakılması yeterlidir. Bulgaristan express vize başvurusunda Vizem.net tarafından vize için gerekli evraklar başvuru sahibinden teslim alınarak düzenlenmekte, vize başvuru formu doldurulmakta ve dilekçe hazırlanmaktadır. Bulgaristan hızlı vize başvurusunda bütün evraklar Vizem.net saha ekibi tarafından Konsolosluğa iletilmektedir, vize onay süreci tamamlandığında başvuru sahibinin gelmesine gerek kalmadan pasaport Vizem.net ekibi tarafından teslim alınarak başvuru sahibine kargolanmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yeşil Pasaport Sahipleri Bulgaristan E-Vizesi Alabilir Mi?

Yeşil pasaport sahiplerinin Bulgaristan e-vizesi alabilmek için 2022 yılı itibariyle ETIAS Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapmaları gerektiği açıklanmıştır ancak bu uygulama henüz yasalaşmamıştır.

Güncel bilgi için: 0850 241 1868

Paylaş: