Bulgaristan Vizesi Bursa Vize İşlemleri

Bursa Bulgaristan Vizesi Başvuru ve Takip İşlemleri

Bursa Bulgaristan vizesi başvuru ve takip işlemleri, Bursa’da bulunan Bulgaristan vize başvuru merkezleri ya da akredite edilmiş acenteler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bulgaristan vizesine başvurulan merkez veya acentenin teknik altyapısına bağlı olarak Bulgaristan vize takip Bursa online olarak yapılabilmektedir.

Vizem.net, Bursa’da Bulgaristan vizesi için danışmanlık hizmeti veren acenteler içerisinde son 4 yıl içerisindeki en yüksek başvuru onay oranına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0312 963 1473

Bulgaristan Vize Başvurusu Bursa’dan Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize başvurusunu Bursa’dan yapmak için öncelikle Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler hazırlanmalı ve Bulgaristan vize başvuru formu doldurulmalıdır. Vize başvuru formu doldurulduktan sonra Bulgaristan vizesi Bursa için aracı olacak kurumdan randevu alınması gerekmektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılacak Bulgaristan vizesi başvurularında parmak izi gerekmediği için başvuru hamili tarafından Vizem.net merkez ofisine gelinmesine gerek yoktur, Bulgaristan vize başvurusu Bursa merkez ofise evrakların gönderilmesi ile yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan Bulgaristan vize başvuruları için gereken başvuru formu ve vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu Bursa’da Var Mıdır?

Evet, Bursa’da Bulgaristan Konsolosluğu bulunmaktadır. Bursa Bulgaristan Konsolosluğu, Konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Bursa Bulgaristan Konsolosluğu vize işlemleri için yetkili kurum olarak hizmet vermektedir.

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu Nerededir?

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu Adalet Mahallesi, Aydın Sokak, No:1, Osmangazi/ Bursa adresinde hizmet vermektedir.

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu’na arabayla, otobüsle ya da yürüyerek ulaşılabilmektedir. Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Hürriyet Spor Tesisleri’nin 700 metre ilerisinde, Osmangazi Adalet Meydanı’nın tam karşısındadır.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Bursa Konsolosluğundan Vize Randevusu Alınabilir Mi?

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu’ndan vize randevusu belli vize türleri için alınabilmektedir. Bulgaristan Bursa Konsolosluğu’ndan C tipi vizeler için randevu alınamazken D tipi vizeler için randevu alınabilir.Bulgaristan D tipi vize için başvurular direkt Bulgaristan Bursa Konsolosluğu’na yapılabilmektedir.

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu’ndan randevu almak için; öncelikle kişisel bilgiler, gerekli evraklar, başvuru formu ve dilekçelerin toplanması, daha sonra office.bursa@mfa.bg mail adresi üzerinden Bulgaristan Bursa Konsolosluğu’na mail atılması gerekmektedir.

Bursa’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Bulgaristan Aracı Kurumu Hangisidir?

Bursa’da ikamet eden kişiler için yetkili Bulgaristan aracı kurumu VFS Global’dir. Bursa haricinde; Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova illerinde ikamet edenler de VFS Global aracılığıyla vize başvurusu yapabilmektedir. VFS Global sadece evrakların toplayıp büyükelçiliğe iletilmesinden sorumludur. Vize onaylarında tek yetkili merci Bulgaristan Bursa Konsolosluğu’dur.

İdata Bursa Vize Merkezi Üzerinden Bulgaristan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

iDATA Bursa vize merkezi üzerinden bulgaristan vize başvurusu yapılamamaktadır.

Bulgaristan Bursa Vize Merkezi Adresi Nedir?

VFS Global Bursa vize merkezi Kükürtlü mah. Kükürtlü cad. No:3/2B Osmangazi/ Bursa adresinde bulunmaktadır.

Bursa Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

VFS Global Bursa başvuru merkezi çalışma saatleri; vize başvuruları için pazartesiden cumaya saat 08:30-17:00, pasaport teslimi için pazartesiden cumaya saat 13:00-17:00 arasıdır.

VFS Bursa Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS Bursa Bulgaristan vize başvuru merkezinden randevu almak için online olarak VFS Global’e kayıt olmak, VFS Global’e kayıt olmak için web sitesine e-mail adresini yazmak ve bir şifre oluşturmak gereklmektedir. VFS Global’e kayıt olunduktan sonra, ikamet iline göre seçilen vize başvuru merkezinden randevu alınabilmektedir. VFS Global Bursa başvuru merkezi; vize başvuruları için pazartesiden cumaya saat 08:30 - 17:00, pasaport teslimi için saat 13:00 - 17:00 arasında çalışmaktadır.

Bursa’da Yapılacak Başvurular için Bulgaristan Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bursa’da yapılacak başvurular için Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • Vize başvuru formu: Bulgaristan vizesi için başvuru formu başvuru sahibi tarafından eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.
  • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde alınmış, en az iki boş sayfası olan pasaport sunulmalıdır.
  • Biyometrik fotoğraf: 35 x 45 mm boyutlarında, renkli, fonu beyaz, yüz hatlarının boyun ve kulaklarla birlikte görüldüğü bir adet biyometrik fotoğraf verilmelidir.
  • Vize harcı: Garanti Bankası’na konsolosluk adına yatırılmış 80 Euro’nun imzalı ve üzerinde başvuru hamilinin adı, soyadı ile pasaport numarasının bulunduğu orjinal dekont beyan edilmelidir. Bulgaristan’da kalınacak yerleri gösteren belge: Bulgaristan’da kalınacak tarihleri kapsayan otel rezervasyonu sunulmalıdır.
  • Banka hesap dökümü: Seyahat süresince oluşacak bütün masrafların karşılanacağını gösteren banka hesap dökümü, düzenli gelir olduğunu gösteren belge, son 3 aya ait maaş bordroları veya benzerleri gösterilmelidir.
  • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: Anne, baba, kardeşler, varsa eş ve çocukları gösteren aile bağlarını gösteren nüfus kayıt örneği verilmelidir.
  • Seyahat sigortası: En az 30.000 Euro kapsamlı Bulgaristan’da geçerli ve tüm seyahati kapsayan sağlık sigortası yapılmalıdır.

Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler; başvuru hamilinin çalışma durumuna, Bulgaristan’a seyahat amacına ve konaklama durumuna göre Bulgar vizesi başvuru evrakları değişmektedir.

Bulgaristan Vize Takip İşlemleri Bursa’dan Nasıl Yapılabilir?

Bulgaristan vize takip işlemleri, C tipi vizeler için online olarak yapılabilmektedir. Bulgaristan vize takip işlemlerini VFS Global başvuru merkezinin online başvuru takip sistemine soyisim ve vize başvuru merkezi tarafından verilen faturada ya da makbuzda bulunan referans numarası girilerek yapılmaktadır. Bulgaristan D tipi vize başvuruları online olarak takip edilememektedir. D tipi vize başvurularında Bulgaristan Konsolosluğu Bursa vize takip işlemleri için onay maili göndermektedir.

Bulgaristan Vizesi Danışmanlık Hizmeti Bursa’da Nereden Alınabilir?

Bulgaristan vizesi danışmanlık hizmeti, Bursa’da Vizem.net Bursa ofisi üzerinden alınabilmektedir. Vizem.net Bursa ofisi; Hürriyet mahallesi, 1. Hürriyet caddesi, No:81-85, Osmangazi, Bursa adresinde yer alır. Vizem.net Bursa ofisi telefon numarası 0244 322 0512’dir. Vizem.net acentesi hem C hem D tipi Bulgaristan vize başvuruları için başvuru hamillerine danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

Bursa Dışındaki Bulgaristan Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Bursa dışındaki Bulgaristan vize başvuru merkezleri aşağıda verilmiştir.

  • İstanbul Bulgaristan vize işlemleri
  • Ankara Bulgaristan vize başvuru merkezi
  • Edirne Bulgaristan vize işlemleri
Paylaş: