Bulgaristan Vizesi Eskişehir Başvuru Merkezi

Bulgaristan Vizesi için Eskişehir'den Başvuru Yapmak 2023

Bulgaristan vizesi başvurusu, Eskişehir’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından, Ankara’da yer alan Bulgaristan vize başvuru merkezleri veya akredite acenteler üzerinden yapılabilmektedir.

Bulgaristan vize takibi, Eskişehir’de ikamet eden kişiler tarafından başvuru yapılan vize başvuru merkezinden veya akredite acentelerden yapılmaktadır. Vize takibi, talep edilen vizenin C veya D tipi olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Vizem.net, Bulgaristan vizesi için danışmanlık veren akredite bir acentedir. Vizem.net tarafından sunulan Eskişehir vize danışmanlık hizmeti ile Eskişehir’de ikamet eden vatandaşların sadece evraklarını göndermesi, Bulgaristan vize başvurusu için yeterli olmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Eskişehir’den Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Eskişehir’den yapılacak olan Bulgaristan vizesi başvurularında ilk adım, gerekli evrakların hazırlanması ve Bulgaristan vizesi başvuru formunun doğru ve eksiksiz şekilde doldurulmasıdır. Bulgaristan vizesi başvurusunu Eskişehir’den yapacak kişiler tarafından gerekli belgelerin hazırlanmasından sonra Ankara’da yer alan yetkili mercilerden veya akredite acentelerden randevu alınmalıdır. Bulgaristan vizesine Eskişehir’den başvuru yapacak kişiler tarafından D tipi vize talep ediliyorsa, başvurular Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapılmalıdır.

Randevu sonrasında, evrakların teslim edilmesi ve diğer işlemlerin halledilmesi ile resmi olarak Bulgaristan vize başvuru süreci tamamlanmaktadır. Eskişehir Bulgaristan vizesi takibi için başvuru yapılan kurumdan takip süreci hakkında bilgi alınabilmektedir.

Eskişehir’de ikamet eden kişiler için Vizem.net üzerinden yapılan Bulgaristan vize başvurularında merkez ofisine gerekli evrakların gönderilmesi yeterli olmaktadır.

Parmak izi işlemi gerekmediği için başvuru sahiplerinin şahsen herhangi bir merkeze gelmesi gerekmektedir.

Bulgaristan vizesi talep dilekçesi ve Bulgaristan vizesi başvuru formu Vizem.net deneyimli danışmanları tarafından doldurulmaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Konsolosluğu Eskişehir’de Var Mıdır?

Hayır, Eskişehir’de Bulgaristan Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Eskişehir’de İkamet Eden Kişiler için Yetkili Bulgaristan Aracı Kurumu Hangisidir?

Eskişehir’de ikamet edip Bulgaristan vizesine başvuru yapacak kişiler için yetkili Bulgaristan aracı kurumu, VFS Ankara merkezidir.

Ankara başvuru merkezi, gerekli evrakların toparlanıp Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği’ne teslim edilmesinde yetkilidir. Bulgaristan vize başvurusunun onayında tek yetkili merci Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği’dir.

Bulgaristan Eskişehir Vize Merkezi Adresi Nedir?

Eskişehir’de ikamet edip Bulgaristan vize başvurusunda bulunacak kişiler için geçerli vize merkezi Ankara başvuru merkezidir.

VFS Global Ankara; İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 57/A Regnum Sky Tower, Çankaya/ Ankara adresinde bulunmaktadır.

Eskişehir Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Eskişehir Bulgaristan vize başvuru merkezi, hafta içi her gün 08:00- 17:00 arasında hizmet vermekte ve vize başvurularını 08:30- 12:00 ve 13:00- 16:30 arasında almaktadır.

Pasaport teslimleri, hafta içi 13:00- 17:00 arasında yapılmaktadır, erken saatte teslim saat aralığı ise hafta içi 07:15- 08:30 saatlerini kapsamaktadır.

VFS Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS Bulgaristan vize başvuru merkezi üzerinden randevu alabilmek için ilk öncelikle website üzerinden hesap oluşturulması gerekmektedir. VFS Global hesabı oluşturmak için ilk adımda gerekli olan bilgiler e-posta adresi ve yeni oluşturulacak olan şifredir. Oluşturulan hesap üzerinden online olarak ön vize başvurusu yapılmaktadır.

Bulgaristan vizesi için ön vize başvurusu yapıldıktan sonra, ikamet adresine göre VFS web sitesi üzerinden randevu günü ve saati seçilmelidir. VFS Global Bulgaristan vize başvurusu; hafta içi her gün 08:30- 12:00 ve 13:00- 16:30 arasında yapılabilmektedir. Vize için randevu günü ve saati alındıktan sonra, başvuru sahibine randevu onayı ile ilgili bir e-posta iletilmekte ve randevu gününde sunmak için e-postanın çıktısının alınması gerekmektedir. VFS Bulgaristan vize randevusunda biyometri işlemleri yapılmakta ve evrak teslimleri gerçekleştirilmektedir. Bir aile veya grubun üyesi olan kişiler tarafından her başvuru sahibi için ayrı ayrı randevu alınmalıdır.

Eskişehir’den Yapılacak Başvurular için Bulgaristan Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Eskişehir’den yapılacak başvurular için gerekli olan Bulgaristan vizesi başvuru evrakları aşağıda verilmiştir.

  • Bulgaristan vizesi başvuru formu: Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış bir adet Bulgaristan vizesi başvuru formu randevuda teslim edilmelidir.
  • Fotoğraf: 1 adet, 35 x 45 mm ölçülerinde, renkli, fonu beyaz , 6 aydan eski olmayan biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
  • Pasaport: Vizenin sona erme tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olan, son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş ve en az 2 sayfası boş olan bir pasaport gerekmektedir. Pasaportun fotoğraflı sayfasının ve varsa son üç yıla ait eski Schengen vizelerinin fotokopisi çekilip başvuru esnasında teslim edilmelidir.
  • Ulaşımı gösterir belge: Uçak rezervasyonu veya ulaşımın nasıl yapılacağına dair kanıt sunan bir belge gerekmektedir.
  • Konaklamayı gösterir belge: Otelde kalınacaksa Bulgaristan’da kalınan tarihleri gösteren bir otel rezervasyonu onayı alınmalıdır. Seyahat acentası tarafından verilen otel voucher belgesi de geçerlidir. Toplam konaklama bedelinin %30’unun başvuru sahibi tarafından önceden ödenmesi gerekmektedir.
  • Maddi yeterliliği gösterir belge: Seyahat boyunca masrafın nasıl karşılanacağını gösteren belgeler randevuda sunulmalıdır. Otel masrafları ve uçak rezervasyonu dışında başvuru sahibi tarafından günlük en az 50 Euro’ya sahip olunduğu kanıtlanmalıdır.
  • Düzenli gelir bildirir belge: Düzenli geliri kanıtlayan bir belge gerekmektedir. Son üç ayın maaş bordrosu gibi belge ve evraklar düzenli gelirin kanıtlanması amacıyla sunulabilmektedir.
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği: Tam tekmil; anne, baba, kardeş, eş ve çocukları gösterecek şekilde hazırlanmış bir adet vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir.
  • Seyahat sağlık sigortası: Bulgaristan seyahat tarih aralığının tümünü kapsayan ve Bulgaristan Cumhuriyeti’nde geçerli olan bir adet seyahat sağlık sigortası Bulgar vize başvuru evrakları arasına eklenmelidir.
  • Vize harç bedeli dekontu: Garanti Bankası’na Büyükelçilik adına yatırılmış vize harç bedelinin orjinal dekontu randevu esnasında teslim edilmelidir. Dekontun üzerinde başvuru sahibinin; adı, soyadı ve pasaport numarası yazmalıdır.

Bulgaristan vize başvurusu için gerekli belgeler; başvuru sahibinin çalıştığı pozisyona, öğrenci olup olmamasına, gidiş amacına, talep ettiği vize türüne ve konaklama durumuna göre değişebilmektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Vize Takip İşlemleri Eskişehir’dan Nasıl Yapılabilir?

Eskişehir’den yapılan Bulgaristan vize takip işlemleri vize türüne göre değişmektedir. C tipi Bulgaristan vizesi takibi vize başvuru merkezi web sitesi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Randevu esnasında verilen fatura veya makbuzda yer alan referans numarası kullanılarak aracı kurum web sitesinden başvuru durumu takip edilmektedir.

D tipi Bulgaristan vizesi takibi için, online bir işlem yapılamamaktadır. Bulgaristan vizesinin onaylanması durumunda Ankara Büyükelçiliği başvuru sahibini mail göndererek bilgilendirmektedir.

Vizem.net, tüm vize türlerinin takip işlemleri için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: