Ev Hanımları için Bulgaristan Vizesi

Ev Hanımları için Bulgaristan Vizesi Başvuru Süreci 2023

Ev hanımları için Bulgaristan vize başvurularının, başvuru sahibi SGK’lı çalışan olmadığı için daha dikkatli yapılması gerekmektedir. Ev hanımı Bulgaristan vizesi için başvuru sahibi gerekli evrakları eksiksiz tamamlamalı, Türkiye’ye geri döneceğini taahhüt edip, kanıtlamalı ve seyahat için sponsor bulunmuyor ise finansal kaynakları hazırlamalıdır.

Vizem.net, ev hanımları için Bulgaristan vize başvurularında %97,8 onay oranı ile onay oranı en yüksek akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Bulgaristan Ev Hanımı Vizesi Şartları Nelerdir?

Bulgaristan ev hanımı vizesi için gerekli şartlar aşağıda listelenmiştir.

 • Başvuru sahibinin pasaportu 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Başvuru sahibinin adli sicil kaydı temiz olmalıdır.
 • Geçmişte vize ihlalinde bulunulmamış olunmalıdır.
 • Başvuru sahibi kendi ülkesine döneceğini kanıtlayan belgeleri sunmuş olmalıdır.
 • Başvuru sahibi seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlayan belgeler sunmallı, kanıtlayacak durumu yok ise 1.derece yakını tarafından sponsor dilekçesi ve sponsor olan kişinin masrafları karşılaya bileceğine dair kanıtlayıcı belgeler eklenmelidir.

Ev Hanımları Bulgaristan’a Nasıl Gidebilir?

Ev hanımları Bulgaristan’a, vize başvurusunda bulunarak ve onay alarak gidebilmektedir.

Bulgaristan vize başvurusunda bulunacak ev hanımlarının gerekli evrakları eksiksiz tamamlaması ve 1. derece yakınından sponsor dilekçesi alması gerekmektedir. Bulgaristan’da ikamet eden biri tarafından davet ediliyorlar ise belediye tarafından onaylanmış davetiye mektubu başvuru dosyasına eklenmedir.

Başvuru sahibinin geliri bulunmuyorsa ve Bulgaristan’a aile ziyareti için seyahat edecek ise, Bulgaristan’da ikamet eden akraba tarafından yazılmış sponsor dilekçesi ve kişinin Bulgaristan’daki evinin kira kontratı veya tapusu Konsolosluğa ibraz edilmelidir.

Bulgaristan Vizesi için Gerekli Evraklar Ev Hanımı için Nelerdir?

Ev hanımları için Bulgaristan vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: En az 2 adet boş sayfası olan ve seyahat bitiminden sonra en az 6 ay daha geçerlilik süresi olan pasaport gerekmektedir.
 • Bulgaristan vize başvuru formu: Eksiksiz şekilde doldurulmuş ve şahsen imzalanmış Bulgaristan vize başvuru formu gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Başvuru sahibinin fonu beyaz, 35mm x 45mm ebatlarında 2 adet biyometrik fotoğrafı gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Bulgaristan Cumhuriyeti’nde geçerli, en az 30.000 Euro teminat tutarlı seyahat sağlık sigortası gerekmektedir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Başvuru sahibinin e-devlet üzerinden aldığı, barkodlu ve güncel tam nüfus kayıt örneği gerekmektedir.
 • Adli sicil kaydı: E-devlet üzerinden alınmış, barkodlu adli sicil kaydı gerekmektedir.
 • Finansal belgeler: Son üç aylık hareketlerini gösteren, güncel, kaşeli ve ıslak imzalı banka hesabı gerekmektedir.
 • Sponsor dilekçesi: Başvuru sahibine sponsor olan 1. derece akraba tarafından Konsolosluğa hitaben yazılmış, sponsor dilekçesi gerekmektedir.
 • Sponsora ait evraklar: Başvuru sahibine sponsor olacak kişinin, seyahati karşılayabileceğini kanıtlayan gelir belgeleri eksiksiz olarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Bulgaristan vize başvuru dilekçesi: Başvuru sahibi tarafından Konsolosluğa hitaben yazılmış açık ve net ifadelerle seyahat amacını, süresini ve ülkesine geri döneceğini taahhüt eden başvuru dilekçesi gerekmektedir.
 • Seyahat rezervasyonları: Uçak biletleri ve konaklama belgeleri gerekmektedir.
 • Vize harcı: Başvurudan önce ödenmiş Bulgaristan vize harcı dekontunun başvuru dosyasına eklenmelsi gerekmektedir.

Ev hanımları için Bulgaristan vize gerekli evraklar listesi, başvurulan vize türüne, seyahat amacına ve süresine göre değişiklik göstermektedir.

Ev Hanımları için Bulgaristan Vize Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Bulgaristan vizesine başvuran ev hanımlarının vize dilekçesi, 1. derece yakınları tarafından yazılmalı ve imzalanmalıdır.

Bulgaristan sponsor dilekçesini yazan akraba, dilekçeyi okunaklı şekilde yazmalı, seyahat amacından ve tarihlerinden bahsederek başvuru yapan kişinin seyahat masraflarını karşılayacağını taahhüt etmelidir. Tamamlanan Bulgaristan vize dilekçesi dışında sponsor olan akraba meslek grubuna göre gerekli evrakları tamamlamalı ve başvuru sahibinin dosyasına eklenmelidir.

Ev Hanımı Bulgaristan Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Ev hanımı Bulgaristan vize başvuru formunda yer alan seyahat detayları ve kişisel bilgiler, eksiksiz ve kanıtlanabilir bilgiler ile doldurulmalı, şahsen imzalanmalıdır.

Ev Hanımı Bulgaristan Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Ev hanımları için C tipi Bulgaristan vize harcı 80 Euro, D tipi vize harcı 100 Euro’dur. 2022 yılında seyahat sağlık sigortası, yeminli tercüme, danışmanlık ve vize merkezi hizmet bedelleri ortalama 90 Euro tutmaktadır.

Bulgaristan Ev Hanımı Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan vizesine başvuran ev hanımlarının vizesi ortalama 10- 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır ancak ilgili mercilerin değerlendirme süresi Konsoloslukların veya Büyükelçiliklerin yoğunluk durumuna, resmi tatillerine veya mevsimsel durumlara göre değişiklik göstermektedir.

Başvuru sahibinin acil Bulgaristan vizesi ihtiyacı var ise vize süresini uzatan durumları göz önünde bulundurarak, gerekli evrakları eksiksiz teslim ederek başvuru yapması gerekmektedir veya vip vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan vize başvuruları, son 3 yılda ortalama 9 gün içerisinde sonuçlanmıştır.

Hiçbir Geliri Olmayana Bulgaristan Vizesi Almak Kolay Mıdır?

Evet, gerekli evraklar ve şartlar sağlandığı durumda geliri olmayanlar için Bulgaristan vizesi almak kolaydır.

Bulgaristan vizesi alacak kişinin seyahat masraflarını karşılayacağını taahhüt eden sponsoru varsa, sponsor tarafından yazılıp imzalanmış dilekçe, gelir belgelerinin sunulması ile çalışmayanlara Bulgaristan vizesi kolaylıkla verilmektedir.

Ev Hanımı Bulgaristan Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Ev hanımı Bulgaristan vizesine başvuracak kişiler VFS Global vize merkezi aracılığı ile başvuru işlemlemlerini yürütebilmektedir.

Vizem.net, ev hanımı vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ev Hanımları için Bulgaristan Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Ev hanımları için Bulgaristan vize randevusu VFS Global vize merkezi üzerinden online olarak alınabilmektedir. VFS Global üzerinden randevu almak için, resmi internet sitesi üzerinden ‘randevu alın’ seçeneğine tıklanması, kişisel bilgiler ve seyahat bilgilerinin girilmesi, randevu günü, saati ve başvuru yapılacak VFS Global şubesinin seçilmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda, vize randevuları başvuru sahibi adına Vizem.net danışmanları tarafından alınmaktadır.

Ev Hanımı Bulgaristan Vize Ret Sebepleri Nelerdir?

Ev hanımları için Bulgaristan vizesi ret edilebilecek nedenler aşağıda listelenmiştir.

 • Bulgaristan vizesine başvuran ev hanımlarının eksik belgeler ile başvuru yapması sonucunda vize reddedilebilmektedir.
 • Bulgaristan vize başvuru dosyasına eklenen evrakların kanıtlanabilir nitelikte olmaması durumda vize reddedilebilmektedir.
 • Ev hanımı Bulgaristan vizesine başvuran kişinin finansal kanıt olarak sponsor dilekçesi olmaması durumda vize reddedilebilmektedir.
 • Bulgaristan vize başvuru sahibinin seyahat amacına göre yanlış vize türüne başvurması durumda vize reddedilebilmektedir.
 • Daha önceki Bulgaristan vizesini kullanırken vize kurallarını ihlal etmiş olmak başvurunun reddedilmesine sebep olabilmektedir.
 • Başvuru sahibinin bulaşıcı hastalığa sahip olması durumda vize reddedilebilmektedir.

Ev Hanımı Bulgaristan Vizesi Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

Ev hanımı Bulgaristan vizesi ret ile sonuçlandığı durumlarda itiraz dilekçesi ve destekleyecek belgelerle vize sonucuna itiraz edilebilmektedir. Ev hanımları için Bulgaristan itiraz dilekçesi, Bulgaristan Konsolosluğuna hitaben yazılmakta ve sunulan itiraz dilekçesi uygun görülürse sonuç değişebilmektedir.

Bulgaristan Ev Hanımı Vizesi Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınabilir?

Bulgaristan ev hanımı vizesi danışmanlık hizmeti Vizem.net başvuru merkezi aracılığı ile yapılabilmektedir.

Vizem.net merkez ofis adresi: Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, No: 8/A, Kat: 2, Palladium Ofis Binası, Ataşehir/ İstanbul’dur. Vizem.net telefon numarası, 0850 241 1868 ve e-posta adresi, destek@vizem.net’dir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: