Evraksız Bulgaristan Vizesi

2023'te Evraksız Bulgaristan Vizesi Alınabilir Mi?

2022 yılında evraksız vize başvurusunun kabul edildiği ülkelere sadece pasaport beyanı ile başvuru yapılabilmektedir. Özel durumların ortaya çıktığı zamanlarda evraksız vize başvuruları kabul edilebilirken, Bulgaristan Konsolosluğuna acil durumlarda yapılacak olan evraksız Bulgaristan vizesi başvuruları sadece eksik evraklarla yapılabilmektedir.

Vizem.net, evraksız Bulgaristan vizesi başvurusu için danışmanlık hizmeti vermekte olan bir akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için 0850 241 1868 numaralı telefondan iletişim kurulabilmektedir.

Evraksız Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Evraksız Bulgaristan vizesi almak için gerekli koşulların sağlanması gerekmektedir. Evraksız başvuru yapılmasının nedeni vize başvuru dilekçesinde belirtilmelidir. Gerekli koşulları sağlamayan başvurularda eksik evrak ile yapılmış olan Bulgaristan vize başvurusu reddedilmektedir.

Bulgaristan Vizesine Başvuru Yapılabilecek Eksik Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan vizesine başvuru yapılabilecek eksik evraklar aşağıda listelenmiştir.

  • Otel rezervasyonu: Konaklama yapılacak olan yerin rezervasyon belgesi göstermektedir.
  • Uçak bileti veya rezervasyonu: Seyahat yapılması için gerekli olan uçuş belgelerinin göstermektedir.
  • SGK hizmet dökümü: Başvuru sahibi kişinin SGK hizmet dökümünü beyan ettiği belgedir.
  • Faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi ve imza sirküsü: Faaliyet belgesi ve ticaret sicil gazetesi şirketle ilgili bilgileri içeren; imza sirküsü ise şirket için yetkili imzalarda sahtecilik yapılmasının önüne geçen belgedir.
  • İş yeri izin belgesi: Çalışılmakta olunan iş yeri tarafından verilmiş olan iznin gösterildiği iş yeri izin belgesidir.
  • Banka hesap hareketleri: Kişinin finansmanının tespit edilmesi ve yurt dışında kalacağı süre boyunca yaşamını nasıl devam ettireceğinin kanıtlanması için banka hesap hareketlerini sunduğu belgedir.
  • Öğrenci belgesi: Başvuru yapan kişinin öğrenci olduğunu gösteren belgedir.
Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Eksik Evrak Vize Dilekçesi Nedir?

Bulgaristan eksik evrak vize dilekçesi, vize başvurusunda bildirilmesi gerekli olan neden eksik evrakla başvuru yapıldığı durumunu açıklayan bir dilekçedir. Gerekli evrakın neden sunulmadığı ve geçerli sebebin açıklanmasıyla beraber Bulgaristan Başkonsolosluğu vize departmanına hitaben yazılmaktadır.

Vizem.net şirketi aracılığıyla yapılan başvurular için gerekli olan eksik evrak dilekçesi, başvuru yapmış olan kişinin durumuna göre Bulgaristan vize danışmanı tarafından yazılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için 0850 241 1868 numaralı telefondan iletişim kurulabilmektedir.

Paylaş: