Bulgaristan'a Giriş Yasağı Karantina Var Mı

2023 Bulgaristan Giriş Şartları ve Covid Kısıtlamaları

2021 yılında Bulgaristan’a giriş şartlarına Covid- 19 sebebiyle birden fazla kez düzenleme gelmiştir. Pandeminin seyri nedeniyle vize ve Bulgaristan’a giriş prosedürleri sürekli olarak değiştiğinden, 2022 Bulgaristan giriş şartları ve Covid kısıtlamaları düzenli olarak takip edilmelidir.

Bulgaristan’a Giriş Yapılması için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan’a giriş yapılması için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir.

  • Geçerli bir pasaport
  • Bulgaristan vizesi veya geçerli Schengen vizesi
  • Yurtdışı çıkış pulu
  • Bulgaristan seyahat sağlık sigortası
  • Negatif PCR testi

Güncel Bulgaristan Giriş Koşulları Nasıldır?

Güncel Bulgaristan giriş koşulları 12.01.2022 itibariyle aşağıda verilmiştir.

  • Bulgaristan’daki bir eğitim kurumuna kabul onayını kanıtlayan bir belgeye sahip olan Türkiye, Sırbistan, Romanya, Kuzey Makedonya ve Yunanistan vatandaşları hariç tüm vatandaşlar, Bulgaristan’a Burgas, Plovdiv, Sofya ve Varna şehirlerinden giriş sağlamak durumundadır.
  • Bulgaristan vatandaşı veya Bulgaristan’da oturma izni bulunan vatandaş ve aile üyesi değilse; Botsvana, Eswatini, Lesoto, Mozambik, Namibya, Güney Afrika ve Zimbabve ülkelerinden gelen yolcuların Bulgaristan’a girişleri yasaklanmıştır.
  • Bulgaristan vatandaşları ve aile üyeleri veya Bulgaristan’da oturma iznine sahip vatandaşlar ve aile üyeleri, askeri personel ve aile üyeleri, D vize sahibi veya Bulgaristan’da bir eğitim kurumuna kayıt onayını gösteren belgeye sahip öğrenciler haricinde Arjantin, Aruba, Avustralya, Bahamalar, Barbados, Belize, Bermuda, Bolivya, Brezilya, Kanada, Cape Verde, Cayman Adası, Şili, Kosta Rika, Küba, Curacao, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Gürcistan, Cebelitarık, Guatemala, Ürdün, Kore (Dem. Halk Cumhuriyeti), Kırgızistan, Karadağ, Panama, Paraguay, Saba, Seyşeller, St. Eustatius, St. Kitts ve Nevis, Surinam, Tacikistan, Tanzanya, Trinidad ve Tobago, Türkmenistan, Turks ve Caicos Adaları, Uruguay, ABD, Virgin Adaları veya Zambiya ülkelerinden gelen yolcuların Bulgaristan’a girişleri yasaklanmıştır.
  • Andorra, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda Cumhuriyeti, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre veya Birleşik Krallık ülkelerinden gelen yolcuların Bulgaristan’a girişleri yasaklanmıştır. Bulgaristan Cumhuriyeti vatandaşları ve aile üyeleri veya oturma izni olan vatandaşlar ve aile üyeleri, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda Cumhuriyeti, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç , Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre vatandaşları ve bu ülke vatandaşlarının aile üyeleri, askeri personel ve aile üyeleri, Bulgaristan D vize sahibi veya Bulgaristan’da bir eğitim kurumuna kabul onayını kanıtlayan belge sahibi öğrenciler bu kuraldan hariç tutulmaktadır.
Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan’a Giriş için Geçerli Aşılar Hangileridir?

Bulgaristan’a giriş için geçerli Covid- 19 aşıları Pfizer, AstraZeneca, Spikevax, Janssen, Covishield, Vero Cell, Sinovac, Sputnik ve BioNTech’dir.

Bulgaristan’a Girmek için PCR Testi Gerekli Midir?

Evet, Bulgaristan’a girmek için girişte veya 72 saat önceden PCR testi yaptırmak gerekmektedir.

Bulgaristan’a Günübirlik Giriş Çıkış Yapmak PCR Gerekli Midir?

Bulgaristan’a günübirlik giriş çıkış yapmak için PCR testi gerekmektedir.

Bulgaristan, tüm yolculardan Bulgaristan’a girişte PCR testi istemektedir. Bulgaristan günübirlik vize, Bulgaristan’da kısa süreli seyahatlere imkan sağlayan vizedir.

Bulgaristan’a Yeşil Pasaportla Girişlerde PCR Gerekli Midir?

Evet, Bulgaristan’a yeşil pasaportla girişlerde PCR gerekmektedir.

Bulgaristan Üzerinden Transit Geçiş için PCR Testi Gerekli Mi?

Evet, Bulgaristan üzerinden transit geçiş için PCR testi gerekmektedir.

Bulgaristan transit vizesi, başka bir ülkeye seyahat sırasında Bulgaristan sınırlarına girebilmek için gerekli olan bir vize türüdür. Bulgaristan geçiş vizesi için başvurular, yetkili vize başvuru merkezleri üzerinden yapılabilmektedir.

Bulgaristan’da Karantina Uygulaması Var Mıdır?

Bulgaristan’a giriş izni olan ve aşı kartı veya negatif PCR testi bulunmayan kişiler 10.05.2021 tarihinden itibaren 10 gün karantina altında tutulmaktadır.

Bulgaristan’dan Türkiye’ye Girişte PCR Gerekli Midir?

Bulgaristan’dan Türkiye’ye girişte Covid- 19 bağışıklığı veya aşı sertifikası şartlarından birini sağlayan vatandaşlardan PCR testi istenmemektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan’a Kimlik ile Giriş Yapılabilir Mi?

Bulgaristan’a Türkiye Cumhuriyeti kimliği ile giriş yapılmamaktadır.

Paylaş: