Bulgaristan Grup Vizesi

Bulgaristan Grup Vizesi Başvuru Süreci 2023

Bulgaristan grup vizesi, Bulgaristan’a seyahat edecek 4 ya da daha fazla kişilik grupların tur, gezi veya organizasyon katılımları için alması gereken C tipi (kısa süreli) bir vize türüdür.

Vizem.net, Bulgaristan’a grup olarak seyahat edecek kişiler için vize başvuru kolaylığı sağlayan akredite kuruluştur. Vizem.net danışmanlığında Bulgaristan C vizesi başvurusunda bulunan kişilere, merkez ofislerine müracaat etmelerine gerek kalmaksızın yalnızca gerekli evrakların danışmanlara iletilmesi ile başvurularını tamamlamalarına olanak sağlanmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bulgaristan Grup Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan grup vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmektedir.

  • Bulgaristan grup vizesi başvuru formu: Bulgaristan grup vizesi başvuru formu, başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir biçimde doğru bilgilerle doldurulmalı ve ıslak imzalı olarak başvuru dosyasında ibraz edilmelidir.
  • Biyometrik fotoğraf: Başvuru sahibine ait, 3,5 cm x 4,5 cm boyutlarında, kişinin tüm yüzünün net olarak göründüğü, beyaz fon ile biyometrik standartlara uygun olarak çekilmiş ve 6 aydan eski olmayan 1 adet renkli vesikalık fotoğraf başvuru dosyasına eklenmelidir. Bulgaristan vize başvurusu yapacak kişilerin yüz hatlarının, boyun ve kulaklar ile birlikte görünür olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Vize harç bedeli dekontu: Garanti Bankası’na Bulgaristan Konsolosluğu adına yatırılması gereken vize harç bedelinin ödendiğine dair dekontun aslı, vize başvuru sahibinin adı, soyadı ve pasaport numarası bilgilerini içerir bir biçimde başvuru dosyasına eklenmelidir.
  • Bulgaristan’da konaklama rezervasyonları: Vize başvuru sahibinin Bulgaristan seyahati boyunca konaklayacağı yerlere dair rezervasyon bilgilerini içeren belgeler, başvuru sahibinin adını ve otel bilgilerini içerir biçimde ibraz edilmelidir.
  • Finansal yeterlilik belgeleri: Bulgaristan vizesine başvuran kişinin, planlanan seyahati nasıl karşılayacağını gösteren belgeler sunması gerekmektedir. Finansal yeterlilik belgeleri olarak; son 15 gün içerisinde düzenlenmiş, başvuru sahibinin son 3 aya dair banka hesap hareketlerini içeren, konaklama ve ulaşım masraflarının yanında Bulgaristan seyahatinin her günü için 50 Euro olmak üzere en az 500 Euro bakiyesi bulunan hesap dökümü ya da son 3 aya ait maaş bordrosu gibi düzenli geliri gösteren evraklar vize başvurusunda sunulabilir.
  • Çalışma durumu belgeleri: Vizeye başvuran kişinin çalışma durumuna göre değişiklik gösterebilecek olan belgelerin, başvuru dosyasında ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: Vize başvuru sahibi adına e-devlet sistemi üzerinden alınabilecek ve kişinin tüm aile bireylerini içeren tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği, başvuru dosyasına eklenmesi gereken belgeler arasındadır. Vize başvurusunda sunulan tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği kişinin ikametgah bilgilerini içermiyor ise, ayrıca ikamet belgesi de başvuru dosyasına eklenmelidir.
  • Ulaşım rezervasyonları: Başvuru sahibi adına Bulgaristan seyahati için oluşturulmuş uçak rezervasyonları ya da seçilen ulaşım aracına ilişkin rezervasyon bilgileri vize başvuru dosyasında sunulmalıdır.
  • Pasaport: Bulgaristan vizesine başvuran kişiye ait, Bulgaristan vizesinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi bulunan, son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 2 sayfası boş olan bir pasaport bulunması gerekmektedir. Vize başvurusunda sunulacak pasaportta daha önceki seyahatlere ait Bulgaristan veya Schengen vizesi bulunuyor ise, bu vizelerin bulunduğu sayfaların fotokopisi pasaport ile birlikte sunulmalıdır.
  • Bulgaristan seyahat sağlık sigortası: Başvuru sahibi adına düzenlenmiş, tüm Bulgaristan vizesi süresini kapsayan, Schengen bölgesinde geçerliliği bulunan ve en az 30.000 Euro teminatı olan bir seyahat sağlık sigortasın poliçesi vize başvurusunda ibraz edilmelidir.

Bulgaristan grup vizesi başvurusu için gerekli belgeler; başvurunun yapıldığı il, başvuru sahibinin çalışma durumu, Bulgaristan’da konaklama durumu ve ulaşım durumu gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Vize başvuru dosyasının, başvuru sahibinin özelliklerine uygun olarak hazırlanmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Grup Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan grup vize başvuruları, başvuru için gerekli evrakların toplu ya da bireysel olarak vizem.net başvuru merkezine gönderilmesi ile yapılabilmektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda, başvuru sahibinin sunduğu evraklar arasında eksiklik bulunuyor ise bu eksiklik danışmanlar tarafından tamamlanmaktadır. Gerekli evrakların vizem.net danışmanlarına iletilmesinin ardından, ertesi iş günü evraklar saha ekibi tarafından Bulgaristan dış temsilciliğine iletilmekte ve vize başvuru işlemleri tamamlanmaktadır.

Bulgaristan grup vizesi başvurusunun onaylanmasının ardından, başvuru sahiplerine ait pasaportlar Vizem.net saha ekibi tarafından teslim alınır. Vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından başvuru sahiplerinin isteğine bağlı olarak; tüm pasaportlar başvuru sahiplerine ayrı ayrı gönderilir, tek bir adrese postalanır ya da elden teslim edilir.

Bulgaristan Grup Vize Ücreti Ne Kadardır?

Bulgaristan grup vizesi ücretleri; tüm hizmetler, seyahat sağlık sigortası ve vize harçları dahil olarak aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Kişi sayısıÜcretler
4-8 kişilik gruplar165 euro
8-15 kişilik gruplar154 euro
15-40 kişilik gruplar145 euro
40 ve üzeri kişilik gruplar139 euro

Bulgaristan Grup Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan grup vizesi, gerekli evrakların eksiksiz bir biçimde vizem.net vize merkezine ulaştırılması durumunda, ortalama 8 gün içerisinde 40 kişiye kadarlık gruplar için alınabilmektedir.

Paylaş: