Bulgaristan Kapıda Vize İşlemleri

Bulgaristan Kapıda Vize Uygulaması. Bulgar Kapı Vizesi Başvuru Süreci 2023

Kapıda vize uygulaması; seyahat edilmek istenen ülkenin sınır kapısında alınabilecek vize türüdür. Bulgaristan’da kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır ancak transit vize kapı vizesi olarak bilinmektedir.

Bulgaristan transit vize; Bulgaristan’ın geçiş bölgesi olarak kullanılıp başka bir ülkeye seyahat ederken alınması gereken vize türüdür. Vizem.net Bulgaristan transit vize başvuruları için danışmanlık hizmeti veren akredite kuruştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bulgaristan Kapıda Vize Veriyor Mu?

Bulgaristan Cumhuriyeti, 1 Ocak 2007 tarihinden itibaren AB Katılım Anlaşması hükümleri gereğince Avrupa Birliği ortak vize politikasını uygulamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Bulgaristan’da diğer Avrupa ülkelerinde havalimanlarında veya gümrük kapılarında, kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır.

Bulgaristan Kapıda Transit Vize Veriyor Mu?

Bulgaristan’da kapıda transit vize uygulaması bulunmamaktadır.

Bulgaristan Sınır Geçiş Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bulgaristan sınır geçiş vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Bulgaristan sınır geçiş vizesi başvuru formu
 • Pasaport
 • 1 adet biyometrik fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Banka hesap dökümü
 • Mesleki durumu gösteren belgeler
  • Emekli olunması durumunda; emeklilik kartı
  • Çalışılması durumunda; işe giriş belgesi ve maaş bordrosu
  • Öğrenci olunması durumunda; öğrencilik belgesi
 • Asıl gidilecek ülkeye ait vize (gerekli ise)
 • Seyahat sağlık sigortası

Şahsi araç ile Bulgaristan sınır geçiş vizesi alınabilmesi için gereken ek evraklar; araç ruhsatı, uluslararası geçerliliği olan araç sigortası, uluslararası geçerliliği olan ehliyet ve vekaletnamedir.

Bulgaristan Sınır Kapıları Hangileridir?

Bulgaristan sınır kapıları isimleriyle aşağıda listelenmiştir.

 • Kapıkule sınır kapısı (Edirne)
 • Hamzabeyli sınır kapısı (Edirne)
 • Aziziye-Dereköy sınır kapısı (Kırklareli)

Bulgaristan Türkiye sınır kapısı olan Kapıkule sınır kapısı (Edirne) 04.09.1953 tarihinde açılan ilk Bulgaristan-Türk sınır kapısıdır.

Bulgaristan ile sınır kapılarımız günümüzde aktif olarak faaliyet göstermektedir. Kırklareli Bulgaristan Sınır Kapısı’na E87 karayolu ile ulaşılması mümkündür.

Bulgaristan Sınır Kapısı Nerededir?

Bulgaristan’a açılan sınır kapıları; Kapıkule(Edirne), Hamzabeyli(Edirne), Aziziye-Dereköy(Kırklareli) şeklindedir.

Bulgaristan Sınır Kapısı Açık Mı?

Bulgaristan sınır kapısı açıktır. Covid-19 güvenlik tedbirleri kapsamında ibraz edilmesi gereken belgeler; Varıştan en fazla 72 saat önce yapılmış ve Latin alfabesiyle yazılmış negatif Covid-19 PCR testi veya Latin alfabesiyle yazılmış, varıştan en fazla 48 saat önce yapılmış bir negatif Covid-19 hızlı antikor testi veya varıştan en az 15 gün ve en fazla 180 gün önce alınan pozitif bir Covid-19 PCR veya hızlı antikor testi veya aşının varıştan en az 14 gün önce yapıldığını belirten bir Covid-19 aşı sertifikası şeklindedir.

Covid-19 güvenlik tedbirleri kapsamında kabul görmekte olan aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), AZD1222 (SK Bioscience Co Ltd.), Covishield, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm, Sinovac ve Sputnik V şeklindedir.

Bulgaristan Kapı Vizesi Var Mıdır?

Bulgaristan’a giriş için vize kapıda alınamamaktadır. Karayolu ile transit geçişler için transit vize, havayolu transit geçişleri için ise A tipi transit vize alınması gerekmektedir.

Bulgaristan Sınırda Vize Uygulaması için İstisnalar Nelerdir?

Bulgaristan sınırda vize uygulaması için istisna olan kişiler hizmet, diplomatik ve hususi pasaport hamili T.C. vatandaşlarıdır.

Kapıda Vize Kaç Gün Geçerlidir?

Kapıda vize (transit) hamillerinin Bulgaristan sınırından karayolu ile giriş yapmalarının ardından 72 saat içerisinde ülkeden çıkış yapmaları gerekmektedir.

Havaalanı transit vize için havaalanında bekleme süresi 24 saattir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: