Bulgaristan KKTC Vize İşlemleri

KKTC Bulgaristan Vizesi: Başvuru ve Takip İşlemleri

KKTC Bulgaristan vizesi başvuru ve takip işlemleri Türkiye’den yapılmaktadır. KKTC’de ikamet eden başvuru sahibinin pasaportunun da Türkiye’den çıkarılmış olması gerekmektedir.

KKTC pasaportu ile Bulgaristan konsolosluklarında işlem yapılmamaktadır. KKTC’de ikamet eden kişiler Bulgaristan vize başvurusu Vizem.net aracılığıyla yapıldığı takdirde gerekli evraklar Vizem.net merkez ofisine gönderilmesi halinde tüm süreç Vizem.net tarafından tamamlanarak başvuru sahibinin gelmesine gerek kalmaksızın vize alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kıbrıs Vatandaşı Bulgaristan Vizesi Alabilir Mi?

Kıbrıs vatandaşı Bulgaristan vizesi, Bulgaristan KKTC’yi ülke olarak tanımadığından alınamamaktadır. Bulgaristan seyahati yapmak isteyen KKTC vatandaşı, Türkiye pasaportuna sahip olup, başvuru ve takip işlemlerini Türkiye’den yürütmek durumundadır.

KKTC’de Bulgaristan Konsolosluğu Bulunuyor Mu?

KKTC’de Bulgaristan Konsolosluğu bulunmamaktadır. Güney Kıbrıs yabancı misyonları arasında Bulgaristan Konsolosluğu bulunmaktadır.

KKTC’de Yaşayanlar için Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

KKTC’de yaşayanlar için Bulgaristan vize başvurusu, bir danışmanlık şirketi aracılığıyla yapılmıyorsa, VFS Gaziantep ofisine şahsen gidilerek yapılmaktadır. Bulgaristan vize başvuruları vizem.net danışmanlığında yapıldığı takdirde sunulması istenen evrakların dökümleri ve dosyaları imzalı ve kaşeli olarak Ataşehir merkez ofisine kargolanması başvurunun yapılması için yeterlidir.

Vizem.net Ataşehir adresi Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, 8A K:2 Palladium Residence’dır.

KKTC’de Yaşayan Kişiler için Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

KKTC’de yaşayan kişiler için Bulgaristan vize başvuru evrakları, vize türü, konaklama seçenekleri ve çalışma durumuna göre değişebilmektedir.

KKTC’de yaşayan kişiler için Bulgaristan vize başvuru evrakları aşağıda listelenmiştir.

  • Pasaport: Son 10 yıla ait olan ve içinde en az 2 adet boş sayfanın bulunduğu pasaportun sunulması gerekmektedir.
  • Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş, 1 adet biyometrik fotoğrafın sunulması gerekmektedir.
  • Bulgaristan vizesi başvuru formu: Başvuru formundaki bilgilerin eksiksiz ve doğru olması ve formun başvuru sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.
  • Vize harç ücreti: Konsolosluk adına Garanti Bank’a yatırılmış vize harç ücreti dekontunun ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Finans belgeleri: Bulgaristan seyahati boyunca masrafların karşılanacağının teminatını gösteren banka hesabı, gelir belgesi gibi belgelerin sunulması gerekmektedir.
  • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: İkamet adresini ve aile bağlarını gösteren tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinin sunulması gerekmektedir.
  • Ulaşım aracı belgeleri: Bulgaristan’a gerçekleştirilen seyahatin araç rezervasyonun sunulması gerekmektedir.
  • Seyahat sağlık sigortası: Bulgaristan seyahatinin tümünü kapsaması ve en az 30.000 Euro teminatlı olması gerekmektedir.

KKTC’den Yapılan Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Çıkar?

KKTC’den yapılan vize başvuruları, Vizem.net aracılığıyla yapılıyorsa, evraklar eksiksiz bir şekilde Vizem.net merkez ofisine ulaştıktan ortalama 12 gün sonrasında vize çıkmaktadır.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: