Bulgaristan Vize Sorgulama İşlemleri

Bulgaristan Vize Sorgulama İşlemleri: Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Alınır?

Bulgaristan vize sorgulama işlemleri başvuru aracı kurumunun internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir ancak vizenin onaylanıp onaylanmadığı öğrenilememektedir. Bulgaristan vizesinin onay durumu pasaport, başvuru sahibine yeniden ulaştığında öğrenilebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda Bulgaristan vize sorgulama işlemleri internet üzerinden yapılabilmektedir. Bulgar vize sorgulama işlemleri için vize danışmanları haftanın 7 günü 09.00 ile 18.30 arasında bilgi vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Bulgaristan Vize Randevu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize başvurusu için ikamet edilen bölgeden sorumlu VFS Global ofisinden randevu alınmalıdır. VFS Global’in internet sitesine girerek e-posta ile hesap oluşturulmalıdır. Kayıt işleminin tamamlanması için VFS Global tarafından e-posta adresine gönderilen aktivasyon linkine tıklanarak hesap aktive edilmelidir.

VFS Global Giriş Ekranı
VFS Global Giriş Ekranı

VFS Global hesabına giriş yapıldıktan sonra, “Yeni Rezervasyon Başlat” kısmından, başvuru sahibinin ikamet ilinden sorumlu olan VFS Global ofisi seçilmelidir. Başvuru sahibi almak istediği vize türünü seçtikten sonra “Detaylarınız” kısmında istenen kimlik, pasaport ve iletişim bilgileri girmelidir. Gerekli bilgiler kaydedildikten sonra “Randevu Oluşturma” kısmında uygun tarih seçilmelidir. Bilgiler gözden geçirildikten sonra ödeme yapılmalı ve VFS Global’den randevu alma işlemi tamamlanmalıdır. Alınan randevular “Mevcut Randevular” sekmesinden sorgulanabilmektedir.

VFS Global Randevu Oluşturma Ekranı
VFS Global Randevu Oluşturma Ekranı

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda, randevu işlemleri deneyimli danışmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Randevu tarihi değişikliği talep edilmesi durumunda uygun tarih için değişiklikler Bulgaristan vize departmanı tarafından yapılmaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu Üzerinden Randevu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bulgaristan Konsolosluğundan alınan randevular bilgi maili olarak başvuran kişinin e-posta adresine gönderilmektedir. Bulgaristan Konsolosluğu randevu sorgulama işlemleri Bulgaristan Konsolosluğunun internet sitesi üzerinden sorgulanamamaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Alınır?

Bulgaristan vizesi başvurularının değerlendirilmesi bazı durumlarda normalden uzun sürebilmektedir. Bu sebeple vize başvuruları planlanan seyahat tarihinden en geç 15 gün öncesinde yapılmalıdır. Vize başvuruları planlanan seyahat tarihinden en erken üç ay önce yapılabilmektedir.

Bulgaristan vize başvurularının sonuçlanma süresi, istenen belgelerin eksik ya da yanlış teslim edilmesi, ek belge istenmesi gibi durumlarda uzayabilmektedir. Bulgar vize durumu sorgulama işlemleri başvuru aracı ofisinin internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvuruların sonuçlanma süresi, akredite kuruluş olması sebebiyle ortalama 7-8 gün sürmektedir.

Bulgar Vize Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Bulgar vize sonuçları Bulgaristan Konsolosluğu tarafından belirlenmekte ve pasaport, başvuru yapılan merkeze gönderilmektedir. Bulgaristan vize sonuçları çıkması, başvuruların onaylanması veya reddedilmesi işlemleri ortalama 15 gün sürmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında evraklar doğrudan konsolosluğa teslim edilmekte ve vize başvurusu değerlendirildikten sonra yeniden Vizem.net personelleri tarafından alınmaktadır. Bu işlemler ortalama 6 gün sürmektedir.

Hangi Bulgaristan Vizeleri için Sorgulama Yapılabilir?

Sorgulama yapılabilecek Bulgaristan vizeleri aşağıda listelenmiştir.

  • Bulgaristan C tipi vizeler: Turizm vizesi, aile veya arkadaş ziyareti vizesi, iş gezisi vizesi, bilimsel araştırma, kültür ve spor etkinlikleri vizesi, kamyon sürücüsü vizesi, transit geçiş vizesi, tıbbi tedavi vizesi, eş ve aile üyesi ziyareti vizesi, ortak şirket sahipleri vizesi Bulgaristan C tipi vizelerdir.
  • Bulgaristan D tipi vizeler: Çalışma vizesi, ticari yatırımcı vizesi, öğrenci vizesi, uzmanlar vizesi, yerleşim vizesi, Bulgaristan ti̇cari̇ ve sanayi̇ odasına kayıtlı yabancı ti̇cari kurum temsi̇lci̇leri̇ vizesi, Bulgar vatandaşların aileleri için vize, uzun süreli tedavi amaçlı vize, basın mensupları vizesi, emekli vizesi, yatırım teşvi̇k kanununa göre faali̇yet gerçekleşti̇renler için vize, uzun süreli̇ ikamet için izi̇n almış yabancı ülke vatandaşının ai̇le bi̇reyleri için vize, di̇plomat ve konsolosluk çalışanları veya ti̇cari̇ temsi̇lci̇leri̇n ai̇le üyeleri̇ ile yakınlari̇ için vize, ticari vize, ticari amaç gütmeyen faaliyet vizesi, Bulgar vatandaşlarının aile üyeleri için vize Bulgaristan D tipi vizelerdir.

Bulgaristan C Vize Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şahsen yapılan Bulgaristan C vize sorgulamaları, aracı kurum VFS Global’in internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bulgaristan C tipi vize sorgulamaları https://www.vfsvisaonline.com/Global-Passporttracking/ adresinden yapılabilmektedir.

VFS Global Vize Sorgulama Ekranı
VFS Global Vize Sorgulama Ekranı

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvuruları sorgulamaları 7 gün hizmet veren 0850 241 1868 numaralı telefon hattından yapılabilmektedir.

VFS Üzerinden Bulgar Vize Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize başvurusu ilgili vize başvuru merkezine iade edildiğinde, sisteme kayıtlı iletişim adresine e-posta gönderilmektedir. E-posta adresine kolayca ulaşamayan ya da daha ayrıntılı izleme talep edenler için güncellemeler doğrudan kısa mesaj yoluyla gönderilebilmektedir. Bu hizmet her başvuru merkezinde olmayıp, ilgili vize başvuru merkezinde verilip verilmediği kontrol edilmelidir.

Vize başvurularının durumları internet üzerinden takip edilebilmektedir. Vize başvurusunun durumunu internet üzerinden takip etmek isteyenler, vize başvuru merkezi tarafından kendilerine verilen fatura veya makbuzda bulunan referans numarası ve soyadı bilgisiyle sonuçlara erişebilmektedir. VFS Global Bulgaristan vize sorgulama işlemleri internet sitesinden yapılabilmekte ve vizenin durumu kontrol edilebilmektedir.

Bulgaristan Konsolosluğu Üzerinden Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bulgaristan Konsolosluğu internet sitesi üzerinden C tipi vize sorgulama işlemleri yapılamamaktadır.

İdata Üzerinden Bulgaristan Vize Başvuru Sorgulama İşlemi Yapılabilir Mi?

İdata üzerinden Bulgaristan vize başvuru sorgulama işlemleri yapılamamaktadır. İdata, Bulgaristan vize işlemlerinde yetkili kurum değildir.

Bulgaristan Vize Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Bulgaristan vize başvuru sonucu ancak pasaportun tekrardan vize başvuru merkezine gönderildiğinde öğrenilebilmektedir. Bulgaristan vize sonuçları, herhangi bir online sistem üzerinden görüntülenememektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda pasaport, saha ekibi tarafından teslim alındıktan sonra vize sonucu ve vizenin geçerli olduğu süre başvuru sahibine kısa mesaj olarak gönderilmektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan D Tipi Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bulgaristan D tipi ulusal vizesi, Bulgaristan’da 3 aydan uzun süre ikamet edilmesi gereken durumlarda alınacak vize türüdür. D tipi vize başvuruları doğrudan konsolosluğa yapılmaktadır. Bulgaristan D vize başvuru sorgulama internet üzerinden yapılamamaktadır.

D vize sorgulama Bulgaristan Konsolosluğu internet sitesinde mümkün olmadığı için, Bulgaristan D tipi vize başvurusu sonuçlandıktan sonra konsolosluktan vizenin değerlendirildiğine dair bir e-posta gönderilmektedir. Pasaportun nereden ve hangi saatler arasında alınabileceği bu e-postada belirtilmektedir. Bulgaristan D tipi vize başvuru sonucu, gönderilen e-postada yer almamaktadır. Bulgaristan D tipi vize başvuru sahipleri, başvuru sonucunu pasaportu almak için gittiklerinde öğrenebilmektedir.

Bulgar Aile Birleşimi Vizesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bulgar aile birleşimi vizesi D tipi ulusal vize türlerinden biridir ve vize sorgulama işlemleri diğer Bulgaristan ulusal vize başvurularındaki süreç ile aynı şekilde işlemektedir.

Bulgaristan aile birleşimi vizesi sorgulama işlemleri internet üzerinden yapılamamaktadır. Bulgaristan D vizesi sonuçları, pasaport almak için Bulgaristan Konsolosluğuna gidildiğinde öğrenilmektedir.

Paylaş: