Bulgaristan Tekirdağ Vize İşlemler

Bulgaristan Vizesi için Tekirdağ'dan Başvuru Yapmak 2023

Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen kişilerin vize başvuruları, Tekirdağ’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Edirne Bulgaristan vize başvuru merkezi üzerinden veya akredite acenteler aracılığı ile yapılabilmektedir. Vize başvuru sürecini tamamlayan başvuru sahipleri, Bulgaristan vize takip Tekirdağ işlemlerini aracı kurumun web sitesi üzerinden yapabilmektedir.

Vizem.net, Bulgaristan vizesi için Tekirdağ’da danışmanlık hizmeti veren ve son 3 yıl içerisinde vize başvuru onay oranı en yüksek olan akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bulgaristan Vize İşlemi Tekirdağ’dan Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize işlemlerini Tekirdağ’dan yapmak isteyen kişiler, öncelikle Bulgaristan vizesi için gerekli belgeleri hazırlamalı ve vize başvuru formunu doldurmalıdır. Gerekli evrakları hazırlayan başvuru sahiplerinin, kısa süreli (C tipi) vize başvuruları için aracı kurumun Edirne vize başvuru merkezinden randevu almaları gerekmektedir. Bulgaristan uzun süreli (D tipi) vize başvuruları, Bulgaristan Edirne Konsolosluğu üzerinden yapılmaktadır.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılacak Bulgaristan vizesi başvuruları, gerekli evrakların merkez ofisine gönderilmesi ile yapılabilmektedir. Bulgaristan vizesi Tekirdağ başvuruları için parmak izi verilmesi gerekmediğinden, başvuru sahibinin vize merkezine şahsen müracaat etmesine gerek yoktur.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan vize başvurusu Tekirdağ işlemlerinde, vize başvuru formu ve Bulgaristan vize talep dilekçesi başvuru sahibi adına uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Konsolosluğu Tekirdağ’da Var Mıdır?

Hayır, Tekirdağ’da Bulgaristan Konsolosluğu bulunmamaktadır. Hürriyet Mahallesi, Rıhtım Caddesi, No: 13, D: 2, Tekirdağ adresinde yer alan fahri konsolosluk kapanmıştır ve artık hizmet vermemektedir.

Tekirdağ’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Bulgaristan Aracı Kurumu Hangisidir?

Tekirdağ’da ikamet eden kişiler için yetkili Bulgaristan aracı kurumu, VFS Global Edirne şubesidir. VFS Global Edirne vize merkezinde, yalnızca Bulgaristan Konsolosluğu’na iletilmek üzere vize için gerekli evraklar toplanmaktadır. Bulgaristan vize başvurularının, değerlendirme ve onaylanma sürecinde yetkili tek kurum Bulgaristan Edirne Konsolosluğu’dur.

Bulgaristan Tekirdağ Vize Merkezi Adresi Nedir?

Tekirdağ’dan yapılacak Bulgaristan vizesi başvuruları için, VFS Global Edirne başvuru merkezi hizmet vermektedir. VFS Global Edirne vize başvuru merkezi; 1. Murat Mahallesi, Talatpaşa Caddesi, No: 80, 1. kat, Merkez, Edirne adresinde bulunmaktadır.

Tekirdağ Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Tekirdağ’dan yapılan başvurular için Edirne Bulgaristan vize başvuru merkezinin çalışma saatleri; hafta içi her gün 8:30 ve 17:00 saatleri arasıdır.

VFS Tekirdağ Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS Tekirdağ Bulgaristan vize başvuru merkezi için, kurumun web sitesi üzerinden online randevu almak gerekmektedir. VFS Global’in web sitesinde hesabı bulunan vize başvuru sahipleri, kullanıcı bilgileri ile hesaba giriş yaparak sitede yer alan ‘şimdi randevu al’ bölümünden, Edirne Bulgaristan vize başvuru merkezi için randevu tarihi ve saati belirleyerek randevu işlemlerini yapabilmektedir. VFS Global Edirne vize başvuru merkezinden; hafta içi her gün 08:30 - 12:00 ile 13:00 - 15:30 saatleri arasında randevu alınabilmektedir.

Tekirdağ’dan Yapılacak Başvurular için Bulgaristan Vizesi Gerekli Belgeleri Nelerdir?

Tekirdağ’dan yapılacak başvurular için Bulgaristan vizesi gerekli belgeleri aşağıda listelenmiştir.

 • Geçerli pasaport: Vize başvuru sahibine ait, Bulgaristan ziyaretinin sona erme tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi bulunan, son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş olan ve en az 2 sayfası boş olan bir pasaport vize başvurusu için sunulmalıdır.
 • Bulgaristan vizesi başvuru formu: Bulgaristan vizesi başvuru formu, başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir biçimde, mavi tükenmez kalem kullanılarak doldurulmalı ve ıslak imzalı olarak ibraz edilmelidir. Başvuru formunda yazılan tüm bilgilerin, destekleyici belgelerde sunulan bilgiler ve pasaportta yer alan bilgiler ile tutarlı olması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Vize başvuru sahibine ait, son 6 ay içerisinde biyometrik standartlara uygun olarak çekilmiş, 3,5 cm x 4,5 cm ölçülerinde ve arka fonu beyaz olan 1 adet renkli vesikalık fotoğraf başvuru dosyasında ibraz edilmelidir.
 • Konaklamaya dair kanıt: Vize başvuru sahibinin Bulgaristan gezisi boyunca konaklayacağı yeri gösteren ve tüm ücreti ödenmiş rezervasyonlara ait belgelere başvuru dosyasında yer verilmelidir.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: Başvuru sahibi kişinin tüm aile bireylerini gösteren, e- devlet hesabı üzerinden alınabilecek olan tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği başvuru dosyasında ibraz edilmelidir. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği kişinin ikamet bilgilerin içermiyor ise, ek olarak ikametgah belgesinin de sunulması gerekmektedir. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği içerisinde herhangi bir aile bireyinin Bulgaristan doğum belgesi var ise, o kişiye ait vatandaşlık açıklamasına belgede yer verilmesi gerekmektedir.
 • Bulgaristan seyahat sağlık sigortası: Başvuru sahibi adına düzenlenmiş, tüm seyahat tarihlerini kapsayan, en az 30.000 Euro teminat tutarı bulunan ve Bulgaristan Cumhuriyeti’nde geçerliliği olan bir seyahat sağlık sigortası poliçesi vize başvurusu için sunulmalıdır.
 • Finansal duruma dair belgeler: Vize başvuru sahibinin finansal durumuna kanıt niteliğinde; son 3 aylık banka hesap hareketlerini gösteren, ulaşım ve konaklama masraflarına ek olarak Bulgaristan’da kalınacak her gün için 50 Euro bakiye bulunduran ve son 15 gün içerisinde alınmış, kaşeli ve imzalı güncel banka hesap dökümünün başvuru dosyasında sunulması gerekmektedir.
 • Bulgaristan vize harç ücreti dekontu: Bulgaristan vize harcı ücretinin, İş Bankası’na Bulgaristan Konsolosluğu adına yatırılmış olduğunu gösteren dekontun orijinal halinin başvuru dosyasına eklenmesi gerekir. Vize harcı dekontunun üzerinde, vize başvuru sahibinin adı, soyadı ve pasaport numarası yazılı olmalıdır.

Bulgaristan için vize başvurusunda bulunan kişinin çalışma durumu, Bulgaristan’a gidiş amacı ve konaklama koşulları gibi değişkenlere bağlı olarak Bulgar vizesi başvuru evrakları değişiklik gösterebilmektedir. Başvuru sahibinin özel durumlarına göre Bulgaristan C vizesi için gerekli belgeler hazırlandıktan sonra, vize başvurusunda bulunmak mümkündür.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Vize Takip İşlemleri Tekirdağ’dan Nasıl Yapılabilir?

Bulgaristan vize takip işlemleri Tekirdağ’dan, C tipi (kısa süreli) vizeler için aracı kurum VFS Global üzerinden yapılabilmektedir. Vize başvuru işlemlerini tamamlayan kişiler, VFS Global’in internet sitesi üzerinden, başvuru işlemleri sırasında verilen makbuzda yer alan referans numarası ve başvuru sahibinin soyadı bilgileri ile birlikte vize takip işlemlerini gerçekleştirebilir.

D tipi (uzun süreli) Bulgaristan vize başvuruları için, online takip seçeneği bulunmamaktadır. Aracı kurum VFS Global tarafından Bulgaristan Konsolosluğu Tekirdağ vize takip durumu ile ilgili, hem D tipi hem de C tipi vizeler için, vize değerlendirme sürecinin sonuçlanmasının ardından başvuru sahiplerine e- posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.

Tekirdağ Dışındaki Bulgaristan Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Tekirdağ dışındaki Bulgaristan vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • İstanbul Bulgaristan vize başvuru merkezi
 • Ankara Bulgaristan vize başvuru merkezi
 • Bursa Bulgaristan vize başvuru merkezi
 • Edirne Bulgaristan vizesi
Paylaş: