VFS Global Bulgaristan

VFS Global Bulgaristan Vizesi Başvuru ve Takip İşlemleri

VFS Global Bulgaristan vize işlemleri için akredite çalışan vize başvuru merkezidir. Bulgaristan vize başvurularında başvuru onayı dış temsilcilik tarafından verilmektedir. VFS Global’in başvuru onayı yetkisi bulunmamaktadır.

VFS Global Türkiye Bulgaristan C tipi vize başvuruları için gerekli belgelerin hazırlanması ve dış temsilciliğe Bulgaristan vize başvurusu yapılması için yetkili başvuru merkezidir.

VFS Global Üzerinden Hangi Vize Türlerine Başvurulabilir?

Bulgaristan VFS Global üzerinden başvuru yapılabilen Bulgaristan kısa süreli vizeler aşağıda listelenmiştir.

 • Bulgaristan Turist Vizesi
 • Bulgaristan Aile veya Arkadaş Ziyareti için Vize
 • Bulgaristan Ticari Vize
 • Bulgaristan Bilimsel Araştırma/Kültür/Spor Etkinlikleri Vizesi
 • Bulgaristan Şoför için Vize
 • Bulgaristan Transit Vize
 • Bulgaristan Tedavi Amaçlı Vize
Vize Ön Başvuru Formu

VFS Global Üzerinden Bulgaristan Eş Vizesi Alınabilir Mi?

VFS Global üzerinden Bulgaristan eş vizesi alınabilmektedir.

VFS Global aracılığıyla alınan Bulgaristan eşten dolayı vize kısa süreli C tipi vizedir. VFS Bulgaristan evlilik vizesi (eş vizesi) ile Bulgaristan da 180 gün içerisinde 90 gün kalınabilmektedir.

VFS Global Üzerinden Bulgaristan D Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

VFS Global üzerinden Bulgaristan D tipi vize başvurusu yapılamamaktadır. Bulgaristan D tipi vize başvuruları ikamet ilinin yetki alanındaki Bulgaristan dış temsilciliklerine yapılmalıdır.

VFS Global Üzerinden Bulgaristan Aile Birleşimi Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

VFS Global üzerinden Bulgaristan aile birleşimi vize başvurusu bu vize türünün D tipi uzun süreli vize kategorisine girmesi sebebiyle yapılamamaktadır. VFS Global yalnızca C tipi kısa süreli vize başvurularını almaktadır.

Bulgaristan VFS Global Aracılığıyla Öğrenci Vizesi Alınabilir Mi?

Bulgaristan VFS Global aracılığıyla öğrenci vizesi bu vizenin D tipi uzun süreli vize olması sebebiyle alınamamaktadır. Öğrenciler için Bulgaristan vize VFS Global’den alınamadığı için, Bulgaristan öğrenci vizesi başvuruları ikamet iline göre yetki alanındaki Bulgaristan dış temsilciliklerine yapılmalıdır.

VFS Bulgaristan Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

VFS Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Bulgaristan vize başvuru formu: Bulgar vize başvuru formunun başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.
 • Pasaport: Geçerli ve en az 2 sayfası boş olan pasaport gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: 6 aydan eski olmamak şartıyla 35 mm genişlikte ve 45 mm yükseklikte 1 adet fotoğraf olmalıdır.
 • Banka hesabı dökümü: Son üç aylık hesap hareketlerini ve seyahat boyunca masrafların nasıl karşılanacağını gösteren banka hesap dökümü başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Bulgaristan seyahat sağlık sigortası: Sağlık sigortası seyahat süresini kapsamalı ve 30.000 Euro teminatlı olmalıdır.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: Aile bağlarını ve ikamet adresini göstermelidir. İkamet adresini göstermiyorsa kişi ayrıca ikamet belgesini sunmalıdır.
 • Vize harç bedelinin orijinal dekontu: Garanti Bank’a Konsolosluk adına yatırılmış vize harç bedelinin dekontunun orijinal kopyası olmalıdır.
 • Otel rezervasyonu onayı: Bulgaristan’da kalınacak günleri belirtmelidir. Başvuru sahibinin ismini ve otel bilgilerini içermelidir.
 • Ulaşım aracına ilişkin belgeler: Uçak rezervasyonu gibi kullanılacak ulaşım aracını kanıtlar nitelikte belgeler sunulmalıdır.

VFS Bulgaristan vize evrakları başvuru yapılacak vize türüne, başvuru sahibinin çalışma durumuna, başvuru yapılan şehre ve Bulgaristan’da konaklama tercihine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

VFS Global Bulgaristan Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

VFS Global Bulgaristan başvuru formu https://www.vfsglobal.com/one-pager/bulgaria/turkey/turkish/pdf/visa-application-form-sep-2021.pdf sitesinden online olarak doldurulmaktadır. Bulgaristan başvuru formu kimlik bilgileri, irtibat bilgileri, gerekli belgeler ve seyahat ile ilgili bilgiler ile doldurulmalı, daha sonra masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmelidir. Bulgaristan vize başvuru formunda bilgiler gerçeğe uygun şekilde ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

VFS Global Vekaletname Formu Örneği Bulgaristan için Nasıl Doldurulur?

VFS Global vekaletname formu örneği Bulgaristan vize başvuru sahibinin kimlik bilgileri ve vekaletin verildiği kişinin kimlik bilgileri ile doldurulup imzalanmalıdır. Vekaletname ile birlikte vekalet verilen kişiye başvuru sahibi adına Bulgaristan vizesi başvurusunda bulunabilme, başvuru formunu imzalayabilme, ilave ve değişiklikler yapabilme hakkı verilmektedir.

VFS Global Bulgaristan Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

VFS Global Bulgaristan vize randevu işlemleri online olarak yapılabilmektedir. Başvuru sahibi VFS Global Bulgaristan randevu oluşturmadan önce başvuru formunu doldurmuş olmalıdır. Başvurunun aile başvurusu olması durumunda ailenin her bireyi için ayrı başvuru formu doldurularak her birey için ayrı randevu alınması gerekmektedir. T.C. kimlik numarası ile online olarak giriş yapılarak VFS Bulgaristan randevu alma, randevu iptali ya da randevu zaman değişikliği yapılabilmektedir. Giriş yaptıktan sonra gelen bölümden randevu yeri ve vize kategorisi seçilerek, başvuru sahibi eklenmelidir. Eğer başka aile üyeleri için başvuru yapılacaksa aynı bölümden kişilerin bilgileri girilerek başvuru sahibi eklenmelidir. Ardından uygun tarihler seçilerek Bulgaristan vize randevusu alınabilmektedir.

VFS Global Bulgaristan Randevu İptali Nasıl Yapılır?

VFS Global Bulgaristan randevu iptali ya da değişikliği daha önce açılan hesap ile giriş yapıldıktan sonra yapılabilmektedir.

VFS Global Bulgaristan Vize Ücreti Ne Kadardır?

VFS Global Bulgaristan vize ücreti 80 eurodur. Vize harcı ikamet ilinin bağlı olduğu Bulgaristan dış temsilciliğinin banka hesabına yatırılmalı ve alınan dekont ile VFS ofislerine Bulgaristan vizesi için başvuruda bulunulmalıdır. VFS Bulgaristan vize ücreti KDV dahil 25 eurodur.

Bulgaristan Vize Başvurusu VFS Global VIP Hizmetleri Nedir?

Bulgaristan vize başvurusu VFS Global VIP hizmetleri; kişiselleştirilmiş vize başvuru hizmeti, erken saat başvurusu hizmeti, kişinin başvurusunu istediği yerden yapabildiği kapıda vize hizmeti, kişinin biyometriden muaf olması durumunda başvurunun evden alınması, başvuruyu destekleyecek yüksek kaliteli fotoğraf hizmeti ve fotokopi hizmetini kapsamaktadır.

VFS Global Bulgaristan Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global Bulgaristan vize takip ve sorgulama işlemi başvuru kaydı sonrasında başvuru sahibine verilen pasaport teslim fişi üzerindeki pasaport ve barkod numarası kullanılarak yapılmaktadır. VFS Bulgaristan başvuru takip ve sorgulama için internet üzerinden pasaport ve barkod numarasının girilmesi yeterlidir.

VFS Global Bulgaristan Vize İşlemleri Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

VFS Global Bulgaristan vize işlemleri 8-15 gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Bulgaristan Vizesi Aracı Firmaları Hangileridir?

Bulgaristan vizesi aracı firmaları VFS Global Bulgaristan vize Türkiye başvuru merkezleridir.

VFS Global’in yanı sıra vizem.net de Bulgaristan vize aracı kurumu olarak çalışan akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bulgaristan Vizesi İdata Üzerinden Alınabilir Mi?

Bulgaristan vizesi İdata üzerinden alınamamaktadır. İdata Bulgaristan vizesi için yetkili başvuru merkezi değildir.

VFS Global Bulgaristan İletişim Numarası Nedir?

VFS Global Bulgaristan iletişim numarası 0212 373 5829 şeklindedir. İkamet iline en yakın vize başvuru ofisinden randevu ve bilgi almak için VFS Global Bulgaristan telefon numarasından iletişim sağlanabilmektedir.

Bulgaristan VFS Başvuru Merkezleri Hangi İllerde Bulunur?

Bulgaristan VFS başvuru merkezlerinin bulunduğu iller aşağıda listelenmiştir.

 • Ankara
 • Bursa
 • Edirne
 • Gaziantep
 • İstanbul
 • İzmir

VFS Global Bulgaristan Ankara Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Bulgaristan Ankara vize başvuru merkezi İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A Çankaya/Ankara adresindedir. Çalışma saatleri hafta içi 08.30-17.00, pasaport teslim saatleri ise hafta içi 13.00-17.00 arasıdır. VFS Bulgaristan telefon yolu ile 0212 373 5810 numarasından, mail yolu ile info.bltr@vfshelpline.com adresinden ulaşılabilmektedir. Bulgaristan vizesi Ankara İdata aracılığıyla alınamamaktadır.

VFS Global İstanbul Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global İstanbul Bulgaristan vize başvuru merkezi iletişim için 0212 373 5810 numarasından ve info.bltr@vfshelpline.com adresinden ulaşılabilmektedir. VFS Global Harbiye Bulgaristan vize başvuru merkezi Hacıahmet Mh. Kurtuluş Deresi Cd. No: 29 (Elysium Soul) Beyoğlu-İstanbul adresindedir. VFS İstanbul çalışma saatleri hafta içi 08.30-17.00 arası, pasaport teslimi saatleri ise hafta içi 15.00-17.00 arasıdır.

VFS Global Bulgaristan Altunizade başvuru merkezi geçici olarak hizmet verememektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

VFS Global İzmir Bulgaristan Vizesi Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global İzmir Bulgaristan vizesi başvuru merkezi Akdeniz Mah. Akdeniz Cd. Reyent İş Hanı No 1/C Pasaport/İzmir adresindedir. İzmir VFS Global Bulgaristan başvuru merkeziyle 0212 373 5810 numarası ile ve info.bltr@vfshelpline.com adresi ile iletişime geçilebilmektedir. VFS Global İzmir çalışma saatleri hafta içi her gün 08.30-17.00 arası, pasaport teslim saatleri ise hafta içi 13.00-17.00 arasındadır.

VFS Global Bulgaristan Edirne Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Bulgaristan Edirne başvuru merkezi ile iletişime 0212 373 5810 numarasından ve info.bltr@vfshelpline.com adresinden geçilebilmektedir. Edirne VFS Global çalışma saatleri hafta içi 08.30-17.00 arası ve pasaport teslim saatleri ise hafta içi her gün 13.00-17.00 arasıdır. Bulgaristan için VFS Global Edirne başvuru merkezi 1.Murat Mah. Talatpaşa Cad. No: 80 1. kat, Edirne - Merkez adresindedir.

VFS Global Bursa Bulgaristan Vize Başvuruları Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Bursa Bulgaristan vize başvuruları merkezi Kükürtlü Mh. Kükürtlü Cd. Sedef Apt. No:3 Osmangazi/Bursa adresindedir. Bursa VFS Global vize başvuru merkezine 0212 373 5810 numarasından ve info.bltr@vfshelpline.com mail adresinden ulaşılabilmektedir. Bursa VFS Global ofisi çalışma saatleri pazartesiden cumaya 08.30-17.00, pasaport teslimi saatleri ise aynı günlerde 13.00-17.00 arasıdır.

VFS Global Bulgaristan Çalışma Saatleri Nedir?

VFS Global Bulgaristan çalışma saatleri hafta içi 08.30-12.00 ve 13.00-17.00 arasındadır.

VFS Bulgaristan Tatil Günleri Nedir?

VFS Bulgaristan tatil günleri Türkiye’deki resmi tatil günleri dışında 3 Mart Bulgaristan Kurtuluş Günü, 6 Mayıs Aziz George Günü, 24 Mayıs Aziz Cyril ve Aziz Methodius Günü, 6 Eylül Bulgaristan Birleşme Günü, 22 Eylül Bulgaristan Bağımsızlık Günü ve 24 Aralık Noel tatilinden oluşmaktadır.

Bulgaristan Vatandaşlığı için VFS Global Üzerinden Başvuru Yapılabilir Mi?

Bulgaristan vatandaşlığı için VFS Global üzerinden başvuru yapılamamaktadır. Bulgaristan vatandaşlığı başvuruları Bulgaristan Konsoloslukları ve Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapılmaktadır.

VFS Global Bulgaristan C Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

VFS Global Bulgaristan C vize başvuruları için hazırlanan belgeler Bulgaristan VFS Global tarafından konsolosluğa iletilmesinden sonra, başvuru yapılan ilin yetkili olduğu konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak 8 ila 15 gün içinde tamamlanmaktadır.

Paylaş: