Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda Vize Başvuru Formu Nedir, Nasıl Doldurulur?

Hollanda vize başvuru formu, Hollanda için yapılacak olan vize başvuru işlemlerinde ibraz edilmesi gereken belgelerden biridir. Hollanda vize formu doldurma işlemi online olarak yapılmaktadır. Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulan vize başvuru formu, olumlu bir Hollanda vize başvuru sonucu almak için son derece önem taşımaktadır. Talep edildiği biçimde doldurulmamış olan bir vize başvuru formu Hollanda vizesinin reddedilme olasılığını arttırmaktadır.

Akredite acente Vizem.net tarafından sunulan danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Hollanda vize başvurularında vize başvuru formu doldurma işlemi uzman Vizem.net danışmanları tarafından başvuru sahibinin bilgileri ve seyahat planı göz önünde bulundurularak yapılmaktadır.

Ön bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hollanda Online Başvuru Formu Hangi Adres Üzerinden Doldurulur?

Hollanda online başvuru formu https://consular.mfaservices.nl/schengen-visa/short-stay internet adresi üzerinden doldurulur. Hollanda vize başvuru formu doldurma işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle başvuru sahibine ait mail adresi, şifre, ülke kodu ve telefon numarası gibi bilgilerin girilmesi ile bir kullanıcı hesabı oluşturulması gerekir. İlgili internet sitesi üzerinden kullanıcı hesabı ile giriş yapıldıktan sonra Hollanda online başvuru formu doldurma işlemleri tamamlanabilmektedir.

Hollanda online başvuru formu doldurma sistemine giriş ekranı aşağıda verilmiştir.

Hollanda Online Başvuru Formu Hangi Adres Üzerinden Doldurulur?
Hollanda Online Başvuru Formu Hangi Adres Üzerinden Doldurulur?

Hollanda Vize Formu Doldurma İşlemi Ücretli Midir?

Hayır, Hollanda vize formu doldurma işlemi ücretli değildir.

Hollanda Vizesi Başvuru Formunda İstenen Bilgiler Nelerdir?

Hollanda vizesi başvuru formunda; başvuru sahibinin kişisel bilgileri, çalışma ve meslek durumu bilgileri, ikametgah bilgileri, başvuruda bulunulan vize türü, seyahat planı, seyahat tarihleri, ulaşım ve konaklama rezervasyonlarına ilişkin bilgiler, finansal yeterlilik durumu bilgileri, pasaport bilgileri, seyahat amacı ve sponsor bilgileri gibi bilgilerin başvuru sahibi tarafından doldurulması istenmektedir.

Online Hollanda Vize Başvuru Formu Doldurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hollanda online vize başvuru formu doldurma işlemlerinde kişilere yalnızca başvuruda bulundukları vize türüne uygun sorular yönetilmektedir.

Herhangi bir veri kaybının önüne geçmek için kişilerin doldurmaya başladıkları Hollanda vize başvuru formu taslak olarak online sistem üzerine kaydedilmektedir. Online başvuru sisteminde yer alan “My Drafts” bölümü üzerinden henüz ibraz edilmemiş başvuru formları üzerinde değişiklik yapılabilir veya form silinebilir. Hollanda vize başvuru formu doldurma işlemini tamamlamış olan kişilerin, tamamlanmış formlarını “My Drafts” bölümünden “My Application Forms” bölümüne taşımaları gerekir. “My Application Forms” bölümünde yer alan doldurulmuş Hollanda vize başvuru formları için indirme, yazdırma, çoğaltma ve kaldırma gibi işlemler gerçekleştirilebilir.

Hollanda Vize Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulur?

Hollanda vize başvuru formu; İngilizce, İspanyolca, Fransızca ya da Felemenkçe dillerinden birinde doldurulur.

Hollanda Vize Formuna Fotoğraf Eklenmeli Midir?

Hayır, Hollanda vize formuna fotoğraf eklenmesine gerek bulunmamaktadır, ancak başvuru sahibine ait biyometrik fotoğrafların vize başvuru işlemleri için ibraz edilmesi gerekir.

Hollanda vize başvuru işlemleri için başvuru sahibine ait, son 6 ay içerisinde biyometrik standartlara uygun olarak çekilmiş, hasarsız, renkli, rötuşsuz, kişinin yüzünün net bir biçimde kameraya baktığı ve doğal bir ifadeye sahip olduğu 2 adet fotoğrafın ibraz edilmesi gerekir. Hollanda vize başvuru dosyası içerisinde sunulan biyometrik fotoğrafın Hollanda vize fotoğraf ölçüsü olan 35 mm genişlik ve 45 mm uzunluk ölçülerine uygun olması gerekir.

Hollanda vize başvuru işlemleri için sunulmaya uygun bir fotoğraf örneği aşağıda verilmiştir.

Hollanda Vize Formuna Fotoğraf Eklenmeli Midir?
Hollanda Vize Formuna Fotoğraf Eklenmeli Midir?

Hollanda Başvuru Formu Doldurma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Hollanda başvuru formu doldurma işlemi genellikle 30 dakika sürmektedir. Başvuru formunun üzerinde 30 dakika boyunca herhangi bir değişiklik yapılmadığı durumlarda güvenlik önlemleri kapsamında kullanıcı hesabından otomatik olarak çıkış yapılır.

Vize başvuru formu doldurma sisteminin otomatik olarak kapandığı durumlarda, yarım kalmış olan formlar “My Drafts” bölümünden bulunabilir ve doldurma işlemi bu bölüm üzerinden tamamlanabilir.

Doldurulmuş Hollanda Vize Başvuru Formunun Çıktısı Alınmalı Mıdır?

Doldurulmuş Hollanda vize başvuru formunun çıktısı alınmalıdır. Hollanda vize başvuru formu pdf olarak çıktısı alındıktan sonra gerekli diğer belgeler ile birlikte vize başvuru işlemleri için ibraz edilmelidir. Doldurma işlemlerinde herhangi bir yanlışlıktan kaçınmak için belgenin çıktısını almadan önce Hollanda vize başvuru formu doldurulmuş örneğinin incelenmesi tavsiye edilmektedir.

Hollanda Vize Formu Nereye Teslim Edilir?

Hollanda vize formunun teslim edilmesi gereken yer, kişinin vize başvurusunu nereye yaptığına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Kısa süreli C tipi vize başvuru işlemlerini Hollanda VFS Global gibi aracı kurumlar üzerinden gerçekleştiren kişilerin; VFS Global Hollanda vize başvuru formu veya Hollanda Schengen vize başvuru formu belgelerini aracı kurumunun başvuru merkezine ya da akredite acentelere teslim etmeleri gerekir.

Uzun süreli D tipi Hollanda vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, eksiksiz bir biçimde doldurulmuş olan Hollanda Konsolosluğu vize başvuru formu belgelerini ikamet ettikleri il için uygun olan Hollanda Konsolosluğu kurumunun vize birimine ibraz etmeleri gerekir.

Hollanda Vizesi Başvuru Formu Doldurma Hizmeti Nereden Alınır?

Hollanda vizesi başvuru formu doldurma hizmeti, akredite danışmanlık şirketi Vizem.net üzerinden alınır.

Akredite acente Vizem.net tarafından sunulan Hollanda vize danışmanlık hizmet paketi kapsamında form doldurma işlemi, uzman danışmanlar tarafından başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri göz önünde bulundurularak yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: