Hollanda Vize Ücreti

2023 Yılında Hollanda Vize Ücreti ve Başvuru Masrafları

Hollanda vize başvuru ücreti, Hollanda için yapılacak vize başvuru işlemlerinin tamamlanması için ödenmesi gereken bedeldir. Hollanda vize fiyatları, vize başvuru sahibinin yaşına ve başvuruda bulunulan vize türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Hollanda'nın bir Schengen ülkesi olması nedeniyle 90 günden kısa süreli Hollanda seyahatlerinde kişilerin Schengen vizesi başvurusunda bulunmaları gerekir. Hollanda Schengen vize ücreti olarak başvuru sahiplerinin Schengen bölgesine üye devletlerin ortak kararı olarak belirlenen başvuru ücretini ödemeleri gerekir.

Uzun süreli D tipi Hollanda vize başvurusunda bulunacak kişilerin; başvuruda bulunulacak vize türüne göre Hollanda Krallığı'nın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için uyguladığı vize ücreti tarifesini dikkate alarak başvuru harcını eksiksiz olarak hazırlamaları gerekir. Hollanda vize başvuru ücreti euro cinsinden belirlenmektedir ve bu nedenle döviz kurundaki değişiklikler vize harcı üzerinde etkili olabilmektedir.

Vizem.net Türkiye'den yapılan Hollanda vize başvurularında vize başvuru harcına ek olarak alınan danışmanlık hizmeti paketi kapsamında online vize başvuru formu doldurma işleminden vize takip işlemine kadar olan tüm süreç için tek çatı altında uzman desteği veren akredite kuruluştur.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Hollanda Vize Harcı Ne Kadardır?

3 Ocak 2022 tarihinde yapılan düzenlemelere göre belirlenen Hollanda vize harcı ücretleri aşağıda yer alan tabloda verilmiştir.

Vize türüÜcretler
Hollanda turist vizesi80 euro
Hollanda aile ziyareti vizesi80 euro
Hollanda iş vizesi80 euro
Hollanda ticari vize80 euro
Hollanda transit vize80 euro
Hollanda kültürel ve sportif etkinlik vizesi80 euro
Hollanda tır/kamyon şoförü vizesi80 euro
Hollanda denizci vizesi80 euro
Hollanda AB eğitim ve staj vizesi80 euro
Hollanda çalışma vizesi285 euro
Hollanda öğrenci vizesi171 euro
Hollanda aile birleşimi vizesi171 euro
Hollanda partner vizesi171 euro
Hollanda Au Pair/değişim programı vizesi285 euro
Hollanda working holiday vizesi57 euro
Hollanda iş arama vizesi171 euro
Hollanda startup vizesi326 euro
Hollanda mevsimlik işçi vizesi171 euro
Hollanda tıbbi tedavi vizesi1.033 euro

Yukarıda yer alan tabloda verilen vize ücretleri, Hollanda vizesi için başvuruda bulunmak isteyen yetişkin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için belirlenmiş ücretlerdir; çocuklar ile farklı ülke vatandaşları için vize ücretleri değişiklik göstermektedir. Güncel olarak yukarıdaki tabloda verilmiş olan ücretler uygulansa da, vize harcının euroya bağlı olarak belirlenmesi nedeniyle kur değerlerinde meydana gelebilecek önemli dalgalanmalar vize harcı üzerinde etkili olabilmektedir. Çocuklar ve farklı ülke vatandaşları için uygulanan vize ücretleri aşağıdaki başlıklarda açıklanacaktır.

Hollanda Schengen Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Hollanda Schengen vizesi ücreti başvuru sahiplerinin yaşına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Schengen vize ücreti Hollanda için; 12 yaş ve üzeri başvuru sahipleri için 80 euro, 6 ile 11 yaş arası başvuru sahipleri için 40 euro olarak belirlenmiştir ve 6 yaşın altındaki başvuru sahipleri için ise ücretsizdir. Hollanda Schengen vizesi türleri arasında; turist vizesi, aile ziyareti vizesi, iş vizesi, ticari vize, transit vize ve denizci vizesi gibi vize türleri bulunmaktadır.

Ulusal Hollanda Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Ulusal Hollanda vize başvuru ücreti; başvuru sahibinin yaşına ve başvurulacak vize türüne göre 57 euro, 171 euro ve 285 euro arasında değişiklik göstermektedir.

Hollanda ulusal vize türleri arasında; startup vizesi, mevsimlik işçi vizesi, tıbbi tedavi vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi, aile birleşimi vizesi ve partner vizesi gibi vize türleri yer almaktadır.

Hollanda D tipi uzun süreli vize başvurusunda bulunacak kişilerin mutlaka başvuracakları vize türüne ve kişisel durumlarına göre uygun olarak Hollanda vize fiyatı ödemesini eksiksiz olarak yapmaları gerekir.

Kimler Hollanda Vize Ücretinden Muaftır?

Hollanda vize ücretinden muaf olan kişiler aşağıda listelenmiştir.

  • 6 yaşın altındaki çocuklar
  • Hollanda’ya öğrenci, eğitimci, eğitim stajyeri ya da lisansüstü öğrenci olarak eğitim temelli amaçlarla seyahat edecek kişiler
  • Hollanda’ya bilimsel araştırma yapmak ya da bilim konulu bir seminer veya konferansa katılmak amacıyla seyahat edecek araştırmacılar
  • Hollanda’ya kar amacı gütmeyen bir kuruluşu temsilen seminer, konferans, spor, kültürel veya eğitim konulu etkinliklerine katılmak için seyahat etmek isteyen 25 yaşının altındaki kişiler

Hollanda Vize Harcı Nereye Ödenir?

Hollanda vize harcı, kısa süreli C tipi vize başvuruları için vize randevusu sırasında Hollanda vize başvuru merkezindeki yetkili memura ödenir. Uzun süreli D tipi Hollanda vize harç bedeli vize başvurusunun yapıldığı konsolosluktaki ilgili vize memuruna randevu sırasında ödenmektedir.

Hollanda Vize Ücreti Nasıl Ödenmelidir?

Vize ücreti Hollanda için kabul edilen ödeme yöntemleri, başvuru işlemlerinin başvuru merkezleri ya da ilgili dış temsilcilikler üzerinden yapılmasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Hollanda Konsolosluğu vize ücreti ödeme işlemleri, Ankara ve İstanbul’da yer alan Hollanda dış temsilciliklerine biyometri işlemleri esnasında aracı kuruma yapılır. VFS Global Hollanda vize ücreti, vize randevusu sırasında yalnızca nakit olarak Türk lirası cinsinden ödenebilmektedir.

2022'de Hollanda Vize Masrafları Ne Kadardır?

2022’de Hollanda vize masrafları, başvuru sahibinin özel durumu ve başvuruda bulunulan vize türü gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Kısa süreli C tipi Hollanda vize başvuruları için ilgili dış temsilcilikler tarafından Türkiye Cumhuriyeti'nde yetkilendirilmiş olan aracı kurum VFS Global’dir. Uzun süreli D tipi Hollanda vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Ankara ve İstanbul'da yer alan Hollanda konsolosluklarına müracaat etmeleri gerekir.

Uzun süreli D tipi Hollanda vize başvurularında dış temsilciliklerin başvuru sahiplerinden herhangi bir işlem ücret talebi olmamaktadır. Aracı kurum üzerinden yapılan Hollanda Schengen vizesi başvurularında ödenmesi gereken VFS Hollanda vize ücreti ile birlikte ek olarak 530 Türk lirası işlem ücreti tahsil edilmektedir. VFS Global vize ücreti Hollanda vize başvuruları için; VIP vize hizmeti, evden vize hizmeti ve erken saat vize hizmeti gibi ek hizmetlerden yararlanıldığı durumlarda bu hizmetlerin ücretleri ile birlikte artabilmektedir.

Hollanda Vizesi için Randevu Alma Ücreti Ne Kadardır?

Hollanda vizesi için herhangi bir randevu alma ücreti yoktur.

Vize başvuru sahiplerinden Hollanda vize randevu işlemleri için ücret teklif eden kişi ve kurumlara itibar etmemeye dikkat edilmesi gerekir.

Hollanda Vize Başvurusu Reddedilirse Vize Ücreti İade Edilir Mi?

Hayır, Hollanda vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez.

Hollanda Vizesi için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Hollanda vizesi için danışmanlık ücreti, başvuruda bulunmak istenen vize türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Güncel Hollanda vize danışmanlık ücretleri; kısa süreli C tipi vize türlerine yapılacak başvurular için 25 euro ile 90 euro ve uzun süreli D tipi vize türlerine yapılacak başvurular için 70 euro ile 160 euro arasında değişir.

Paylaş: