Hollanda Vize Randevusu

Hollanda Vize Randevu Alma, Erteleme ve İptal İşlemleri

Hollanda vize randevusu, Hollanda’ya seyahat etmek için gerekli vize evraklarını tamamlanarak dış temsilciliğe teslim edildiği ve vize ile ilgili diğer gerekli işlemlerin tamamlandığı tarihtir. Vize başvurusunun tamamlanması için Hollanda vize randevusu alınmalıdır.

Vizem.net danışmanlığında yapılacak Hollanda vize randevu alma işlemleri başvuru sahibi adına uzman ülke danışmanları tarafından yapılmaktadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Hollanda Vizesi için Randevu Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Hollanda vizesi için randevu alma işlemleri kısa ve uzun süreli başvurular için değişiklik göstermektedir. Kısa süreli Hollanda vize başvuruları için randevu alma işlemleri aracı kurum resmi internet sitesi üzerinde VFS Global Hollanda randevu sisteminden online olarak yapılmaktadır.

Uzun süreli Hollanda vize başvurularında Hollanda konsolosluğu randevusu için başvurunun yapılacağı ilgili konsolosluğa mail gönderilmelidir.

Hollanda Konsolosluğu Üzerinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hollanda Konsolosluğu üzerinden vize randevu işlemi sadece uzun süreli Hollanda vizesi başvuruları için gerçekleştirilebilir. Uzun süreli Hollanda vizesi başvuruları Ankara'da bulunan Hollanda Büyükelçiliğine ve İstanbul'da bulunan Hollanda Başkonsolosluğuna yapılabilir. Hollanda Konsolosluk randevu alma işlemi ilgili konsolosluğa mail göndererek yapılabilmektedir.

Hollanda vize randevusu Ankara Büyükelçiliğinin ank-ca@minbuza.nl adresine e-posta göndererek alınabilmektedir. Hollanda vize randevusu İstanbul Büyükelçiliğinin e-posta adresi olan ist-ca@minbuza.nl adresine mail atarak alınabilmektedir. Vize için randevu maillerinde IND'den alınan mektubun maile eklenmesi ve mail konusuna “(Vize Türü) Randevu Talebi” yazılması gerekmektedir.

VFS Global Üzerinden Hollanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global üzerinden Hollanda vize randevusu alacak kişilerin kısa süreli bir Hollanda vizesine başvurması gerekmektedir. VFS Hollanda randevu alma işlemi, online olarak aracı kurumunun resmi web sitesinden yapılır. Hollanda vize online başvuru işlemleri için ilk olarak VFS Global web sitesine kayıt olunmalı ve ardından giriş yapılmalıdır.

VFS Global Hollanda randevu alma işlemi için öncelikle yeni rezervasyon başlatılmalıdır. Randevu detayları ekranından vize başvuru merkezi seçilerek kısa dönem vize alt kategorilerinden uygun olan seçilerek ilerlenmelidir. Randevu detaylarının ardından başvuru sahibinin kişisel bilgileri detaylar bölümünde doldurulmalıdır ve diğer adımlar takip edilerek randevu alma işlemi gerçekleştirilmelidir.

VFS Global Hollanda vizesi randevu alma ekran görseli aşağıdadır.

VFS Global Üzerinden Hollanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?
VFS Global Üzerinden Hollanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hollanda Vize Başvuru Randevusu Ne Zaman Alınmalıdır?

Hollanda vize başvuru randevusu en erken planlanan seyahatten 6 ay önce alınabilir. Hollanda vize başvurusu randevu en geç seyahatin tarihlerinden 15 iş günü önce alınmalıdır. Hollanda vize randevu alma başvurusunda bulunmak için önerilen süre seyahatten beş hafta öncesidir.

Hollanda Vizesi Randevu Alma Ücreti Ne Kadardır?

Hollanda vizesi randevu alma işlemi için herhangi bir ücret uygulaması bulunmamaktadır. Hollanda vize randevusu için herhangi bir ücret talebinde bulunan kişi ve kurumlara itibar edilmemelidir.

Hollanda Vize Randevusunun Tarihi Değiştirilebilir Mi?

Hollanda vize randevusunun tarihi değiştirilebilmektedir. Konsolosluktan alınmış Hollanda Konsolosluğu vize randevu sahipleri ilgili konsolosluğu mail yoluyla bilgilendirerek randevularını başka bir güne erteleyebilmektedir.

Vize aracı kurumu olan VFS Global Hollanda online sistemi üzerinden alınan VFS Global randevu Hollanda için değişiklik işlemleri de yine online sistem üzerinden yapılır. Aracı kurumun resmi websitesinde kullanıcı hesabına giriş yapılarak seçilen VFS randevu Hollanda tarihi için değişiklik işlemi yapılmaktadır.

Hollanda Vize Başvuru Randevusu Nasıl İptal Edilir?

Hollanda vize başvuru randevusunu VFS Global üzerinden alan kişiler VFS Hollanda vize randevu işlemini online olarak VFS Global'in websitesinden iptal edilebilmektedir.

Hollanda Konsolosluğu vize randevu alma işlemi yine konsolosluk üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Hollanda Konsolosluğu ya da Hollanda Büyükelçiliği aracılığı ile alınmış vize randevularının ilgili konsolosluğa mail gönderilerek iptal edilmesi mümkündür.

Vizem.net aracılığıyla yapılan Hollanda vizesi başvurularında vize randevusunun iptali için ilgili Vizem.net danışmanının mail gönderilerek ya da telefonla aranarak bilgilendirilmesi yeterlidir.

Hollanda Vize Randevusuna Geç Kalınırsa Ne Olur?

Hollanda vize randevusuna geç kalınırsa, gecikilen sürenin 15 dakikayı aşması durumunda randevu iptal edilmektedir.

Hollanda Vize Randevusuna Gidilmezse Ne Olur?

Hollanda vize randevusuna gidilmezse randevu iptal edilmektedir.

Randevuya gidilmemesi sebebiyle vize randevusu iptal olan kişilerin Hollanda vize başvurusu için tekrar randevu almaları gerekmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: