Hollanda Davetiye Vizesi

Hollanda Davetiye Vizesi Nedir, 2023'te Nasıl Alınır?

Hollanda davetiye vizesi almak isteyen kişilerin Hollanda’ya seyahat edebilmesi için, Hollanda’da ikamet eden birisi tarafından davet edilmesi gerekmektedir.

Vize davet mektubu, ziyaret edilecek Schengen ülkesinde yaşayan ve gidilmek istenen kişiden gelen yazılı bir mektuptur. Vize davet mektubu aracılığı ile ziyaret edilecek kişi, vize başvuru sahibini ülkeye davet ederek ülkede yasa dışı olarak kalmayacağını garanti etmektedir.

Vize davet mektubu, vize başvuru sahibinin belirtilen süre içinde ülkesine dönmemesi durumunda, yetkililerin kişinin yasa dışı olarak kaldığını bilecek ve birlikte kaldığı kişinin iletişim bilgilerine de sahip olarak kişiyi bulabilecek olması sebebiyle vize başvurusunun güçlü bir destekçisidir. Hollanda davetiye örneği içerisinde başvuru sahibinin ziyaret edeceği kişiye dair bilgiler, ziyaret nedeni, seyahat edeceği süre ve konaklama bilgileri yer almalıdır.

Vizem.net, Hollanda’ya davetiye ile gitmek isteyen kişilere vize başvuru işlemlerinde danışmanlık ve takip hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Türkiye'den Hollanda'ya Gitmek için Davetiye Şart Mıdır?

Türkiye'den Hollanda’ya aile, akraba veya arkadaş ziyaretinde bulunacak veya eğitim, sağlık, iş amaçlı seyahat edecek kişiler için kişi veya kurumlardan alınmış davetiye şarttır.

Vize başvuru sahibinin davet mektubunun olması, Hollanda vize başvurusunun onaylanma ihtimalini kesinleştirmemektedir.

Davetiye ile Alınabilecek Hollanda Vize Türleri Hangileridir?

Davetiye ile alınabilecek Hollanda vize türleri aşağıda verilmiştir.

 • Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Hollanda iş vizesi
 • Hollanda öğrenci vizesi
 • Hollanda dil okulu vizesi
 • Hollanda kültürel ve sportif etkinlik vizesi
 • Hollanda AB eğitim ve staj vizesi
 • Hollanda Erasmus vizesi
 • Hollanda tıbbi tedavi vizesi

Davetiye ile Hollanda'ya Nasıl Gidilir?

Davetiye ile Hollanda'ya seyahat etmek için Hollanda'ya gidiş nedenine bağlı olarak Hollanda'daki ilgili kişi veya kurum tarafından yazılan davet mektubunun Türkiye'deki başvuru sahibine gönderilmesi gerekmektedir.

Hollanda'ya seyahat etmek isteyen başvuru sahibinin, davet mektubunu aldıktan sonra, başvuracak olduğu vize türüne göre vize başvuru merkezinden ya da Hollanda konsolosluklarından vize randevusu alıp randevu sırasında davet mektubu ve gerekli diğer evrakların teslimatını gerçekleştirmesi gerekmektedir ve diğer işlemlerle başvurunun tamamlanıp olumlu sonuçlanması durumunda vize başvuru sahibi davetiye ile Hollanda'ya gidebilmektedir.

Hollanda Vize Davet Mektubu Nasıl Gönderilir?

Hollanda vize davet mektubunun, Hollanda'da yanına gidilecek kişi veya ilgili eğitim kurumu, şirket ya da hastane yetkilileri tarafından posta yolu ile Hollanda vizesine başvuracak kişi adına Türkiye'ye gönderilmesi gerekmektedir.

Hollanda Davet Mektubu Kaç Günde Gelir?

Hollanda davet mektubu kargo ile ortalama 7- 15 gün içinde gelmektedir.

Hollanda Davetiye Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Hollanda’yı ziyaret etmek isteyen vize başvuru sahibinin davetiye mektubunun 3 aydan eski olmaması gerekmektedir.

Hollanda Davet Mektubu Örneği Nasıl Olmalıdır?

Hollanda davetiye mektubu, Hollanda’da vatandaş olan veya daimi ikametgahı bulunan kişi tarafından Hollanda dış temsilciliğine hitaben yazılmalıdır.

Hollanda vize davetiyesi, mektubun yazıldığı tarih, konsolosluk adı ve iletişim bilgileri, davet eden kişinin adı ve telefon numarası, adres ve e-posta gibi iletişim bilgilerini içermelidir. Hollanda’yı ziyaret etmek isteyen kişinin vize davetiye mektubu başvuranın adı, pasaport numarası, seyahat amacı, davet eden kişiyle ilişkisi, seyahat tarihleri, seyahat programı ve gerekli ek belgeleri içermelidir. Hollanda vize davetiye örneği fazla detaya girmeden sade bir dil ile yazılmalıdır.

Vize başvuru sahibinin Hollanda seyahati için yeterli maddi kaynakları bulunmuyorsa masrafları karşılayacak sponsora ya da alınan bursa dair bilgilere vize davet mektubunda yer verilmesi gerekmektedir.

Hollanda İş Vizesi Davet Mektubu Nasıl Yazılır?

Hollanda iş vizesi davet mektubu, başvuru sahibinin ziyaret edecek olduğu kişiyle olan iş ilişkisini ve ülkede bulunacağı süre boyunca ne yapacağını belirtmelidir.

Hollanda iş vizesi davetiye mektubunun, Hollanda’da ortak iş yapılan şirket tarafından yazılması ve ilgili konsolosluğa fakslanması gerekmektedir. Davetiye mektubu, Hollanda ticari vize için başvuru yapan kişinin vize onay süresini hızlandırmaktadır.

Vize başvuru sahibinin kendi ülkesindeki işvereni tarafından; çalıştığı pozisyonun, çalıştığı tarihlerin, maaşının ve yaptığı işin ayrıntılarının yazılmış olduğu bir mektubu davet mektubuna eklemesi gerekmektedir.

Hollanda Ticari Vize Davet Mektubu Örneği

Hollanda ticari vize davet mektubu örneği aşağıda verilmiştir.

Hollanda Ticari Vize Davet Mektubu Örneği
Hollanda Ticari Vize Davet Mektubu Örneği

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi için Davet Mektubu Nasıl Yazılır?

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi için davet mektubu Hollanda’ya seyahat etmek isteyen vize başvuru sahiplerinin sıklıkla kullandığı bir yöntemdir.

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi için davet mektubu, başvuru yapan kişinin ailesi veya arkadaşı tarafından yazılmalıdır. Davet mektubu, vize başvurusunda bulunan kişinin, ziyaret edeceği kişinin akrabası veya arkadaşı olduğunu ve belirli bir süre ziyaret edeceğini belirtmelidir.

Vize davet mektubunda destekleyici bir belge olarak, Hollanda aile ziyareti vizesi için başvuruda bulunan kişilerin, ziyaret edecekleri kişiyle olan ilişkisinin kanıtını eklemeli ve Hollanda’da kalacağı süreyi, amacı ve mali durumunu açıkça belirtmelidir.

Hollanda’ya davetiye ile gitmek isteyen başvuru sahipleri Hollanda davetiye mektubu örneğini başvuru sahibinin ziyaret edeceği kişi, ziyaret nedeni, seyahat edeceği süre ve konaklama bilgilerini içerecek şekilde yazmalıdır. Aynı zamanda https://ind.nl/nl/formulieren/1310.pdf linkinden 1310 davet formunu doldurarak davet edilen kişiye ulaştırmalıdır.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi Davet Mektubu Örneği

Hollanda aile ziyareti vizesi davet mektubu örneği aşağıda verilmiştir.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi Davet Mektubu Örneği
Hollanda Aile Ziyareti Vizesi Davet Mektubu Örneği

Davetiye ile Hollanda'ya Gitmek için Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Davetiye ile Hollanda'ya gitmek isteyen başvuru sahiplerinin, kısa süreli vize başvurularının şahsen ya da akredite acenteler aracılığıyla yetkili vize aracı kurumunun vize başvuru merkezine; uzun süreli vize başvurularının ise şahsen Ankara'daki veya İstanbul'daki Hollanda konsolosluklarına yapılması gerekmektedir.

Hollanda'ya Davetiye ile Vize Almak Gerekli Diğer Evraklar Nelerdir?

Hollanda’ya davetiye ile vize almak için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir.

 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde alınmış olması, en az 2 boş sayfa içermesi ve Hollanda’dan ayrılma tarihinden 3 ay sonrasına kadar geçerliliğinin devam etmesi gerekmektedir.
 • Hollanda turist vizesi başvuru formu: Online olarak eksiksiz bir şekilde tamamlanan başvuru formunun çıktısının alınıp imzalanması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: 6 aydan eski olmayan, en az 2 adet biyometrik fotoğraf teslim edilmelidir.
 • Konaklama belgeleri: Otel rezervasyonlarının veya kullanılacak olan diğer konaklama yerlerinin belgelerinin gösterilmesi gerekmektedir.
 • Ulaşım belgeleri: Uçak rezervasyonlarının veya kullanılacak olan diğer ulaşım araçlarının belgelerinin gösterilmesi gerekmektedir.
 • Hollanda seyahat sağlık sigortası: Hollanda’da kalınacak olan süre boyunca geçerli olan sağlık sigortası gösterilmelidir.
 • Mali durum belgeleri: Son 3 ay içerisindeki düzenli maaş gelirlerinin ve para hareketliliğinin belgelendiği banka hesap dökümanı gösterilmelidir.

Yukarıda verilen Hollanda’ya davetiye ile vize almak için gerekli evraklar tüm Hollanda vize başvurularında istenen standart vize belgeleridir ve gerekli vize evrakları başvurulacak vizenin türüne, başvuru sahibinin yaşına ve çalışma durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize başvurusu için gerekli evrakların birer kopyası orijinali ile birlikte sunulmalıdır.

Hollanda Davetiye Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

Hollanda davetiye vizesi için randevu alma işlemi kısa süreli Hollanda vize başvurularında VFS Global Hollanda randevusu için resmi internet sitesinden online olarak; uzun süreli Hollanda vize başvuruları için ise Hollanda konsolosluğuna randevu için mail gönderilerek yapılabilmektedir.

Hollanda Misafir Davetiyesi ile Vize Almak Daha Mı Kolaydır?

Hollanda'ya misafir davetiyesi ile vize başvurusunda bulunmak, vize alma sürecini kolaylaştırmaktadır.

Vize almak isteyen başvuru sahipleri için sadece davet mektubu yeterli değildir. Misafir davetiyesi ile Hollanda için vize almak isteyen başvuru sahiplerinin diğer vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlaması ve vize şartlarını sağlaması gerekmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: