Hollanda Karayip Vizesi

Hollanda Karayip (Aruba, Curaçao, St. Maarten) Vizesi Başvuru Süreci 2023

Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi 90 gün veya daha az süreyle Hollanda Krallığında bulunan ülkeleri ziyaret etmek isteyen yabancı ülke vatandaşlarına verilen vize türüdür.

Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi ile azami süre 90 gün olmak kaydıyla Hollanda, Aruba adası, Curaçao ve St. Maarten ülkeleri ile Hollanda Krallığı’nın Karayipler kısmında bulunan Aruba adası, Curaçao, St. Maarten, Bonaire, Saba ve St Eustatius adalarını ziyaret etmek mümkündür. Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi kısa süreli (C Tipi) Hollanda vizesi kategorisindedir.

Hollanda Karayip Adaları Vizesine Kimler Başvurmalıdır?

Hollanda kısa dönemli Karayip vizesine, 90 günden az süre dahilinde Hollanda Krallığı`na ve Hollanda’ya bağlı denizaşırı ülkelere ziyaret düzenlemek isteyen kişiler başvurmalıdır.

Hollanda Aruba, Curaçao ve St. Maarten Vizesine Başvurmak için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda Aruba, Curaçao, St. Maarten vizesine başvurmak için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvuru formu: Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvuru formu (https://consular.mfaservices.nl/caribbean-visa/short-stay) eksiksiz bir biçimde doldurulmalıdır.
 • Pasaport ya da seyahat belgesi: Pasaportun geçerlilik süresi, talep edilen Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi süresinin bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerli olmalıdır. Pasaportta en az iki adet karşılıklı boş vize sayfası bulunması gerekmektedir.
 • Hollanda vize fotoğrafı: Hollanda kısa dönemli Karayip vizesine başvuran kimsenin güncel biyometrik fotoğrafı istenmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: En az 15.000 USD tutarında olması gerekmektedir. Hollanda kısa dönemli Karayip vizesine başvuran kimse sigorta şirketinden temin edeceği kendi adına düzenlenmiş resmi belgeyi almalıdır. Seyahat sağlık sigortası Karayip Hollandası’nın her yerinde kalınacak süre boyunca geçerli olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası hastane bakımı, acil servis ve ölmesi durumunda ziyaretçinin kendi ülkesine gönderilmesi hizmetlerini içermelidir.
 • Doğum belgesi ve vasi kimlik bilgileri: Eğer Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvurusu 18 yaşından küçük bir çocuk için yapılıyorsa çocuğun doğum belgesi ve çocuğun ebeveyni veya vasisine dair kimlik bilgileri getirilmelidir.
 • Ulaşım bilgileri: Yolculuk planı açıkça izah edilmeli, uçak bileti rezervasyonu gösterilmelidir. Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi onaylanmadan bilet alınmaması tavsiye edilmektedir.
 • Finansal yeterlilik belgeleri: Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi kapsamında ziyaret esnasında oluşacak giderleri karşılamaya yetecek sermayeye sahip olunması beklenmektedir.
  Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi alabilmek için günlük ortalama 150 USD ile 200 USD arasında maddi kaynağa sahip olunmalıdır. Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvuru sahibinin beklenen mali sermayeye sahip olduğunu belgelemesi için son 3 aya ait güncel bankadan dijital ya da basılı olmak üzere başvuranın adı ve adresinin yer aldığı hesap özetleri temin edilmelidir.
 • Finansal garantör beyanı: Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi için istenilen mali sermaye belgelenemiyorsa ziyaret edilmesi planlanan arkadaş veya aile üyesinin garantör olarak beyanda bulunması gerekmektedir. Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi kapsamında ziyaret edilmesi planlanan ilgili kişiler finansal garantör beyanını gösterebilmek için bölgedeki yetkili mercilere başvurmalıdır. Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi finansal garantörlük kapsamında hazırlanması gereken belgeler aşağıda verilmiştir.
  • Tasdikli garantör beyanı
  • En güncel 3 bankadan hesap özeti
  • En güncel 3 maaş bordrosu
  • İşveren beyanı ya da iş sözleşmesi
  • Pasaport ya da kimlik kartının fotokopisi
 • Ziyaret amacına ilişkin beyan: Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvurusu gerçekleştirirken sunulması gereken belgelerden biri de ziyaret amacına ilişkin ilave bilgidir.
  • Aile veya arkadaş ziyareti yapacak olanlar, ziyaretçinin ilgili kişi ile kalacağına dair garantörün beyanı, mektubu ya da mailini sunmalıdır.
  • Turist olarak ziyaret yapmayı planlayanlar, iletişim bilgilerinin ve rezervasyon numarasının yer aldığı konaklama rezervasyonuna ilişkin bilgilerin bir kopyasını sunmalıdır ya da turla gezilecekse bunun bilgisi belgelenmelidir.
  • İş insanları, iş yapacakları şirketten gelen davetiyeyi ve işverenden alınan mektubu sunmalıdır. Her iki mektup da iş insanının iş tanımını ve iş insanının ziyaret amacını içermelidir. Bu iki mektuptan en az bir tanesi de iş insanının nerede kalacağını ve giderlerin kim tarafından karşılanacağını içermelidir.

Hollanda Karayipleri Vizesi için Fotoğraf Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Hollanda Karayipleri vizesi için fotoğraf özellikleri aşağıda verilmiştir.

 • Fotoğraf 35 mm genişliğinde ve 45 mm uzunluğunda olmalıdır.
 • Fotoğraf hasar görmemiş ve bilgisayar ortamında editlenmemiş olmalıdır.
 • Yeterli kontrast ve detaya sahip olmalı, yüksek kaliteli pürüzsüz fotoğraf kağıdına basılmalıdır.
 • Fotoğrafta gölge bulunmamalıdır.
 • Omuzlar ve baş dik durmalı, fotoğraf çerçevesi ortalanmalıdır.
 • Fotoğrafın arka planı açık gri, açık mavi veya beyaz olmalıdır.
 • Fotoğrafta gözlük mevcut ise gözlük camları gözün görünmesini engellememelidir, yüze gölge düşürmemelidir.
 • Gözler ve yüz bütünüyle görünebilir olmalıdır. Saçlar gözleri veya yüzü kapatmamalıdır.
 • Yüz ifadesi nötr olmalı ve ağzın kapalı olmasına dikkat edilmelidir, ayrıca doğrudan kameraya bakılmalıdır.
 • Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvuru sahibi dini veya inancı gereği başını kapatmayı tercih edebilir bu durumda yüz ve gözler bütünüyle görünebilir olmalıdır.
 • Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvuru sahibi 6 yaş altı bir çocuk ise fotoğraf çekimi esnasında çerçeveye girecek görünür herhangi bir destek olmamalıdır.

Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi için fotoğraf özelliklerinin karşılanmaması durumunda Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvurusu reddedilebilmektedir.

Hollanda Karayip Adaları Vizesine Nasıl Başvurulur?

Hollanda Karayip adaları vize başvurusu için takip edilmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir.

 1. Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi için gerekli evraklar ve belgeler öğrenilir.
 2. Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi için gerekli evraklar ve belgeler hem orijinali hem fotokopisi olmak üzere hazırlanır.
 3. Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi için online başvuru formu doldurulur, çıktısı alınır.
 4. Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi için gerekli olan belgelerin mutlaka Flemenkçe, İngilizce, Fransızca veya İspanyolcaya tercüme edilmiş olması gerekmektedir.
 5. VFS Global Hollanda Vize Başvuru Merkezine gitmeden önce online randevu sistemi üzerinden randevu oluşturulur.
 6. Randevu gününde hazırlanmış olan evraklar VFS Global Hollanda Vize Başvuru Merkezi yetkililerine teslim edilir.
 7. Evrak teslimi ardından Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi için gerekli harç ücreti ödenir.
 8. Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvuru sonucu beklenir.

Hollanda Kısa Dönemli Karayip Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvuru ücreti 2021 yılı için aşağıda verilmiştir.

İşlem TürüÜcret
Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi ilk başvuru ücreti80 EUR
Hollanda kısa dönemli Karayip vizes vizesi 6 yaş altı ilk başvuru ücretiÜcretsiz
Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi ilk başvuru ücreti (6-11 yaş)40 EUR
Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi uzatma başvurusu30 EUR

Hollanda Kısa Dönemli Karayip Vizesi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvurusu için seyahat etme kararından en erken 3 ay önce başvuru yapılmalıdır.

Hollanda Kısa Dönemli Karayip Vizesi Başvuru Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvurusu reddedilmişse başvuru sahibine kararı açıklayan resmi bir ret belgesi gönderilmektedir. Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi ret mektubunda ret sonucuna itiraz dilekçesinin gönderileceği adres de mevcuttur.

Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi ret mektubunun alındığı tarihten itibaren, Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi ret sonucuna itiraz etmek için 4 haftalık süre tanınmaktadır.

Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvurusu onaylandığında dahi başvuru sahibi vizenin başlangıç tarihi ya da vize geçerlilik süresi gibi memnun olmadığı kararlar konusunda itiraz etme hakkına sahiptir.

Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvurusunda bulunan kimse başka birini kendi adına Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi ret sonucuna itiraz etmek için yetkilendirebilmektedir.

Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi ret sonucuna itiraz dilekçesi Flemenkçe, Fransızca, Almanca veya İngilizce olarak yazılmalıdır.

Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvurusunda bulunan kimsenin garantörü olan aile üyesi veya arkadaşı başvuru sahibi adına itiraz edebilmektedir.

Hollanda kısa dönemli Karayip vizesi başvurusunun reddedilmesi durumunda başvuru ücreti başvuru sahibine geri ödenmemektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: