Hollanda Turuncu Halı Vizesi

Hollanda Turuncu Halı Vizesi Başvuru Süreci 2023

Hollanda turuncu halı vizesi, Hollanda'ya ticari sebeplerle seyahat eden şirket sahiplerinin veya çalışanlarının kişisel ya da grup şeklinde yaptığı vize başvurularına kolaylık sağlamak için uygulanan vize türüdür.

Hollanda'ya iş amaçlı seyahat eden kişilere Hollanda ticari vizesi kolaylığı sağlayan turuncu halı vizesi genel olarak Hollanda'da ekonomik çıkarları olan şirketler tarafından kullanılabilir. Hollanda turuncu halı vizesi başvuru sahibine bir yıl geçerliliği olan ilk vize ve beş yıla kadar geçerliliği olan ikinci vize kolaylığı sağlar.

Hollanda turuncu halı vizesi bir çeşit Hollanda ticari vizesi olsa da aralarında farklar bulunmaktadır. Hollanda ticari vizesi için ticari davetiye yazısı alınması gerekirken Hollanda turuncu halı vizesi için davetiyeye gerek yoktur. Seyahat sağlık sigortası, finansal durumu gösteren belgeler ve otel/uçak rezervasyonu Hollanda ticari vize başvurularında gerekli olan belgeler iken Hollanda turuncu halı vizesi için gerekli evraklar listesinde yer almamaktadır.

Vizem.net, Türkiye'den Hollanda turuncu halı vizesine başvuracak iş insanlarının vize başvuru işlemlerinde danışmanlık hizmeti alabilecekleri akredite acentedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Kimler Hollanda Turuncu Halı Vizesi Alabilir?

Hollanda turuncu halı vizesi, Hollanda'da ekonomik çıkarları olan şirketlerin çalışanları içindir. Hollanda turuncu halı vizesi kültürel, bilimsel ve devlet organizasyonları ya da bireysel gezginler için de geçerlidir. Hollanda turuncu halı vize kolaylığı, başvuru sahiplerinin şirketlerin bulunduğu ülkeye göre değişmektedir.

T.C. Vatandaşları Hollanda Turuncu Halı Vizesi Alabilir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hollanda turuncu halı vizesi alabilir çünkü Türkiye’nin Hollanda turuncu halı vize uygulaması bulunmaktadır.

Hollanda Turuncu Halı Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda turuncu halı vizesi başvurusu Ankara ve İstanbul’da bulunan Hollanda konsolosluklarında yapılmaktadır. Hollanda konsolosluklarına yapılan vize başvurusunun uygun bulunup onaylanması halinde biyometri işlemleri başta olmak üzere gereken vize başvuru işlemleri için Hollanda vize başvuru merkezlerine müracaat edilmelidir.

Hollanda turuncu halı vizesi için şirketler Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne ank-orange@minbuza.nl ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na ist-orange@minbuza.nl mail adresi üzerinden başvuru formunu, yetkili çalışanları ve imza listesini doldurarak ve gerekli belgeleri hazırlayarak gönderebilmektedir.

Hollanda Turuncu Halı Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Hollanda turuncu halı vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport : Son 10 yıl içinde alınmış ve minimum 2 boş sayfası olmalıdır. Planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği bulunmalıdır. Son 3 yıllık vizeli sayfaların ve kişisel bilgilerin yer aldığı sayfaların kopyaları eklenmelidir.
 • Hollanda turuncu halı vize başvuru formu : Hollanda vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak imzalanmalıdır. Başvuru sahibi reşit değilse, yasal vasilerin imzalamaları gereklidir.
 • Fotoğraf: Başvuru sahibine ait6 aydan eski olmayan, 34x45 mm ebatlarında renkli, beyaz fonlu 1 adet biyometrik fotoğraf gereklidir.
 • Vize ücreti: Vize ücreti ve vize hizmet bedeli ödenmelidir.0- 12 yaş arası çocuklardan ücret alınmamaktadır.
 • Firma yetkilendirme yazısı: Fiziken yapılmayan başvurularda başvuru sahibi tarafından şahsen doldurularak imzalanmalıdır.
 • Referans mektubu : Seyahatin amacını ve talep edilen vize süresini belirten, şirketin vereceği irtibat kurulacak kişi tarafından imzalanmış orijinal referans mektubu gereklidir.
 • Yabancılar için ikamet belgesi : Türk vatandaşı olmayan başvuru sahipleri için oturma izninin kopyası gereklidir.

Hollanda Turuncu Halı Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hollanda turuncu halı vize için doldurulması gereken İngilizce olarak ulaşılabilecek başvuru formu büyük harfle ve tükenmez kalemle doldurulmalıdır. 35x45 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf başvuru formunun fotoğraf alanına yapıştırılarak imzalanmalıdır.

Hollanda turuncu halı vizesi başvuru formunun ilk sayfası aşağıdaki görselde verilmiştir.

Hollanda Turuncu Halı Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Hollanda Turuncu Halı Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hollanda Turuncu Halı Vize Başvurusu için Fotoğraf Nasıl Olmalıdır?

Hollanda turuncu halı vize başvurusu için gerekli olan biyometrik fotoğrafın özellikleri; kafa ileriye dönük, omuzlar dik olacak şekilde son 6 ayda çekilmiş, renkli, hasarsız, kopya olmayan, bilgisayar ortamında değiştirilmemiş, yüksek kaliteli, arka planı açık gri, açık mavi ve beyaz olmasıdır.

Hollanda turuncu halı vize başvurusu için istenen fotoğraf aşağıdaki görselde gösterilmiştir.

Hollanda Turuncu Halı Vize Başvurusu için Fotoğraf Nasıl Olmalıdır?
Hollanda Turuncu Halı Vize Başvurusu için Fotoğraf Nasıl Olmalıdır?

Hollanda Turuncu Halı Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır?

Hollanda turuncu halı vize başvurusu için randevu, Ankara Büyükelçiliği’ne ank-ca@minbuza.nl adresinden mail atarak; İstanbul Başkonsolosluğu’na ist-ca@minbuza.nl adresi üzerinden mail atarak alınmaktadır.

Hollanda Turuncu Halı Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Hollanda turuncu halı vize başvuru harç bedeli 80 eurodur. Hollanda turuncu halı vize bedelinin randevu gününde nakit olarak TL cinsinden vize memuruna ödenmesi gerekmektedir.

Hollanda Turuncu Halı Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda turuncu halı vizesi başvuru sonuçları genelde 15 gün içinde kesinleşmektedir. Eksik evrakların olması durumunda vize başvuru sonuçları 45 günde açıklanmaktadır.

Hollanda Turuncu Halı Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

Hollanda turuncu halı vizesi için takip işlemi aracı kurumun resmi web sitesi üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleşmektedir fakat çevrimiçi olarak vize sonucuna erişim mümkün değildir. Hollanda turuncu halı vize takip işlemleri, VFS Hollanda vize takip sistemi üzerinden Hollanda vize takip referans numarası ile gerçekleşmektedir.

Hollanda turuncu halı vize başvurusu için VFS Global’e ait takip ekran görseli aşağıda verilmiştir.

Hollanda Turuncu Halı Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?
Hollanda Turuncu Halı Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Hollanda turuncu halı vizesi başvuruları için takip işlemi hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS bilgilendirme servisi ile yapılmaktadır.

Hollanda Turuncu Halı Vizesinin Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Hollanda turuncu halı vizeleri çok girişli olarak en fazla 5 yıl geçerlilik süresi ile verilmektedir.

Hollanda Turuncu Halı Vizesinin Avantajları Nelerdir?

Hollanda turuncu halı vizesinin avantajları aşağıda listelenmiştir.

 • Hollanda ticari vizesine başvurmak için daha az belge gerekmektedir.
 • Hollanda ticari vizesinin sonuçlanma süresi kısadır.
 • Hollanda turuncu halı vizesi çoklu girişler için kullanabilmektedir.
 • Vizenin geçerlilik süresi uzundur.
 • Vize başvurusu için randevu almak gerekli değildir.
 • Vize başvurusu her seferinde şahsen gerçekleşmemektedir.

Hollanda turuncu halı vizesi ve Hollanda ticari vizesi Hollanda vize türleri arasında olup iki vize türü arasında farklar bulunmaktadır. Hollanda ticari vizesi kısa süreli Schengen vize türlerinden biri olup ticari toplantı, iş görüşmesi, fuar, ithalat-ihracat gibi ticari faaliyetler için Hollanda’ya gidecek kişiler başvurmaktadır. Hollanda turuncu halı vizesinde sunulacak evraklar Hollanda ticari vize başvuru belgelerine göre daha azdır.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: