İspanya Vize Fotoğrafı Özellikleri

İspanya Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü ve Özellikleri

İspanya vizesi için istenen vize fotoğrafı belli ölçülere ve özelliklere sahip olan yüz biyometrisinin makineler aracılığıyla tespit edilebildiği fotoğraflardır.

Başvuru yapılacak İspanya vizesi türü fark etmeksizin başvuru sahipleri 2 adet güncel biyometrik fotoğraf sunmak zorundadırlar. İspanya, vize fotoğrafları için belli kriterler belirlemiştir ve biyometrik fotoğraflar da İspanya vizesi için gerekli evraklar arasında yer almaktadır. İspanya vize şartları kapsamında belirlenen kriterlere uymayan vize fotoğrafları ile yapılan vize başvuruları eksik olarak değerlendirilmektedir.

Vizem.net, Türkiye'den yapılan İspanya vize başvurularında vize fotoğrafı ve diğer vize evraklarının uygunluk kontrolünün yapılmasından vize takip işlemlerine kadar olan tüm süreç için kapsamlı danışmanlık hizmeti veren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İspanya için Vize Başvuru Fotoğrafı Hangi Özelliklerde Olmalıdır?

İspanya için Vize Başvuru Fotoğrafı Hangi Özelliklerde Olmalıdır?
İspanya için Vize Başvuru Fotoğrafı Hangi Özelliklerde Olmalıdır?

İspanya için vize başvuru fotoğrafları normal fotoğraf kağıdına renkli baskı şeklinde 35 mm genişliğe ve 45 mm yüksekliğe sahip ve beyaz arka fonlu olmalıdır. İspanya vizesi için fotoğrafı çekilen kişinin yüzü objektife bakmalıdır ve başı düz olmalıdır, ayrıca fotoğrafı çekilen kişi ağzı kapalı olacak şekilde nötr bir yüz ifadesi sergilemelidir.

İspanya Vize Fotoğraf Ebatı Nedir?

İspanya vizesi fotoğraf ölçüsü 35 mm genişliğinde, 45 mm yüksekliğinde olmalıdır ve fotoğraftaki kişinin yüzünün boyutu çenenin altından saçın en tepe noktasına kadar 30 mm ile 36 mm arasında olmalıdır.

İspanya vize fotoğraf ölçüsü için örnek görsel aşağıda verilmiştir.

İspanya Vize Fotoğraf Ebatı Nedir?
İspanya Vize Fotoğraf Ebatı Nedir?

İspanya Vize Başvuru Fotoğrafının Arka Planı

İspanya vize başvuru fotoğrafı beyaz arka planlı olacak şekilde çekilmelidir.

İspanya Vize Fotoğrafında Şapka veya Başörtüsü Kullanımı

İspanya vize fotoğrafında fotoğrafı çekilen kişi şapka takmamalıdır. İspanya vizesi başvuru fotoğrafında sadece dini sebepler ile takılan başörtüsü kabul edilmektedir ve çekilen fotoğraflarda ise alın, çene ve elmacık kemikleri görünür olmalıdır.

İspanya Vize Fotoğrafında Gözlük Kullanımı

İspanya vize fotoğrafı çekilirken gözlük takılmamalıdır ancak bazı durumlarda gözlüğe izin verilebilmektedir. İspanya vize başvurusu için çekilen fotoğrafta gözlük takılması gereken durumlarda gözlük camları renksiz olmalı ve camlarda yansıma olmamalıdır, ayrıca gözlüğün çerçevesi gözleri kapamamalıdır. İspanya vize fotoğrafı çekilirken güneş gözlüğü takılmasına izin verilmemektedir.

İspanya Vizesi için Başvuru Fotoğraf Geçerlilik Süresi

İspanya vizesi için çekilen başvuru fotoğrafı 3 aydan eski olmamalıdır ve başvuru sahibi fotoğrafta güncel haline benzemelidir.

İspanya Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir

İspanya vize başvurusu için 2 adet fotoğraf gerekmektedir.

İspanya Vize Fotoğrafı Başvuru Formuna Mı Eklenir?

Evet, İspanya vize fotoğrafı başvuru formuna eklenmelidir. Zımbalanmamalı veya ataçla iliştirilmemelidir. Yapıştırıcı kullarak forma iliştirilmelidir.

Hem Schengen vizesi İspanya başvurularında hem de İspanya ulusal vize başvurularında vize fotoğrafı İspanya vize başvuru formu biyometrik fotoğraf kısmına eklenmelidir.

İspanya Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Nereye Teslim Edilir?

İspanya vizesi için olan biyometrik fotoğraflar ve gerekli diğer evraklar C tipi İspanya vize başvurularında şahsen ya da akredite acenteler aracılığıyla İspanya vize başvuru merkezine; D tipi İspanya vizesi başvurularında ise şahsen İspanya konsolosluğuna İspanya vize randevusu sırasında teslim edilmelidir.

Son üç sene içerisinde Schengen vizesi almış biri adına İspanya için vize başvurusu yapılıyorsa başvuru sahibinden onun adına başvuru yapılabileceğine dair bir vekalet dilekçesinin alınması gerekmektedir ve ancak bu dilekçe alındıktan sonra İspanya vize başvuru evrak teslim süreci tamamlanmaktadır.

Son 3 sene içinde bir Schengen vizesi almış olan kişiler akredite acente Vizem.net'in danışmanlarına vekalet vermesi ve gerekli vize evraklarını Vizem.net'in merkez ofisine göndermesi ile İspanya Schengen vize başvurularını vize merkezine gitmeden yapabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İspanya Vize Fotoğrafının İstenilen Kriterlere Uymaması Durumunda Ne Olur?

İspanya vize fotoğrafının istenilen kriterlere uymaması durumunda fotoğraflar kabul edilmemektedir. Photoshoplu, flu ya da fazla parlak fotoğraflar İspanya vize başvurusunda kabul edilmemektedir. Standartlara uymayan şekilde gelen İspanya vize fotoğrafları teslim alınmaz ve değiştirilmesi için başvuru sahibi fotoğrafçıya tekrar yönlendirilir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: