Avusturya Vize Başvuru Merkezi

Avusturya Vize Başvuru Merkezi Türkiye

Avusturya Schengen ve ulusal vize başvurularını Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezlerine şahsen ya da akredite acenteler aracılığıyla yapabilmektedir. VFS Global Avusturya vize işlemleri için yetkili tek aracı kurumdur ve Avusturya vize başvurularında VFS Avusturya vize randevusu alınması gerekmektedir.

Vizem.net, Türkiye’nin 81 ilinde ikamet eden kişilere Avusturya vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti sunan akredite danışmanlık şirketidir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Avusturya Vize Başvuru Merkezleri Hangi İllerdedir?

VFS Global Avusturya vize başvuru merkezlerinin bulunduğu iller aşağıda listelenmiştir.

  • Ankara
  • Bodrum
  • Bursa
  • Edirne
  • Gaziantep
  • İstanbul Beyoğlu
  • Trabzon
  • Antalya
  • İzmir

Bursa Avusturya Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Bursa Avusturya vize başvuru merkezi olan VFS Bursa; Kükürtlü Mah., Kükürtlü Cad., Sedef Apt., No:3, Osmangazi adresindedir.

Antalya Avusturya Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Antalya Avusturya vize başvuru merkezi olan VFS Antalya; Yeşilbahçe District Street, No:1480, Ülker Apt., No:42/B, Muratpaşa adresinde bulunmaktadır.

Avusturya Vize Başvuru Merkezi Ankara'da Nerededir?

Avusturya vize başvuru merkezi olan yetkili VFS Ankara ofisi; İşçi Blokları Mah., Muhsin Yazıcıoğlu Cad., No:57, Regnum Sky Tower, 06580, Çankaya adresinde yer almaktadır.

Avusturya Vize Başvuru Merkezi İstanbul'da Nerededir?

Avusturya vize başvuru merkezi VFS Global İstanbul ofisi; Hacıahmet Mah., Kurtuluş Deresi Cad., No:29, Ofton Plaza, Beyoğlu adresinde yer almaktadır.

Avusturya VFS Global Beyoğlu Adresine Nasıl Gidilir?

Avusturya VFS Global İstanbul Beyoğlu vize başvuru merkezi İstanbul Havalimanı’na 40 km uzaklıkta yer almaktadır. İstanbul Havalimanı’ndan VFS Global Beyoğlu ofisine gitmek için havalimanından otobüse binerek Taksim’e gelmek ve daha sonra Taksim’den tekrar otobüse binerek Beyoğlu’nda inmek gerekmektedir.

Kadıköy ile VFS Global Beyoğlu başvuru merkezi arası 20 km’dir ve Kadıköy’den VFS Global Beyoğlu vize başvuru merkezine gitmek için otobüs ve dolmuş kullanmak gerekmektedir.

Avusturya Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Avusturya vize başvuru merkezlerinin çalışma saatleri ise illere göre değişkenlik göstermektedir.

VFS Global vize başvuru merkezleri hafta içi her gün, Edirne’de 08:30-12:00 ile 13:00-15:30, Gaziantep’te 08:30-11:00, Trabzon’da 08:30-12:00 ile 13:00-14:30, Ankara’da 08:30-12:00 ile 13:00-15:30, Antalya’da 08:30-12:00 ile 13:00-14:30, Bursa’da 08:30-12:00 ile 13:00-14:30, İstanbul Beyoğlu’nda 08:30-12:00 ile 13:00-15:00 ve İzmir’de 08:30-12:00 ile 13:00-14:30 arasında hizmet vermektedir.

Avusturya Vize Danışmanlık Hizmeti Hangi İllerden Alınabilir?

Avusturya vize danışmanlık hizmeti Türkiye’de 81 ilde hizmet veren Vizem.net üzerinden alınabilmektedir.

Vizem.net; her türlü Avusturya vize başvurularında, vize uygunluk tespitinden başvuru takip işlemlerine kadar Avusturya vize danışmanlık hizmetleri sunan akredite acentedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Vizem.net Üzerinden Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vizem.net üzerinden Avusturya vize başvurusu gerekli evrakların merkez ofise gönderilmesi ile yapılmaktadır. Başvuru sahibi vize için gerekli evrakları Vizem.net İstanbul ofisine gönderdikten sonra ilgili danışmanlar tarafından evraklar incelenip başvurunun uygunluğu tespit edilmektedir. Başvurunun uygun bulunduğu durumlar için süreç devam ettirilerek başvuru sahibi adına vize randevusu alınmaktadır. Evraklar düzenlendikten sonra randevu tarihinde Vizem.net saha danışmanı başvuru sahibine vize başvuru merkezinde refakat etmektedir.

Avusturya Vize Başvurusu İstanbul

Avusturya vize başvurusu İstanbul’da bulunan Vizem.net merkez ofisinden yapılabilmektedir. Vizem.net’in İstanbul merkez ofisinin adresi Barbaros Mah., Halk Cad., No:8/A, K:2, Palladium Ofis Binası, Ataşehir’dir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından Avusturya vize başvuruları doğrudan İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir; vize almak isteyenlerin aracı kurum veya akredite acenteler üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Avusturya Vize Başvurusu Ankara

Avusturya vize başvurusu Vizem.net’in Ankara’da bulunan ofisine yapılabilmektedir. Ankara Vizem.net ofisinin adresi Muhsin Yazıcıoğlu Cad., Regnum Sky Tower, No: 57/116, Çankaya’dır.

Avusturya Büyükelçiliği Ankara’da bulunmaktaysa da Avusturya Büyükelçiliği vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir.

Avusturya Vize Başvurusu İzmir

Avusturya vize başvurusu için Vizem.net’in İzmir ilinde ofisi bulunmamaktadır; İzmir ilinden vize başvuru işlemleri Vizem.net’in çağrı merkezi aranarak yapılabilmektedir.

Avusturya Schengen vize başvuruları için başvuru sahibinin VIS sistemine kayıtlı parmak izlerinin bulunması durumunda gerekli vize evraklarının Vizem.net’in İstanbul ofisine kargolanması, vize başvurusunun danışmanlar tarafından yapılabilmesi için yeterli olmaktadır.

Fahri konsolosluk statüsünde hizmet veren Avusturya Konsolosluğu İzmir Avusturya vize başvurularını kabul etmemektedir.

Avusturya Vizesi Bursa

Avusturya vizesi Bursa ilinde Vizem.net’in Bursa ofisinden yapılabilmektedir. Vizem.net Bursa ofisinin adresi Hürriyet Mah., 1. Hürriyet Cad., No:81-85, Osmangazi’dir.

Türkiye’de fahri konsolosluk statüsünde görev yapmakta olan Avusturya Konsolosluğu Bursa, doğrudan vize başvurularını kabul etmemektedir.

Avusturya Vize Başvurusu Mersin

Avusturya vize başvurusu Mersin ilinde Vizem.net’in Mersin ofisinden yapılabilmektedir ve Vizem.net’in Mersin ofisinin adresi Alsancak Mah., GMK Blv., Capital Ticaret Merkezi, A Blok, K:8/47, Toroslar’dır.

Avusturya Vizesi Antalya

Avusturya vizesi başvuruları için Vizem.net’in Antalya’da ofisi bulunmamaktadır ve Antalya’da yaşayan kişiler Avusturya vize başvuru işlemleri için Vizem.net’in çağrı merkezi ile iletişim kurabilmektedir.

Son 5 yıl içerisinde VIS sisteminde kayıtlı parmak izi bulunan vize başvuru sahiplerinin Avusturya Schengen vizesi için yalnızca gerekli evrakları Vizem.net’in İstanbul ofisine göndermesi, danışmanların vize başvurusu yapabilmesi için yeterli olmaktadır.

Antalya ilinde bulunan ve fahri konsolosluk statüsünde görev yapan Antalya Avusturya Konsolosluğu üzerinden doğrudan vize başvuru yapmak mümkün değildir.

Avusturya Vize Başvurusu Gaziantep

Avusturya vize başvurusu için Vizem.net’in Gaziantep’te ofisi bulunmamaktadır ve vize başvuru işlemleri Vizem.net’in çağrı merkezi aranarak yapılabilmektedir.

Avusturya Schengen vize başvurusu yapan kişinin VIS sisteminde daha önceden kayıtlı parmak izi bulunması durumunda gerekli vize evraklarını Vizem.net’in İstanbul ofisine kargolaması yeterli olmaktadır ve kargolanan vize evrakları Vizem.net’in danışmanları tarafından incelenerek vize başvurusu yapılmaktadır.

Fahri konsolosluk statüsünde hizmet veren Gaziantep Avusturya Konsolosluğu vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir.

Paylaş: