Avusturya Multi (Çok Girişli) Vize

Avusturya Multi (Çok Girişli) Vize Nedir, Nasıl Alınır?

Vize geçerlilik süresi boyunca Avusturya Cumhuriyeti'ne iki defterden daha fazla giriş yapmanız gerekiyorsa Avusturya multi (çok girişli) vize almanız gerekmektedir.

Avusturya multi vize, Avusturya vize türleri arasında hamiline sahip olduğu vize süresi boyunca Avusturya'ya sınırsız sayıda giriş-çıkış yapma imkanı sağlayan vize türüdür. Avusturya’ya çeşitli gerekçelerle sık seyahat etmeniz gerekiyorsa, bu durumu belgeleyerek multi vize alma olanağınız bulunmaktadır.

Avusturya Multi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avusturya multi vize başvurusu; Avusturya vize başvuru formu doldurulurken “talep edilen vize giriş sayısı” çoklu giriş seçeneğinin seçilmesi ile yapılmaktadır. Bu durumda, vize başvuru dosyanızda Avusturya’da neden ikiden fazla kez giriş yapmanız gerektiğine dair belge sunmanız beklenir.

Avusturya Schengen vizesi başvuru formunda giriş sayısı seçeneklerinin bulunduğu kısım aşağıdaki gibidir.

Avusturya Multi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
Avusturya Multi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk Başvuruda Avusturya Multi Vize Alınabilir Mi?

İlk kez Avusturya vize başvurusunda bulunuyorsanız, multi vize alma olasılığınız yüksek değildir. Ancak doğru evraklarla başvuru yapmanız ve seyahat amacınızı kanıtlamanız halinde ilk başvuruda Avusturya multi vize alabilirsiniz.

Herhangi bir Schengen ülkesine ilk kez seyahat edecek olan kişilere, birden çok giriş yapma gerekliliği kanıtlanmamış ise genellikle tek girişli vize verilmektedir.

Avusturya Vizesinin Çok Girişli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Avusturya vize başvurunuz onay aldıysa ve pasaportunuza işlenen vize etiketi üzerinde “MULT” ibaresi var ise bu, verilen vizenin çok girişli olduğu anlamına gelmektedir.

Çok girişli Schengen vizesi aşağıda gibidir.

Avusturya Vizesinin Çok Girişli Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Avusturya Vizesinin Çok Girişli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Çok Girişli Avusturya Vize Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya vize başvuru ücretlerinde giriş-çıkış sayısına göre bir değişiklik olmamaktadır.

Çok girişli Avusturya vizesine başvurmayı planlıyorsanız, vize türüne bağlı olarak belirlenen standart Avusturya vize ücreti ve aracı kurum hizmet bedelini ödemeniz gerekir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: