Avusturya Vize Takip İşlemleri

Avusturya Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri

Avusturya vize takip işlemi, vize başvurusunun yapılmasının ardından süregelen değerlendirme sürecinin durumunu takip etmek için yapılabilmektedir. Avusturya vize başvurularının takip işlemlerinin, başvuru yapılan aracı kurum aracılığı ile yapılması gerekmektedir. Avusturya vize başvurusunda bulunan kişilere, vize değerlendirme süreçlerini takip edebilmeleri için aracı kurumlar ve akredite acenteler tarafından vize takip ve Avusturya vize sorgulama hizmetleri sunulmaktadır.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan Avusturya vize başvurularında vize takip ve sorgulama işlemleri, hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS servisi ile yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Avusturya Vize Başvuru Takip İşlemi Nereden Yapılır?

Avusturya vize başvuru takip işlemi, Avusturya vize başvuruları için yetkili olan aracı kurumun online VFS Avusturya vize takip sistemi üzerinden ya da akredite acentelerin vize takip ve sorgulama hizmetlerinden yararlanılarak yapılabilmektedir.

VFS Global Üzerinden Avusturya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global Avusturya vize takip işlemi, VFS Global'in resmi internet sitesinde bulunan online vize başvuru takip sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

Avusturya vize başvurularının güncel sürecini takip etmek isteyen kişiler, başvuru sırasında kendilerine verilen referans numarası ve kendilerine ait soyisim bilgisi ile Avusturya VFS Global’in internet sitesi üzerinden sorgulama işlemleri yapabilmektedir.

VFS Global’in internet sitesi üzerinde yer alan Avusturya vize başvuruları takip sistemine ait örnek bir görsel aşağıda verilmektedir.

VFS Global Üzerinden Avusturya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Global Üzerinden Avusturya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Avusturya Başkonsolosluğu Üzerinden Vize Takibi Nasıl Yapılır?

Avusturya Başkonsolosluğu üzerinden vize takibi yapılmamaktadır.

Avusturya vize başvurularının sonucuna dair bilgiler, Avusturya Konsolosluğu tarafından yapılan değerlendirme sürecinin sonuçlanmasının ardından başvuru sahibinin pasaportunu teslim alması ile öğrenilebilmektedir.

Vizem.net Üzerinden Avusturya Vizesi Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Vizem.net üzerinden Avusturya vizesi takip işlemi, Vizem.net’in resmi internet sitesinde yer alan hesabım bölümü içerisinden yapılabilmektedir. Vize başvuruları onaylanan başvuru sahiplerine Vizem.net tarafından vize onay SMS’i gönderilmekte ve onay bilgisi sisteme girilmektedir.

Başvuru sahiplerinin vize geçerlilik süreleri ve seyahat edecekleri ülkedeki konaklama süresi gibi bilgiler, Vizem.net yetkilileri tarafından SMS yolu ile kişilere iletilmektedir. Başvuruda bulunulan vize süresinin bitiş tarihine 3 gün kaldığında, vize süresinin bitimine dair bilgilendirme Avusturya vize başvurusu sahibine SMS yolu ile yapılmaktadır.

İdata Üzerinden Avusturya Vize Sorgulama Yapılabilir Mi?

İdata üzerinden Avusturya vize sorgulama yapılamamaktadır. İdata üzerinden Avusturya vize sorgulama yapılamamasının nedeni, Avusturya vize başvuru işlemleri için yetkili aracı kurumun İdata olmamasıdır.

Avusturya Vize Sorgulama Numarası Nedir?

Avusturya vize sorgulama numarası, başvuru sahibine vize randevusu sırasında verilen ve vize takip işlemleri için gerekli olan bir referans numarasıdır. Avusturya vize başvurularının değerlendirme sürecinin takip işlemleri, Avusturya vize sorgulama numarası ve başvuru sahibinin soyism bilgisi ile aracı kurumun online sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

Avusturya Vize Takip İşlemi Ücretli Midir?

Avusturya vize takip işlemi, vize başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından online sistemler üzerinden ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

Avusturya vize takip işlemleri yapmak isteyen başvuru sahiplerinin, söz konusu işlemler için ücret ödemesini talep eden kötü niyetli kişilere ve kuruluşlara müracaat etmemeye dikkat etmeleri önerilmektedir.

Avusturya Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Avusturya vize sonucu, yalnızca başvuru sahibi kişinin pasaportunun iade edilmesi yolu ile öğrenilebilmektedir. Avusturya vize başvurularının takip işlemleri yalnızca sadece vize değerlendirme sürecinin hangi aşamada olduğu bilgisini içermektedir.

Paylaş: