VFS Global Avusturya

VFS Global Avusturya Vize Randevu ve Başvuru İşlemleri

Avusturya vize başvuruları için dış temsilcilik tarafından yetkilendirilmiş aracı kurum olarak VFS Global görev yapmaktadır. Türkiye’deki VFS Global vize başvuru merkezlerinden yapılacak VFS Global Avusturya vizesi başvuruları için öncelikle VFS Global’in resmi internet sitesi üzerinden vize randevusu almak gerekmektedir. VFS Global üzerinden yapılan Avusturya vize başvuruları sadece İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmekte ve onaylanmaktadır.

Son 5 yıl içerisinde almış oldukları bir Schengen vizesi bulunan başvuru sahiplerinin Avusturya vize başvurusu için vize başvuru merkezine gitmelerine gerek kalmadan sadece gerekli Avusturya vize evraklarını akredite acente Vizem.net'in İstanbul ofisine göndererek Avusturya vize başvurularını yapabilmeleri mümkündür.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Avusturya için Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Avusturya için vize başvurusu, Avusturya vize işlemleri için yetkili aracı kurum olan VFS Global’in vize başvuru merkezine yapılmaktadır.

İdata Avusturya Vize Başvurusu için Yetkili Midir?

Hayır, İdata Avusturya vize başvurusu için yetkili değildir.

VFS Global Üzerinden Hangi Avusturya Vize Türlerine Başvurulabilir?

VFS Global üzerinden C tipi ve D tipi Avusturya vize başvuruları yapılabilmektedir. Avusturya vize başvurularında tek karar merci Türkiye’deki Avusturya dış temsilcilikleridir. Avusturya vize başvuruları Avusturya Konsolosluğu vize birimleri tarafından onaylandıktan sonra başvuru yapılan merkeze gönderilmekte ve başvuru sahibi pasaportunu tekrar aracı kurum adresinden alabilmektedir.

VFS Global Avusturya Vize Evrakları Nelerdir?

VFS Global Avusturya vize evrakları başvuru yapılan Avusturya vizesine ve başvuru sahibinin çalışma durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Avusturya vizesi için ortak olan VFS Global Avusturya vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Planlanan Avusturya seyahatinin dönüşünden en az 3 ay daha geçerliliği olan ve veriliş tarihi 10 yılı aşmayan pasaportun art arda en az iki adet boş sayfası bulunmalıdır. Güncel ve eski pasaportların ve daha önce alınan vizelere ait işlem görmüş sayfaların nüshaları, başvuru evrakları arasına eklenmelidir.
 • Avusturya vize başvuru formu: El ile büyük harflerle veya daktilo ile doldurulmuş vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun şekilde doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş ve arka planı beyaz olan 2 adet biyometrik fotoğrafın, 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde olması gerekmektedir.
 • Ulaşım kanıtı: Uçak, tren veya otobüs ile seyahat ediliyorsa gidiş-dönüş rezervasyon belgeleri sunulmalıdır. Özel araç ile seyahat ediliyorsa araca ait ruhsat fotokopisi, şoföre ait uluslararası sürücü belgesi ve yol güzergahının detaylı beyanı sunulmalıdır.
 • Konaklama kanıtı: Tüm Avusturya seyahatini kapsayan otel rezervasyonu ya da farklı bir konaklama belgesi sunulmalıdır.
 • Avusturya seyahat sağlık sigortası: Tüm Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 Euro teminata sahip seyahat sağlık sigortası tüm seyahat süresini kapsamalıdır.
 • Nüfus kayıt örneği: Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği e-devlet üzerinden QR barkodlu şekilde nüshası alınarak sunulmalıdır.
 • Finansal belgeler: Seyahat masraflarının başvuru sahibi tarafından karşılanabileceğini kanıtlamak için son 3 aya ait banka hesap dökümü, tapu, ruhsat gibi belgeler sunulabilmektedir.
 • Askerlik durum belgesi: Başvuru sahibinin erkek olması durumunda askerlik durum belgesi sunulmalıdır.
 • Sponsor dilekçesi: Başvuru sahibinin Avusturya seyahati masraflarının bir sponsor tarafından karşılanması durumunda, sponsor tarafından yazılmış ve imzalanmış Avusturya seyahatinin masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden sponsor dilekçesi sunulmalıdır.
 • Vize beyan dilekçesi: Başvuru sahibi, Avusturya seyahatinin amacını beyan dilekçesinde açıklamalı ve menşe ülkeye geri dönüş sağlayacağını inandırıcı belgelerle taahhüt etmelidir.

VFS Global Avusturya Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

VFS Global Avusturya vize randevu işlemi, VFS Global’in resmi internet sitesi üzerinden kullanıcı hesabı oluşturularak yapılmaktadır; kullanıcı girişi yapıldıktan sonra çevrimiçi olarak Avusturya vize türünün seçilmesi ile VFS Avusturya randevusu alınabilmektedir.

VFS Global Avusturya vize randevu alma ekranının görseli aşağıda verilmiştir.

VFS Global Avusturya Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?
VFS Global Avusturya Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

VFS Avusturya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

VFS Avusturya vize başvuru ücreti, Avusturya vize harcına ek olarak 33,10 Euro tutarındaki VFS Global hizmet bedelini içermektedir.

Avusturya vize başvurusunda form doldurma, kurye hizmeti, fotokopi çektirme gibi işlemler ek ücret ödenerek gerçekleştirilebilmektedir. VFS Global Avusturya vize ücreti, Avusturya vize harç ücreti ve talep edilirse ek işlem ücretlerini içermektedir.

Avusturya Vize Başvurusu VFS VIP Hizmetleri Nelerdir?

Avusturya vize başvurusu VFS VIP hizmetleri aşağıdaki tabloda listelenmiştir.

VIP HizmetlerÜcretler
Mobil biyometri138 euro
Başvuru sonrası kurye55,93 euro
Premium dinlenme salonu50 euro
Erken saat randevusu25 euro
Erken saat başvurusu25 euro
Kurye11 euro
Başvuru sonrası kurye10 euro
Form doldurma7 euro
İnternet kiosku2,56 euro
Fotoğraf2,56 euro
SMS bildirimi1 euro
Belge yazdırma0,16 euro
Fotokopi0,16 euro

VFS Global Avusturya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global Avusturya vize takip işlemi, VFS Global’in resmi internet sitesinde bulunan VFS Avusturya başvuru takip ekranından, Avusturya vize başvuru randevusunda verilen referans numarası ve başvuru sahibinin soyisim bilgileri girilerek gerçekleştirilebilmektedir.

VFS Global üzerinden oluşturulan hesap ile Avusturya vize başvurusu hakkında bilgi alma ve vize takip gibi birçok işlemçevrimiçi olarak gerçekleştirmek mümkündür.

VFS Global Avusturya vize takip ekranının görseli aşağıda verilmiştir.

VFS Global Avusturya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Global Avusturya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Avusturya VFS Vize İşlemleri Hangi İllerden Yapılabilir?

Avusturya VFS vize işlemlerinin yapılabildiği iller aşağıda listelenmiştir.

 • İstanbul
 • Ankara
 • İzmir
 • Bursa
 • Antalya
 • Gaziantep
 • Trabzon
 • Edirne

VFS Global İstanbul Avusturya Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS İstanbul Avusturya vize başvuru merkezi; Hacıahmet Mah., Kurtuluş Deresi Cad., No:29, Ofton Plaza, Beyoğlu adresinde bulunmaktadır ve pazartesi ile cuma günleri arasında 08:30-12:00 ve 13:00-15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

VFS Global İstanbul vize merkezinde pasaport teslimi işlemleri hafta içi her gün 15:00-17:00 saatleri arasında yapılabilmektedir.

VFS Global Avusturya iletişim numarası 0 (212) 373 58 25 ile ve info.austr@vfshelpline.com mail adresi üzerinden iletişim kurarak Avusturya vize başvurusu İstanbul işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

VFS Global Ankara Avusturya Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Ankara Avusturya vize başvuru merkezi; İşçi Blokları Mah., Muhsin Yazıcıoğlu Cad., No:57, Regnum Sky Tower, Çankaya adresinde bulunmaktadır. Pazartesi ile cuma günleri arasında çalışan VFS Global Ankara Avusturya vize başvuru merkezi 08:30-12:00 ve 13:00-15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Pasaport teslimi işlemi VFS Global Ankara Avusturya vize başvuru merkezinde pazartesi ile cuma günleri arasında 13:00-17:00 saatleri arasında yapılabilmektedir. VFS Global Avusturya telefon numarası 0 (212) 373 58 25 üzerinden iletişim kurulabildiği gibi mail ile info.austr@vfshelpline.com adresi üzerinden de VFS Global Ankara Avusturya vize başvuru merkezine ulaşılabilmektedirr.

VFS İzmir Avusturya Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS İzmir Avusturya vize başvuru merkezi; Akdeniz Mah., Akdeniz Cad., Reyent İş Hanı, No:1/C adresinde bulunmakta ve hafta içi her gün 08:30-12:00 ve 13:00-14:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Pasaport teslimi hafta içi her gün 13:00-17:00 saatleri arasında VFS İzmir Avusturya vize başvuru merkezinde yapılmaktadır. VFS İzmir Avusturya vize başvuru merkezi ile iletişim 0 (212) 373 58 25 telefon numarası ile ya da info.austr@vfshelpline.com mail adresi üzerinden kurulabilmektedir.

VFS Global Bursa Avusturya Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Bursa Avusturya vize başvuru merkezi; Kükürtlü Mah., Kükürtlü Cad., Sedef Apt., No: 3, Osmangazi adresinde bulunmaktadır, iletişim numarası 0 (212) 373 58 25 ve mail adresi info.austr@vfshelpline.com üzerinden iletişim sağlanabilmektedir. Hafta içi her gün 08:30-12:00 ve 13:00-14:30 saatleri arasında hizmet veren VFS Global Bursa Avusturya vize başvuru merkezi, pasaport teslimini pazartesi ile cuma günleri arasında 13:00-17:00 saatlerinde yapmaktadır.

VFS Antalya Avusturya Vizesi Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Antalya Avusturya vize başvuru merkezi; Yeşilbahçe Mah., 1480. Sok., Ülker Apt., No: 42/B, Muratpaşa adresinde bulunmaktadır; 0 (212) 373 58 25 telefon numarasıyla ve info.austr@vfshelpline.com mail adresi üzerinden vize başvuru merkezi ile iletişim sağlanabilmektedir. VFS Antalya’da pazartesi ile cuma günleri arasında 08:30-12:00 ve 13:00-14:30 saatlerinde hizmet verilmekte, pazartesi ile cuma günleri arasında 13:00-17:00 saatlerinde ise pasaport teslimi yapılmaktadır.

VFS Gaziantep Avusturya Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Gaziantep Avusturya vize başvuru merkezi; İncilipınar Mah., 7. Sok., Kaplama İş Merkezi Altı, Şehitkamil adresinde bulunmaktadır. VFS Gaziantep Avusturya vize başvuru merkezi, hafta İçi hergün 08:30-12:00 ve 13:00-14:00 çalışma saatlerinde hizmet vermekte olup hafta içi her gün 13:00-17:00 saatleri arasında pasaport teslimi yapmaktadır. 0 (212) 373 58 25 iletişim numarası ile ya da info.austr@vfshelpline.com mail adresi üzerinden VFS Gaziantep Avusturya vize başvuru merkezi ile iletişim kurulabilmektedir.

VFS Global Trabzon Avusturya Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Trabzon Avusturya vize başvuru merkezi; Pazarkapı Mah., Sahil Cad., No: 103, Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası, 6. Kat, Ortahisar adresinde bulunmaktadır ve pazartesi ile cuma günleri arasında 08:30-12:00 ve 13:00-14:30 saatlerinde hizmet vermektedir. Pasaport tesliminin hafta içi her gün 13:00-17:00 saatleri arasında yapıldığı VFS Global Trabzon Avusturya vize başvuru merkezi ile 0 (212) 373 58 25 telefon numarası üzerinden veya info.austr@vfshelpline.com mail adresi üzerinden iletişim sağlamak mümkündür.

VFS Edirne Avusturya Vizesi Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Edirne Avusturya vize başvuru merkezi; 1. Murat Mah., Talatpaşa Cad., No: 80, 1. kat, Edirne-Merkez adresinde bulunmaktadır ve hafta içi her gün 10:00-12:00 ve 13:00-14:30 saatleri arasında hizmet vermekte, 13:00-17:00 saatleri arasında ise pasaport teslimi yapmaktadır. VFS Edirne Avusturya vize başvuru merkezi ile 0 (212) 373 58 25 iletişim numarası ile ve info.austr@vfshelpline.com mail adresi ile iletişime geçilebilmektedir.

Paylaş: