Yabancı Ülke Vatandaşları için Avusturya Vizesi

Yabancı Ülke Vatandaşları için Avusturya Vizesi

Avusturya’ya seyahat edecek olan yabancı ülke vatandaşları, Avusturya’nın vize politikası uyarınca, geçerli bir Avusturya vizesi almalıdır.

Resmi olarak Türkiye sınırlarında ikamet etmekte olan yabancı uyruklu kişiler için belirli kriterlerin sağlanması halinde Avusturya vize işlemleri Türkiye’den yapılabilmektedir.

Avusturya vize danışmanlığı için: 0850 241 1868

Yabancılar İçin Türkiye'den Avusturya Vizesine Başvuru Şartı

Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’den Avusturya vizesi almak için sağlamaları gereken ön şart, Türkiye’de yasal olarak ikamet ettiklerini kanıtlamalarıdır. Avusturya dış temsilcilik görevlileri, vize başvuru sahibinin Türkiye ile olan bağlarına ve seyahatin sonunda Türkiye’ye döneceğine kanıt olarak oturum veya çalışma izni belgesi talep etmektedir.

Yabancılar Uyruklular İçin Avusturya Vize Başvuru Evrakları

Yabancı uyruklular için Avusturya vize başvuru evrakları, başvurulacak Avusturya vizesi türüne ve başvuru sahibinin yaşı ile çalışma durumuna göre değişmektedir. Yabancı uyruklular, Türk vatandaşlarından farklı olarak, vize başvurularında yasal ve geçerli bir T.C. oturum izni belgesini sunmak zorundadır.

Oturma izni belgesi, planlı Avusturya seyahatinin dönüş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli olmalıdır. Oturma izni için uzatma başvurusu yapıldığına dair belge sunmak yeterli olmamaktadır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: