Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası

2023 Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Bulgaristan seyahat sağlık sigortası, Bulgaristan’a seyahat edilmeden önce yapılması gereken bir sigortadır. Bulgaristan’a seyahat eden kişilerin kaza ya da ani gelişen olayların karşılanabilmesi için seyahat sağlık sigortasının yapılması gereklidir. Seyahat sağlık sigortasını yaptırmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Vizem.net danışmanlığı ile yapılan Bulgaristan vizeleri için tam kapsamlı Bulgaristan seyahat sağlık sigortaları en iyi fiyat garantisi ile yapılmaktadır. Bulgaristan sağlık sigortası ve vizesi ile ilgili vizem.net’e bilgi ve başvuru için 0850 241 1868 numarasından ulaşılabilmektedir.

Bulgaristan Vizesi için Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Evet, Bulgaristan vizesi için sağlık sigortası zorunludur. Bulgaristan vizesine başvurduktan sonra gerekli evraklar içerisinde seyahat sağlık sigortası da bulunmaktadır.

Yeşil Pasaport Sahipleri için Bulgaristan Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Yeşil pasaport sahipleri için Bulgaristan sağlık sigortası zorunludur. Seyahat sağlık sigortası vizeden bağımsız olarak Bulgaristan’a seyahat edecek her T.C. vatandaşı için zorunlu olmaktadır.

Türkiye’deki Özel Sağlık Sigortaları Bulgaristan’da Geçerli Midir?

Türkiye’deki özel sağlık sigortalarının bazıları Bulgaristan’da geçerli olmaktadır. Poliçesinde yurt dışı geçerliliği olan özel sağlık sigortaları Bulgaristan’da geçerli olmaktadır. Yurt dışı geçerliliği olan bazı özel sağlık sigortaları aşağıda listelenmiştir.

  • Allianz sağlık sigortası
  • Türkiye sigorta
  • AXA sağlık sigortası

Bulgaristan’a Giderken Kimler Sağlık Sigortası Yaptırmalıdır?

Bulgaristan’a giderken bir Schengen vizesine ihtiyaç var ise, Bulgaristan vizesine başvurmak için geçerli seyahat sağlık sigortasının olması gereklidir. Eğer Bulgaristan’a uzun dönem vizesi için başvuruluyor ise, seyahat sağlık sigortası değil ulusal sağlık sigortası olması gereklidir.

Bulgaristan Öğrenci Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Gerekli Midir?

Bulgaristan öğrenci vizesi için seyahat sağlık sigortası gereklidir. Bulgaristan’da öğrenci sağlık sigortası tüm eğitim sürecini kapsayacak şekilde yapılmalıdır.

Bulgaristan Sağlık Sigortası Transit Vize Başvurularında Gerekli Midir?

Bulgaristan sağlık sigortası transit vize başvurularında gerekli değildir.

Bulgaristan havaalanını ya da kara yolunu Schengen dışında bir ülke için geçiş amaçlı kullanacak ve Bulgar transit vize başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin seyahat sağlık sigortası sunma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortasından Kimler Muaf Tutulur?

Bulgaristan seyahat sağlık sigortasından AET/AB vatandaşları ile eşleri ve 21 yaşın altında olan çocuklar muaf tutulmaktadır.

Bulgaristan Sağlık Sigortasının Kapsadığı Durumlar Nelerdir?

Bulgaristan sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

  • Medikal harcamalar: Bulgaristan seyahat sağlık sigortası acil sağlık hizmetlerini karşılamaktadır.
  • İptal teminatı: Acil durumlarda seyahatin kısa kesilmesi durumunu seyahat sağlık sigortası karşılamaktadır.
  • Bagaj teminatı: Mücevher ya da pahalı eşyaların bavulda kaybolması durumu seyahat sağlık sigortasının kapsamı içerisindedir.
  • Cep telefonu: Cep telefonu ya da kamera gibi eşyaların kaybolmasını seyahat sağlık sigortası kapsamaktadır.
  • Pasaport: Pasaportun kaybolma ya da çalınma durumları seyahat sağlık sigortası kapsamındadır.

Bulgaristan için Seyahat Sağlık Sigortasının Covid Kapsamı Şartı Var Mıdır?

Bulgaristan seyahat sağlık sigortasının Covid kapsamı şartı bulunmamaktadır.

Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

Bulgaristan seyahat sağlık sigorta fiyatları sigorta süresi, yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. 7 günlük seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 3-9 Euro arasında değişmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Bulgaristan için 1 Aylık Sağlık Sigorta Ücreti Nedir?

Bulgaristan için 1 aylık sağlık sigorta ücreti yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 11 Euro ile 18,6 Euro arasında değişmektedir.

Bulgaristan D Tipi Vize için Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Nedir?

Bulgaristan D tipi vize için seyahat sağlık sigortası ücreti yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 23,5 ile 38,2 Euro arasında değişkenlik göstermektedir.

D tipi vize türü uzun süreli seyahatler için alınan bir vize türüdür. Bulgaristan D vize başvurusu için yapılması gereken seyahat sağlık sigortası fiyatı ile 1 aylık kısa süreli vize başvurularında yapılması gereken sağlık sigortası fiyatları farklı olmaktadır.

Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Bulgaristan seyahat sağlık sigortası Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılabilir. Vizem.net sigorta hizmeti tarafından yaptırılan Bulgaristan sağlık sigortası 2022 yılı için en uygun fiyatları sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Seyahat Sağlık Sigortası Bulgaristan’da Yaptırılabilir Mi?

Seyahat sağlık sigortası Bulgaristan vizesine başvurmadan önce yaptırılması gerekmektedir. Bulgaristan vize randevusu aldıktan sonra randevu gününe kadar gerekli evrakların hazırlanması ve seyahat sağlık sigortasının yaptırılması gerekmektedir. Bulgaristan’a gittikten sonra değil gitmeden önce seyahat sağlık sigortasının yaptırılması gerekmektedir.

Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortasının Orijinali Yanımda Olmalı Mıdır?

Bulgaristan seyahat sağlık sigortasının orijinalinin kişinin yanında olmasına gerek yoktur. Ancak seyahat sağlık sigortası belgesinin üzerinde acente kaşesi olmak zorundadır. Bulgaristan vize başvurusu yapılırken seyahat sağlık sigortası ıslak imzalı ve kaşeli bir şekilde beyan edilmelidir. Bulgaristan seyahat sağlık sigortası İngilizce ya da Türkçe olarak hazırlanabilmektedir.

Bulgaristan’da Acil Durumlar için Aranması Gereken Numaralar Nelerdir?

Bulgaristan’da acil durumlar için Bulgaristan’da bulunan Türk Elçiliği ya da Konsolosluğunun numaralarının aranması gereklidir.

Bulgaristan’da bulunan Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği numarası +352 2 935 55 00’dır.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: